Dr HARRIER Sandbox

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-200

Klasa podmiotu Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Obiekt należy przechowywać w standardowym pomieszczeniu przechowawczym w Ośrodku 21. Dostęp do obiektu mają jedynie pracownicy z upoważnieniem poziomu 3 lub wyższym . Urządzenie ma być włożone do antystatycznego futerału komputerowego przeznaczonego dla 13 calowych laptopów.

Opis: Obiekt SCP-PL-200 nazywany także Symbiotopem jest urządzeniem z zewnątrz wyglądającym jak 13 calowy laptop w metalowej, srebrnej obudowie. Po otwarciu klapy urządzenia widać 13,3 calowy monitor oraz wyprofilowany czytnik prawej dłoni (w prawej części urządzenia) który w niewyjaśniony sposób zmienia swoje rozmiary żeby dopasować się do użytkownika. Po włożeni ręki w czytnik urządzenie uruchamia się jak zwykły komputer, po czym widzimy minimalistyczny interfejs komputerowy. Podmiot jest sterowany impulsami nerwowymi. Po połączeniu się z obiektem SCP-PL-200 użytkownik może zgrywać, wgrywać oraz usuwać dane oraz wspomnienia z pamięci użytkownika. Wykorzystanie możliwości zmieniania wspomnień jako środka amnezyjnego jest obecnie rozważane. [ZMIENIONO] Użycie SCP-PL-200 jako środka amnezyjnego jest niemożliwe, ponieważ jedynie użytkownik bytu ma możliwość zmieniania swoich wspomnień. Jednak próby zrekonstruowania technologii „czytnika dłoni” są nadal w toku. Urządzenie pozwala także na korzystanie ze wszelkich aplikacji oraz programów ze wszystkich systemów operacyjnych. Podmiot nie posiada baterii, przez co wnioskuje się, że wykorzystuje ono energię użytkownika przez co interakcja z podmiotem SCP-PL-200 dla osoby dorosłej w wieku około 25 lat przez czas dłuższy niż (około) 12 minut skutkuje skrajnym wyczerpaniem. Interakcja z obiektem po upływie tego czasu skutkuje śmiercią.

Pozyskanie: Nie jest wyjaśnione w jaki sposób fundacja dowiedziała się o podmiocie. Oddział MTF Omicron 2 został wysłany w okolice miasta [tu cenzura] w zachodniej Polsce. Podmiot został znaleziony w szafie z elektroniką w budynku dawnego zaplecza badawczego [cenzura] [tu cenzura] . SCP-PL-200 został umieszczony w pojemniku transportowym i przeniesiony do Ośrodka 21.

Eksperymenty:

Eksperyment PL-200-1: Eksperyment odbył się w standardowym pomieszczeniu testowym z krzesłem i biurkiem na środku pomieszczenia. SCP-PL-200 położono z zamkniętą klapą na biurku. Do pomieszczenia wpuszczono testera D-10112. D-10112 został poproszony aby usiadł przy biurku i otworzył SCP-PL-200. Tester wykonał polecenia. D-10112 następnie został poproszony alby włożył rękę w czytnik dłoni. Tester wykonał polecenie, czytnik dopasował się do kształtu dłoni D-10112. SCP-PL-200 wydał charakterystyczny dźwięk dla startu systemu Mac OS X po czym uruchomił się. Poproszono żeby D-10112 informował o wszelkich zmianach w urządzeniu oraz w zachowaniu swojego ciała. Tester zakomunikował, że zaczyna mu drętwieć ręka którą przyłożył do czytnika. Dodatkowo D-10112 poinformował o dziwnym mrowieniu w głowie. Testera poinstruowano by wykonał stworzyć plik graficzny obrazu który widzi przed sobą, po czym prawie natychmiast na pulpicie pojawił się plik graficzny z rozszerzeniem JPG przedstawiający pomieszczenie testowe. Obraz był doskonałej jakości. Następnie tester został poproszony o stworzenie pliku audio o rozszerzeniu MP3 z tego co słyszał w ciągu ostatnich sekund. Tak samo jak poprzednio prawie natychmiast na pulpicie pojawił się plik audio. Na nagraniu było słychać tylko szum układu chłodzenia SCP-PL-200 i oddech testera. D-10112 zakomunikował zmęczenie. Poinstruowano testera aby wyjął rękę z czytnika. Dopóki system SCP-PL-200 nie wyłączył się całkowicie, tester nie mógł wyjąć ręki z czytnika. Dopiero po zamknięciu systemu tester odzyskał władzę nad kończyną. Zapytano testera o samopoczucie. Stwierdził, że czuje się jak gdyby wykonywał naprawdę ciężką pracę, ma jeszcze trochę odrętwiałą prawą rękę i czuje się wycieńczony. Test zakończono.

Eksperyment PL-200-2: Celem eksperymentu jest sprawdzenie w jakim stopniu SCP-PL-200 może przystosować się do użytkownika. Eksperyment odbył się w standardowym pomieszczeniu testowym z krzesłem i biurkiem na środku pomieszczenia. SCP-PL-200 położono z otwartą klapą na biurku. W eksperymencie brało udział dwóch pracowników klasy D (D-10113, D-10115). Obydwaj testerzy używali innych języków (Japoński i Fiński). Poinstruowane D-10113 by usiadł przy biurku włożył rękę w czytnik. Pracownik wykonał polecenie. SCP-PL-200 uruchomił się. System uruchomił się w języku który najlepiej rozumiał tester i ustawił najprzyjemniejszą dla użytkownika paletę kolorów. W tym przypadku był to język Japoński oraz paleta kolorów złożona w większości z szarego i zielonego. Tą samą procedurę powtórzono w przypadku D-10115. W tym przypadku system uruchomił się w języku Fińskim oraz paleta kolorów złożona została w większości z różnych odcieni koloru niebieskiego. Test zakończono.

Dodatek PL-200-A: Po incydencie PL-200-1 (Czytaj więcej Incydent PL-200-1) testerami mogą być tylko i wyłącznie odpowiednio przebadani psychologicznie i przygotowani pracownicy fundacji.

Dodatek PL-200-B: Wyjaśnienie nazwy SCP-PL-200. Nazwa SYMBIOTOP została nadana urządzeniu przez naukowców którzy zauważyli, że użytkowanie bytu jest rodzajem symbiozy. Użytkownik może w pełni korzystać z możliwości SCP-PL-200, natomiast urządzenie pobiera jego energię (prawdopodobnie życiową) do działania. Dlatego nazwa jest połączeniem słów SYMBIOZA i LAPTOP.

Incydent PL-200-1: Podczas trzeciego eksperymentu który miał na celu zbadanie możliwości łączenia się obiektu z innymi urządzeniami D-10114 włamał się do głównego komputera Ośrodka 21 i przełamał zabezpieczenia. Z powodu usunięcia protokołu bezpieczeństwa w komputera placówki przez SCP-PL-200 nie zadziałał system auto zamknięcia ani żaden inny system bezpieczeństwa. Podczas próby ucieczki z SCP-PL-200 D-10114 został zastrzelony przez uzbrojonego strażnika. Podmiot SCP-PL-200 odzyskano.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License