"Taśma odklejąca"

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-200

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Aby zachować środki bezpieczeństwa SCP-PL-200-J przechowywany jest w innych obiektach wykonanych wyłącznie z substancji organicznych takich jak drewniana szkatułka. Obiekt może zostać udostępniony na wniosek personelu o upoważnieniu o poziomie trzecim [3] lub wyższym, ze względu na możliwości wykorzystania go w celach, które mogłyby zaszkodzić placówce Fundacji. W przypadku możliwości utracenia podmiotu ma być on odzyskany lub zniszczony za wszelką cenę z przyczyny szkód, które można wyrządzić za jego pomocą.

Opis: SCP-PL-200-J przypomina zmniejszoną taśmę pakową o błękitnym kolorze. Szerokość obiektu: 34 milimetrów [mm], długość: nieznana, średnica rolki: 5 centymetrów [cm], średnica całego obiektu: 8 centymetrów [cm]. Postanowiono wykonać na nim testy zaraz po incydencie 200A, który to polegał na tym, iż w dniu [OCENZUROWANO] jeden z mieszkańców wsi [OCENZUROWANO] zadzwonił pod numer alarmowy, ponieważ "taśma klejąca sprawiła, że większość jego kartonów, które przygotowywał do wysyłki popękała w pół".

Testy: Dzięki przeprowadzonym eksperymentom naukowcy byli wstanie określić anomalne właściwości SCP-PL-200-J. Obiekt ma działanie „odwrotne do taśmy”, stąd została skromnie nazwane przez personel klasy D „taśmą odklejącą”. Po przyklejeniu do danej powierzchni taśma niweluje wiązania pomiędzy cząsteczkami materiału lub materiałów połączonych ze sobą w obrębie pod taśmą, a następnie sama się odkleja, powodując podzielenie materiału na 2 części lub oddzielenie kilku materiałów od siebie. Cały proces trwa 7,9 sekund [sec]. Po kilkukrotnym użyciu artefaktu ten zdawał się wyrzucić skumulowane cząsteczki rożnych materiałów i stworzyć między nimi wiązania w ten sposób łącząc je w nowy sześcienny obiekt.

Dodatki:

Przeprowadzono test, w którym plastikową butelkę owinięto na środku kawałkiem SCP-PL-200. Po krótkim czasie taśma oddzieliła się od butelki, która "pękła" idealnie w miejscu przyklejenia kawałka taśmy.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License