Aquaeris
ocena: 0+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-186

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-PL-186 powinien być przechowywane w pomieszczeniu o wymiarach 5 [m] x 5 [m] x 4.5 [m]. Powinien być zasłonięty białym materiałem i zawieszony na przeciwko wejścia. Pomieszczenie nie może posiadać okien. Dostęp do obiektu może być przyznany tylko na czas zatwierdzonych eksperymentów naukowcom poziomu 2. Również naukowcom poziomu 1 którzy są pod nadzorem wyższych rangą.

Opis: SCP-PL-186 to obraz o wymiarach 2 [m] x 2 [m]. Przedstawia on tęczowy krajobraz. Widać na nim kolorowe drzewa oraz dwie brązowe, prawdopodobnie czekoladowe, rzeki. Chmury są wykonane w typowo kreskówkowym stylu. Autor oraz data nie jest znany. Na tyle obrazu widnieje tylko kartka z napisem "Marzycielski Obraz".

Każda osoba oglądająca obraz dłużej niż 2.5 sekundy, po około 1 godzinie osoba zacznie zachowywać się w sposób ekscentryczny. Objawia się to różnymi omamami. Osoba widzi wszędzie obraz. Po około 2 kolejny godzinach osoba pod wpływem SCP-PL-186 pojawi się w obrazie. Jego pierwotne ciało jednak nie zniknie. Przestanie się poruszać i wszystkie funkcje życiowe zostaną zatrzymane, co nie znaczy jednak że osoba umrze. Po około 1 godzinie pobytu w obrazie, osoba wróci do swojego pierwotnego stanu, jednak automatycznie zazna wstrząsu spowodowanego smutkiem i żalem. Osoba ta chcę powrócić do obrazu, zrobi wszystko aby tam wrócić. Nie przeszkodzą mu nawet ściana, lub inny ciężki do przełamania gołymi rękoma obiekt. Jednak, gdy tylko dotrze do obrazu, nie będzie wstanie wrócić do wnętrza. Osoba dostaje wtedy ataku serca, i natychmiast ginie.

Pozyskanie: Został znaleziony w 20██ w miejscowości ████. Został znaleziony przez agenta Fundacji, w █████. Został on wystawiony na otwartą aukcje. Wszystkie osoby poddane efektom działania podmiotu, zostały zneutralizowane lub zostały im podane preparaty amnezyjne typu B. Obiekt znajduje się obecnie w Ośrodku 10.

Eksperyment 1-a:

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License