Biurko dr. Mileja
ocena: 0+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-128

Klasa podmiotu: Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: Z powodu rozproszenia instancji SCP-PL-128, przy każdym znalezionym obiekcie należy wybudować Prowizoryczną Jednostkę, która będzie podlegać najbliższej Strefie Przechowawczej. Instancje SCP-PL-128 muszą być otoczone murem. Przechowalnia musi być strzeżona przez przynajmniej 4 pracowników ochrony 3. poziomu upoważnienia uzbrojonych w karabiny szturmowe wyposażone w paralizatory uaktywniane przyciskiem na karabinie .

Wszelkie byty stworzone w wyniku manifestacji SCP-PL-128 [desygnowane dalej SCP-PL-128-A (lub inna zgodna kolejnościowo litera alfabetu)] muszą zostać poddane natychmiastowej terminacji poprzez wstrzyknięcie do krwiobiegu substancji powodującej porażenie układu oddechowego. Wyjątkiem jest, gdy obiekt jest przeznaczony do dalszych badań. W takim przypadku instancje SCP-PL-128-A muszą zostać przetransportowane do najbliższej Strefy. Tam muszą zostać umieszczone w przechowani wyposażonej w kamery nie rejestrujące dźwięku (Patrz Incydent PL-128-C-01). Przechowalnia musi być pilnowana przez 3 pracowników ochrony z 3. poziomu upoważnienia, z podobnym uzbrojeniem co strażnicy przydzileni do SCP-PL-128.

Opis: SCP-PL-128 jest nieznanym dotąd gatunkiem drzewa. Osobniki SCP-PL-128 osiągają od 6 do 15 m wysokości, natomiast pnie osiągają do 2 m szerokości. Kora przypomina tą występującą u gatunku Quercus Robur (Dąb Szypułkowy). Liście osiągają do 1,5 metra długości i przypominają te występujące u gatunku Cucurbita Maxima (Dynia Ogromna). Instancje SCP-PL-128 nie posiadają gałęzi, a liście rosną na czubku. Do tej pory Fundacji udało się odnaleźć 9 osobników (desygnowanych SCP-PL-128-X). 4 znajdują się w Województwie █████████ 3 w ███████████████████ i 2 na połnocy Województwa ███████████. Instancje SCP-PL-128 rosną na zalesionych terenach z dala od skupisk ludzkich.

Gdy jakaś osoba się zbliży do SCP-PL-128 (dystans jest różny w zależności od [UTAJNIONO]) obiekt zacznie wywierać na nią wpływ memetyczny polegający na zaśnięciu. Po chwili z ziemi zaczną wychodzić białe włókna, które będą oplatać ofiarę formując coś przypominającego kokon. Badania wykazały, że są one produkowane przez korzenie SCP-PL-128. Po około 30 minutach podobny kokon zacznie wyrastać z czubka obiektu, po czym odpadnie. Z tego kokonu wydostanie się byt desygnowany jako SCP-PL-128-A. Po tym u ofiary zostaną zatrzymane wszelkie procesy życiowe.

SCP-PL-128-A jest idealnym klonem ofiary posiadającym jej wszelkie wspomnienia i umiejętności. Obiekt ten jest niezwykle zwinny, szybki i odporny. Obiekt bardzo szybko się regeneruje. Byt jest jednak wrażliwy na prąd elektryczny. Wszelkie instancje SCP-PL-128-A pałają ogromną nienawiścią do rodzaju ludzkiego z powodu nie szanowania natury. Pomimo to wypowiadają się charyzmatycznie i są bardzo przekonywujący (Konwersacje z instancjami SCP-PL-128-A muszą się odbywać pod szczególną ostrożnością- dr Szyliński). Osobniki SCP-PL-128-A wykazują zerową wrażliwość na ból. Jednakże poważne uszkodzenia ciała spowodowane ostrą amunicją szturmową są w stanie unieruchomić instancje SCP-PL-128-A na jakiś czas. Badania wykazały, że trucizny porażające układ oddechowy są w stanie uśmiercić osobniki SCP-PL-128-A.

Incydent PL-128-C-01: Nad SCP-PL-128-C był podejmowany eksperyment polegający na lepszym poznaniu jego natury psychologicznej. W tym celu Koordynator Projektu- dr ███, miał przeprowadzać przez interkom rozmowy z obiektem. Podczas jednej z rozmów SCP-PL-128-C przekonał dr ███ oraz towarzyszącym mu naukowcom do otworzenia przechowalni i uwolnienia obiektu. W wyniku tego dr ███, jego pomocnicy oraz ██ innych pracowników Strefy zginęło. Jednakże jeden z pracowników ochrony w konfrontacji z SCP-PL-128-C użył paralizatora, który unieruchomił obiekt.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License