ajwaho

Identyfikator podmiotu: SCP-PL- Sweter babuni

Kasa Podmiotu: Bezpieczny

Specjalne Czynności Przechowawcze: Obiekt może być bezpiecznie przechowywany w szafie na ubrania, powieszony na standardowym wieszaku. Rekomendowane jest użycie wieszaka wykonanego z drewna, z pałąkami o szerokości minimum 1 centymetra, aby zapobiec niepotrzebnej deformacji.

Opis: Obiekt jest grubym golfem wykonanym gęstym, żakardowym splotem z tworzywa, które po kilku wnikliwych testach określono jako owczą wełnę, barwioną na uspokajające odcienie błękitu. Brak metki producenta, a sposób wykonania sugeruje ręczną pracę. Wymiary obiektu - 90 centymetrów długości, 70 centymetrów szerokości, długość rękawów 90 centymetrów oraz taliowanie, każą badaczom myśleć, że pierwotnie przeznaczony był dla nieco tęższej kobiety. Pozyskanie nastąpiło 26.12.- roku w W—-. Przy obiekcie znaleziono odręcznie napisaną kartkę świąteczną, kreśloną staromodną, staranną kursywą. Tekst brzmiał:

'Oby zawsze było Ci ciepło, kochany zmarzluchu'.

Anomalne własności

Anomalne własności obiektu ujawniają się w trakcie zmiany temperatury na niższą, im niższa temperatura, tym większe nasilenie objawów. Efekt anormalny przedmiotu dodatkowo wzmacnia grubość wierzchniej odzieży. Zaobserwowano, że zjawisko następuje skokowo.

- temperatura w przedziale od 1— do 0 stopni Celsjusza - po około 30 minutach od wystawienia na działanie wyżej podanych temperatur:
tester noszący obiekt odczuwa pewien dyskomfort - skóra zaczyna swędzieć i piec, staje się bardziej wrażliwa na dotyk, temperatura ciała testera podnosi się nieznacznie, tester zaczyna zdradzać objawy zdenerwowania.

Zdjęcie obiektu przez testera nie przynosi żadnych negatywnych skutków ubocznych, objawy ustają po około 15 minutach.

- temperatura w przedziale od -1 do -1- stopni Celsjusza - po około 20 minut od wystawienia na działanie wyżej podanych temperatur:
dyskomfort zwiększa się, skóra w miejscach przykrytych przez SCP zaczyna się czerwienić, niezależnie od faktu, czy tester ma pod spodem inną warstwę odzieży, nadwrażliwość na dotyk zwiększa się, powodując ból, temperatura ciała wzrasta do 37,— stopni Celsjusza, tester staje się wyraźnie zdenerwowany, zaczyna również próbować zdjąć z siebie golf.

Zdjęcie obiektu przedziale czasowym od 15 do 27 minut sprawi, że wszelkie objawy ustąpią w ciągu od 3 do —— dni. Dłuższe noszenie obiektu sprawi, że skóra testera pozostanie podrażniona i nadwrażliwa na dotyk na czas dłużej nieokreślony. Przeprowadzone testy sugerują, że jest to efekt stały.

- temperatura poniżej -2—— stopni - po około 15 minutach od wystawienia na działanie wyżej podanych temperatur:
tester odczuwa silny ból skóry w miejscach, które są przykrywane przez obiekt. Opisywany jest jako kłująco-parzący, pojawiło się również porównanie do szorowania po rozgrzanej skórze drucianą gąbką. Temperatura ciała szybko wzrasta do powyżej 39,8 stopni Celsjusza, a tester zaczyna majaczyć, rozpaczliwie próbując zdjąć z siebie obiekt. Ruchy testera są nieskoordynowane, chaotyczne.

Zdjęcie obiektu w przeciągu do 7 minut sprawi, że tester ma szanse przeżyć o ile uda się zbić ogarniającą go gorączkę, która będzie rosła do ponad 40 stopni Celsjusza, Nawet jeśli tester przeżyje jego skóra przy najlżejszym dotyku będzie rozwarstwiać się i odchodzić od mięśni. Dłuższe pozostawanie obiektu na testerze zakończy się jego zgonem w wyniku przegrzania organizmu.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License