Cyfrowa łąka Chizruu

TŁUMACZENIA

ocena: 0+x
ZauberbuchEinband.jpg

Okładka SCP-066-DE

Identyfikator podmiotu: SCP-066-DE

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-066-DE jest przechowywany w skrytce klasy S3 w Sektorze 11 w Lokacji DE4. Oba potrzebne do jej otwarcia klucze są w posiadaniu dr Baum oraz strażników Sektora 11. Użycie SCP-066-DE wymaga zgody i nadzoru dr Baum. Może ono mieć miejsce jedynie w pomieszczeniu do przeprowadzania testów o klasie zabezpieczeń ER-2. Po incydencie #066-DE-I1 środki bezpieczeństwa uległy zmianie w następujący sposób: SCP-066-DE przechowywany jest w sejfie klasy S4 do którego otwarcia potrzeba czterech kluczy, na podeście o wysokości 1 [m] w standardowej izolatce o wymiarach 3 × 3 × 3 [m]. Sejf znajduje się przez cały czas i ze wszystkich stron, pod stałą obserwacją kamer. Czujniki wykrywają czy otwarcie następuje przy użyciu wszystkich czterech kluczy. W przeciwnym wypadku SCP-066-DE zostanie zniszczony przez ładunek Termitu. Pracownicy, którzy próbowali uzyskać nieautoryzowany dostęp do izolatki SCP-066-DE lub do samego sejfu, muszą zostać przesłuchani, poddani amnezji i przydzieleni do Personelu klasy D albo zlikwidowani. Jakiekolwiek użycie SCP-066-DE jest obecnie zabronione, jednak powinno być dozwolone ponownie w późniejszym terminie. Do tego celu należy wykorzystać przyłączone, odizolowane pomieszczenie do testów klasy EDR-4 .

Gdyby SCP-066-DE-1, SCP-066-DE-2 lub coś podobnego znowu się pojawiło, należy ogłosić alarm, który zamknie cały system oraz wprowadzi w życie protokół przeciwdziałający 𝔐𝔞𝔤𝔲𝔰.

Opis: SCP-066-DE to niewielka, 300-stronicowa książka o tytule "Mała księga czarów – dla studentów i absolwentów Akademii Czarodziejów w █████". Wydano ją w czerwonej, twardej oprawie, z numerem ISBN podanym z tyłu. Napisana jest różnymi czcionkami darmowymi w internecie - Fraktur, Antiqua oraz Symbol. Zawiera 115 czarów i dzieli się na rozdziały: Czary Bojowe, Analizy, Czary Leczące, Czary Ochronne, Czary Ogólne, Manipulowanie i Przywoływanie oraz dodatek z rozmaitymi runami, ezoterycznymi i alchemicznymi symbolami. Przedmowa zawiera listę czarów "nauczanych w niejednej z innych instytucji", jak na przykład Nekromancja, Wywoływanie Demonów lub Magia Krwi, a które "nie są u nas wykładane i nie będą tłumaczone w tej książce".

ZauberbuchAufgeschlagen.jpg

Zaklęcie "Ognista Tarcza"

Jeśli czar jest rzucony dokładnie tak, jak opisano w książce, uruchamia swój efekt. Lista przetestowanych zaklęć znajduje się w Logu Testów #066-DE-P1. Książka musi znajdować się w pobliżu czarującego (ok. 0,5 [m] między testującymi osobami). Każdy czar ma swój koszt, mierzony w bliżej nieokreślonej jednostce "T", oraz poziom zaawansowania (uczeń, adept, mistrz, wielki mistrz). Testerzy z początku mogą wykorzystywać jedynie zaklęcia o bardzo niewielkim koszcie. Próba rzucenia czaru o wysokim koszcie przez osobę niewprawioną ma swoje skutki uboczne, począwszy od poczucia osłabienia, zawrotów głowy i nudności, a kończąc na zgonie. Gdy ma się wprawę można również rzucać zaklęcia o wyższym koszcie. Niektóre czary zawierają ostrzeżenia o możliwych niespodziewanych następstwach lub instrukcje dla członków "Akademii Czarodziejów w █████", jak zameldować kierownictwu Akademii o wampirach i wilkołakach, których uzdrawianie nie dojdzie do skutku.

Protokół incydentu #066-DE-I1 (wymagane zezwolenie stopnia 3/066-DE)

Dodatek:
SCP-066-DE został odnaleziony przy pozostałościach niezidentyfikowanej osoby, która zdaje się eksplodowała od środka. Numer ISBN prowadzi do usługi Druku Na Żądanie. Cały przebieg zamówienia został usunięty z bazy danych i jest niemożliwy do odzyskania.

Nie jest znane ani miasto, ani region █████, nie ma również informacji o grupie zwanej "Akademii Czarodziejów w █████". Włączenie tej ostatniej na listę Organizacji zostaje odwleczone, do czasu przedstawienia dowodów jej istnienia.

Adnotacja:

To był nie tylko najcięższe wykroczenie, które pamięta ta instytucja, lecz też takie, które można i trzeba było uniknąć. Zaczęło się od błędów kierownika projektu, takich jak środki bezpieczeństwa nieodpowiednie dla naginających rzeczywistość SCP klasy Euclid, ignorowanie sygnałów ostrzegawczych i próba pięcia się na szczeblach kariery diabelskimi (dosłownie) metodami przez wykorzystanie SCP klasy Thaumiel. Do tego dochodzi niedbałość Organizacji Sił Bezpieczeństwa i brak dyscypliny. Jak to się mogło stać, że ktoś bez przeszkód dostaje się z poziomu 3 na poziom 5, zabija strażników i przechodzi połowę piętra, zanim uruchomiono alarm, bo w Centrali bezpieczeństwa świętowano urodziny, zamiast obserwować ekrany?

Naturalnie, możemy przenieść winnych do kasy D lub całkowicie usunąć, ale nic tym nie zyskamy. Mamy egzekucje (celowo nie piszę "Terminacje"!) kierownika projektu, szefa ochrony, prawie 50 strażników oraz członków MFO, SCP i Testerów którzy powinni być straceni już dawno temu. Za co? Za nic! Nic a nic!

Niech ten incydent będzie lekcją, by zawsze być ostrożnym i najpierw myśleć o bezpieczeństwie, a potem o swojej karierze. Mamy do stracenia więcej, niż tylko ich życia.

— O4-4


ANOMALNE DZIWY

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License