Dr HARRIER Sandbox

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-200

Klasa podmiotu Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Należy go przechowywać w standardowym pomieszczeniu. Dostęp do obiektu mają jedynie pracownicy z upoważnieniem poziomu 4. Urządzenie ma być włożone do futerału komputerowego przeznaczonego dla 13 calowych laptopów.

Opis: Obiekt SCP-PL-200 nazywany także Symbiotopem jest urządzeniem z zewnątrz wyglądającym jak 13 calowy laptop w metalowej, srebrnej obudowie. Po otwarciu klapy urządzenia widać 13,3 calowy monitor oraz wyprofilowany czytnik prawej dłoni (w prawej części urządzenia) który w niewyjaśniony sposób zmienia swoje rozmiary żeby dopasować się do użytkownika. Po włożeni ręki w czytnik urządzenie uruchamia się jak zwykły komputer, po czym widzimy ubogi interfejs komputerowy. Podmiot jest sterowany impulsami nerwowymi. Po połączeniu się z obiektem SCP-PL-200 użytkownik może zgrywać, wgrywać oraz usuwać dane oraz wspomnienia z pamięci użytkownika. Wykorzystanie możliwości zmieniania wspomnień jako środka amnezyjnego jest obecnie rozważane. [ZMIENIONO] Użycie SCP-PL-200 jako środka amnezyjnego jest niemożliwe, ponieważ jedynie użytkownik bytu ma możliwość zmieniania swoich wspomnień. Urządzenie pozwala także na korzystanie ze wszelkich aplikacji oraz programów ze wszystkich systemów operacyjnych. Urządzenie nie posiada baterii, przez co wnioskuje się, że wykorzystuje ono energię użytkownika przez co interakcja z podmiotem SCP-PL-200 (dla osoby dorosłej) przez czas dłuższy niż (około) 12 minut skutkuje skrajnym wyczerpaniem. Interakcja z obiektem po upływie tego czasu skutkuje śmiercią.

Pozyskanie: Nie do końca wyjaśnione jest w jaki sposób fundacja dowiedziała się o podmiocie ze względu na różne zeznania oraz niespójne raporty pozyskania. Jasna jest jedynie miejsce gdzie został przejęty. Byt pozyskano w południowo-zachodniej Polsce w mieście ………. Oddział MTF pod przykryciem dostał się do małego domu na obrzeżach w północnej części miasta. Według zeznań jednego z członka oddziału budynek wydawał się pusty. Oddział podzielił się na 3 grupy. Pierwsza sprawdzała budynek od poddasza w dół, drugi od piwnicy a trzeci osłaniał i zabezpieczał teren w około. Po dość krótkim czasie oddział 2 znalazł małą wnękę za cegłami w piwnicy budynku. Jak zeznał inny członek oddziału MTF: Wyglądała na świeżą, nie było w niej żadnych zabrudzeń oprócz drobin z pokruszonej cegły i cementu. Wnęka była na wysokości około 3 cegieł od poziomu podłogi. W jej środku znaleźliśmy ukryty pakunek. Małe odarte kartonowe pudełko zaklejone srebrną taśmą. Pojemnik został rozcięty. We wnętrzu znajdował się zawinięty w szary materiał byt SCP-PL-200. Byt został przełożony do izolowanej torby na sprzęt elektryczny i przetransportowany do ośrodka badawczego.

Eksperymenty:

Eksperyment PL-200-1: Eksperyment odbył się w standardowym pomieszczeniu testowym z krzesłem i biurkiem na środku pomieszczenia. SCP-PL-200 położono z zamkniętą klapą na biurku. Do pomieszczenia wpuszczono testera D-10112. D-10112 został poproszony aby usiadł przy biurku i otworzył SCP-PL-200. Tester wykonał polecenia. D-10112 następnie został poproszony alby włożył rękę w czytnik dłoni. Tester wykonał polecenie, czytnik dopasował się do kształtu dłoni D-10112. SCP-PL-200 wydał charakterystyczny dźwięk dla startu systemu Mac OS X po czym uruchomił się. Poproszono żeby D-10112 informował o wszelkich zmianach w urządzeniu oraz w zachowaniu swojego ciała. Tester zakomunikował, że zaczyna mu drętwieć ręka którą przyłożył do czytnika. Dodatkowo D-10112 poinformował o dziwnym mrowieniu w głowie. Poproszono go by sprawdził stan konta bankowego specjalnie stworzonego do tego eksperymentu. Po paru sekundach tester poinformował że stan konta wynosi 2034 euro i 12 centów. Tester został poproszony wejście na popularny portal internetowy Onet.pl oraz żeby sprawdził pogodę na następny dzień. Tester wykonał polecenie i po chwili oznajmił że następnego dnia będzie 19oC a niebo bez chmur. Poproszono o zweryfikowanie informacji podanych przez testera. Dane podane przez D-10112 były zgodne. D-10112 zakomunikował zmęczenie. Poinstruowano testera aby wyjął rękę z czytnika oraz powiedział jak się czuje. D-10112 wykonał polecenie. Powiedział, że czuje się jak gdyby wykonywał naprawdę ciężką pracę, czuje się wycieńczony. Test zakończono.

Eksperyment PL-200-2: Celem eksperymentu jest sprawdzenie w jakim stopniu SCP-PL-200 może przystosować się do użytkownika. Eksperyment odbył się w standardowym pomieszczeniu testowym z krzesłem i biurkiem na środku pomieszczenia. SCP-PL-200 położono z otwartą klapą na biurku. W eksperymencie brało udział dwóch pracowników klasy D. Każdy z nich mówił w innym języku. D-10115 w języku polskim, D-10124 niemieckim. Dotychczas do komunikacji używano tłumacza. Poproszono pierwszego (D-10115) aby usiadł przy biurku i włożył rękę do czytnika SCP-PL-200. System uruchomił się w języku który najlepiej rozumiał użytkownik. Byt przystosował wyświetlaną paletę kolorów tak aby użytkownik czuł się jak najbardziej komfortowo. W tym przypadku były to odcienie koloru niebieskiego i szarego. (w trakcie pracy…)

Dodatek PL-200-A: Po incydencie PL-200-1 (Czytaj więcej Incydent PL-200-1) testerami mogą być tylko i wyłącznie odpowiednio przebadani psychologicznie i przygotowani pracownicy fundacji.

Dodatek PL-200-B: Wyjaśnienie nazwy SCP-PL-200. Nazwa SYMBIOTOP została nadana urządzeniu przez naukowców którzy zauważyli, że użytkowanie bytu jest rodzajem symbiozy. Użytkownik może w pełni korzystać z możliwości SCP-PL-200, natomiast urządzenie pobiera jego energię (prawdopodobnie życiową) do działania. Dlatego nazwa jest połączeniem słów SYMBIOZA i LAPTOP.

Incydent PL-200-1: Podczas trzeciego eksperymentu D-10114 włamał się do głównego komputera ośrodka 21 i przełamał zabezpieczenia. Podczas próby ucieczki z SCP-PL-200 D-10114 został zastrzelony przez uzbrojonego strażnika.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License