Władza bez... twarzy?

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-205

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Podmiot należy przechowywać w pomieszczeniu niezawierającym żadnych okien, powietrze wchodzące jak i wychodzące z pomieszczenia ma zostawać poddawane wielokrotnej filtracji. W pomieszczaniu mają znajdować się kamery termowizyjne oraz czujniki ruchu. Dostęp do pomieszczenia przechowawczego mają pracownicy z upoważnieniem poziomu 3 lub wyższego.

Opis: Obiekt jest humanoidalną postacią o wzroście 2.10[m], oraz wagą 90[kg].

Obiekt wykazuje nie typowe właściwości wpływające na zachowanie osób znajdujących się wokół niego albowiem wytwarza nieznane enzymy, które wdychane przez człowieka sprawiają, że jest podwładny obiektowi. Osoby zabrane z pola działania obiektu opisują silny mrożący ból jaki odczuwali podczas bycia pod kontrolą. Nie wiadomo jak wygląda twarz obiektu, gdyż ktokolwiek kto na nią spojrzał najczęściej zapomina jak wyglądała i nie jest w stanie jej opisać, w najgorszych przypadkach osoby, które jednak zapamiętały twarz obiektu najczęściej doznają traumy i popadają w głęboką depresje, która kończy się samobójstwem.

Obiekt zazwyczaj nie wskazuje agresji wobec personelu klasy D, który zostaje wpuszczany do pomieszczenia przechowawczego obiektu w celach badawczych, odnotowano jednak 3 przypadki zaatakowania i zabicia personelu. Obiekt zapytany, dlaczego to zrobił odpowiadał "byli nie czyści".

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License