Nieznane pochodzenie
ocena: 0+x

Identyfikator podmiotu
SCP.PL.222
Klasa podmiotu: Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: Obiekt jest przechowywany w ośrodku [usunięto], w dużym sześciennym pomieszczeniu, o kilkunastu ścianach składających się z kolejno: miedzi, betonu, stali i [usunięto]. Pomiędzy ścianami znajdują się zbiorniki z kwasem siarkowym. W pomieszczeniu przechowawczym mają być umieszczone bezprzewodowe kamery i mikrofony. Do obiektu dostęp mają tylko badacze poziomu trzeciego. W razie zwiększonej aktywności podmiotu należy zwiększyć temperaturę w pomieszczeniu przechowawczym. Jeżeli dojdzie do wyłomu przechowawczego, należy zamknąć cały ośrodek i włączyć system spopielenia placówki.

Opis: SCP.PL.222 to metaliczna masa, która może przyjąć dowolną formę. Zwykle przyjmuje formę humanoida o wysokości około 4 m. Za pomocą swoich anomalnych umiejętności może rozdzielać się i formować ze swojego ciała bronie i przedmioty. Substancja staje się toksyczna po kontakcie z wodą, a przy kontakcie z materiałami radioaktywnymi, zwiększa swoją objętość. Podmiot został odnaleziony w jednym z odłamków skalnych pochodzących z [usunięto]. Znaleziono zapiski na świadczące o rozwiniętej cywilizacji metalicznych humanoidów znajdującej się w Górach [usunięto] w Polsce, w zapiskach znajdowała się najpewniej przepowiednia końca świata [fragment dostępny w dodatku]. Na terenie Gór [usunięto] odnaleziono ruiny ogromnych budowli. W jednej z niewielu otwartych budynków znaleziono SCP.PL.222. na terenie budowli otworzono placówkę [usunięto] w której przechowywany jest SCP.PL.222. Na terenie reszty obiektów znaleziono 693 puste odłamki w których dawniej znajdowały się obiekty podobne do podmiotu. Przypuszcza się że dawniej była to dominująca rasa, która została wyniszczona przez uderzenie meteorytu w ziemię. Na księżycu znaleziono struktury należące do tego gatunku. Spekuluje się że SCP.PL.222 przystosowuje się do warunków panujących na Ziemi. Jeżeli wysoka temperatura w pomieszczeniu przechowawczym będzie się utrzymywała to podmiot się do niej przystosuje i w ten sposób działanie podwyższonej temperatury przestanie działać.

Dodatek 1:
Strzeż się potwora ze srebra, gdy on powstanie z podziemi nastąpi koniec. Gdy wydostanie się sługa Szkarłatnego nadejdzie i jego władca, a wraz z nim śmierć.

Dodatek 2:
Tekst został zakodowany. Dostęp do klucza szyfru został przesłany do pracowników z poziomem upoważnienia czwartego.
U3prYXLFgmF0bnkgS3LDs2wgbmFkY2hvZHppIGkgbmljIHdhcyBuaWUgb2Nocm9uaS4gSmVkeW55bSB zcG9zb2JlbSBuYSB6YXBvYmllZ25pxJljaWUgZGVzdHJ1a2NqaSAgamVzdCBwcnplcndhxIcgcHJvY2VkdX
LEmSAxMTAgTW9udGF1aw==

Dodatek 3:
Agent [usunięto]: Skąd pochodzisz
SCP.PL.222: [brak reakcji]
Agent [usunięto]: [Powtarza] Skąd pochodzisz
SCP.PL.222: [Zaczyna się poruszać,a następnie niszczy jedną z warstw ściany pomieszczenia przechowawczego. Po zwiększeniu temperatury do 45*C uspokoił się.]
Po incydencie przerwano eksperyment.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License