Automat do wypożyczania książek, filmów CD i gier (projekt porzucony)
ocena: 0+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-168

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Obiekt aktualnie znajduje się w bibliotece w Ośrodku ██. Przetrzymywanie podmiotu z dala od dokumentów piśmienniczych powoduje trzęsienie się automatu, często skutkujące jego upadkiem. Testy są dozwolone tylko za zgodą pracowników z upoważnieniem poziomu 3.

Opis: SCP-PL-168 to automat o wymiarach 1,83 [m] x 0,88 [m] x 0,90 [m]. Podmiot jest zbudowany z drewna nieznanego gatunku, posiada wbudowany mikrofon marki ████ ████, głośnik marki ██████████, trzy przyciski oznaczone jako "książka", "film" oraz "gra", otwór do wrzucania monet oraz do wydawania reszty, szufladkę z przyklejoną naklejką "zwroty" (oświetlenie szufladki pokazało, że automat jest pusty od środka) oraz dyspenser do wydawania książek, filmów lub gier. Obiekt nie przyjmuje monet innych niż 5 polskich złotych.

Po wrzuceniu monety, obiekt wyda z głośnika komunikat proszący o wybranie rodzaju produktu. Wypowie to kobiecy głos określany jako SCP-PL-168-1 (ton, tempo głosu oraz akcentowanie zdań zmienia się co osobę testującą) Tester będzie miał za zadanie wciśnie jednego z trzech przycisków "książka", "film" lub "gra". Automat wyda z głośnika komunikat proszący o podanie tytułu. Po wykonaniu polecenia automat zabrzęczy i wyda produkt razem z karteczką posiadającą [min] lub dni określające długość posiadania książki, filmu lub gry (czas zależy od długości produktu i tempa czytania lub oglądania wypożyczającego).

SCP-PL-168 może wydawać produkty w różnych językach, często nieznanych.

Po upływie terminu posiadania przedmiotu wypożyczonego z automatu, tester będzie otrzymywał wiadomości SMS od numeru ███ ███ ███ z prośbą o zwrot książki w jak najszybszym czasie. Po zadzwonieniu na ten numer telefonu słychać komunikat: "wybrany numer nie istnieje".

Jeżeli wypożyczający zignoruje wiadomości i nie odda produktu, stanie się celem istoty określanej jako SCP-PL-168-2. Podmiot manifestuje się jako sięgajacy 1,5 [m] Humanoid. Byt nie posiada twarzy, tylko zmieniający się co 0,5 [min] tekst pisany. Podmiot porusza się na kończynach wyglądem przypominającymi nogi Amaurobius ferox (Sidlisz piwniczny). Jednostka będzie chciała zabić swój Cel. Po dokonaniu tego byt znika.

Dodatek 1:
Próba schwytania SCP-PL-168-2 za pomocą urządzenia namierzającego skończyła się niepowodzeniem. Urządzenie GPS straciło zasięg.

Dodatek 3: Miejsce pozyskania.
produkt został pozyskany z miasta ██████ w Polsce z Wojewodzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ███████ ███████ ███████████████ filia ██.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License