Dodatek X-23
ocena: 0+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-215

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Podmiot znajduję się w Ośrodku nr 14 w niewielkim pokoju. Obiekt musi znajdować się w betonowym pojemniku o grubości 5cm. Z podmiotem zabronione jest wchodzenie w jakikolwiek kontakt fizyczny, a wszelkie przejawy wpływu obiektu na osobę powinny być zgłaszane. Betonowy pojemnik powinien być cały czas pod obserwacją, nie można dopuścić by ktokolwiek nieproszony się do niego dostał. Dostęp do obiektu ma personel z przynajmniej 4 poziomem upoważnień.

W przypadku gdy osoba niepożądana wejdzie w kontakt z obiektem, należy przeprowadzić jego terminację najszybciej jak to tylko możliwe, niezależnie od tego kim była osoba, która weszła w kontakt z podmiotem.

Opis: SCP-PL-215 jest to niewielki notes z czterema pustymi stronami w środku. Obok podmiotu znajduję się pojemnik z atramentem i pióro gęsi. Obiekt pozostaje martwy, dopóki żaden byt nie wejdzie z nim w kontakt bezpośredni. Wówczas aktywują się anomalne zdolności obiektu. Obiekt został znaleziony w [USUNIĘTO] Polska [USUNIĘTO] roku.

Po zbliżeniu się na odpowiednią odległość osoba zacznie niekontrolowanie zbliżać się do obiektu chcąc go otworzyć. Po zapisaniu pytania gęsim piórem na jednej ze stron podmiotu, otrzyma on do niego odpowiedź. Obiekt może odpowiedzieć na każde pytanie nie ważne jak skomplikowane bądź tajemnicze ono jest.

Ze względu na jego szkodliwe działanie dostęp do niego ma jedynie O5-█.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License