Chowające się w cieniu

Identyfikator Podmiotu: SCP-PL-150

Klasa Podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-PL-150 musi być trzymany w standardowym pomieszczeniu przechowawczym o wymiarach 2 metry na 2 metry w strefie niższego nadzoru.
Do pomieszczenia przechowawczego SCP-PL-150 nigdy nie może dostać się światło naturalne ani światło sztuczne. Do pilnowania SCP-PL-150 przydzielony musi być co najmniej jeden ochroniarz z poziomem upoważnienia drugim lub lub wyższym. Gdy SCP-PL-150 przełamie zabezpieczenia należy zapalić wszystkie światła w ośrodku w w którym znajduje się podmiot. Jeśli to nie zadziała to do pomieszczenia przechowawczego SCP-PL-150 należy wprowadzić jednego członka personelu klasy D. Po wejściu Klasy D do pomieszczenia należy zgasić wszystkie światła w komorze przechowawczej. Po nieokreślonym czasie podmiot zmaterializuje się w pomieszczeniu przechowawczym i zabije klasę D.

Opis: SCP-PL-150 jest to dziwna niewyraźna istota przypominająca humanoida z świecącymi czerwonymi oczyma. Wzrost SCP-PL-150 szacowany jest na 1,3 metra lecz nie można być pewnym ponieważ zmierzenie podmiotu jest nie możliwe ze względu na anormalne zdolności obiektu. Obiekt materializuje się tylko nieoświetlonych miejscach. Gdy obiekt zmaterializuje się przy jakiejkolwiek osoby ta bezzwłocznie musi oświetlić miejsce w którym pojawił się SCP-PL-150, jeśli osoba nawiedzona przez podmiot SCP-PL-150 w ciągu 2 do 5 minut od zmaterializowania się podmiotu miejsce nie zostanie oświetlone osoba nawiedzona przez SCP-PL-150 zginie najczęściej przez zawał, wylew ale można też zaobserwować skręcenie karku lub uduszenie a SCP-PL-150 zdematerializuje się.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License