CiekawskiPleanutowoLarrowySwiat

Identyfikator podmiotu:SCP-PL-146

Klasa podmiotu:Bezpieczne Euclid

Standardowe procedury przechowawcze:SCP-PL-146 musi być przechowywany w standardowej ołowianej celi o wymiarach 4 na 4 metra w placówce nr [USUNIĘTO]. Wejście do przechowalni musi być stale pilnowane przez dwóch uzbrojonych strażników.

Opis:SCP-PL-146 przypomina rzeźbę o rozmieszczenie kończyn podobnym do człowieka witruwiańskiego. SCP-PL-146 posiada łuski w kolorze czarnym obrastające całą powierzchnię jego ciała. Podmiot może się poruszać w niewiadomy sposób. Obiekt zdaje się przenikać przez materiały (obecnie jedynym materiałem który może zatrzymać SCP-PL-146 jest ołów.) Podmiot posiada rozszeżony otwór gębowy w którym można zauważyć trzy rzędy małych, ostrych zębów. Obiekt nie wykazuje agresji POD ŻADNYM POZOREM NIE MOŻNA STOSOWAĆ AGRESJI W STOSUNKU DO PODMIOTU (Szczegóły w incydencie poniżej)

**Incydent SCP-PL-146-A: ** w dniu [USUNIĘTO] podczas badań obiekt wyszedł z przechowalni. Strażnik Hayback próbował zagrozić SCP-PL-146, że jeśli nie wejdzie do przechowalni "Wpakuje mu kulkę w jego łuskowany łeb" kiedy strażnikowi skończyła się cierpliwość sięgnął po broń. Kiedy wymierzył w podmiot, ten zaczął wydawać niezrozumiałe wyrażenia wymachując przy tym rękami. Następnie pochwycił strażnika i [USUNIĘTO]. Kiedy oddział mobilnej jednostki operacyjnej Gamma-7 wkroczył do placówki zauważył zrujnowane regały i ciała personelu placówki. SCP-PL-146 nie było w całej placówce. Został znaleziony dnia [USUNIĘTO] w [USUNIĘTO].

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License