SCP-PL-200

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-200

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Obiekt należy przechowywać na drewnianym (koniecznie Dębowym) stole w odpowiednio wilgotnym pomieszczeniu, nieposiadającym żadnego oświetlenia. Sam pokój musi posiadać wymiary 10x10x20(m) oraz grubość ścian 10cm z specjalnego zbrojonego betonu. Ze względów bezpieczeństwa przedmiot mogą dotykać tylko pracownicy klasy D (ludzie z personelu D powinni wchodzić w ilości nie mniejszej niż 3 i nie większej niż 5 z czego jedna osoba dla bezpieczeństwa powinna nosić miotacz ognia a druga ostry nóż)

Opis: SPC-PL-200 inaczej przez personel nazywany Ośmiornicą bądź Aquamirlem(nazywany tak przez 200-1 200-2 200-3 200-4) to nic innego jak stary sztylet o długości 15cm i promieniu rękojeść 1,5cm wykonany z nieznanego czarnego metalu. Sama rękojeść sztyletu posiada różne wgłębienia i szczerby świadczące o dużym zużyciu. Samo ostrze noża jest nienaruszone i dalej ostre. Twórcy sztyletu są nieznani.

Anomalne zachowania sztyletu nie są określone. Dla większości badaczy jego anomalna natura nie istnieje i nie jest wykrywalna a dla niektórych ukazuje się anomalne "zachowanie" rzeczy. Jak sztylet ukarze swoją anomalną naturę to w zależności od bliżej nieokreślonych warunków może zacząć z nią rozmowę(zwykle rozmowa następuje po mocnym i stanowczym złapaniu sztyletu za rękojeść bądź po dotknięciu całego SCP-PL-200 . Po rozmowie w zależności od tego jak przebiegła SCP-PL-200 zmienia się z formy stałej w formę przejściową między dwoma stanami skupienia (stałą a ciekłą) oplatając TYLKO lewą rękę zwiększając zarazem swoją masę i rozmiary. Po wejściu w interakcje z członkiem personelu D oddaje mu całkowicie kontrolę nad zmienioną formą narzędzia nazywaną od tego czasu SCP-PL-200A. SCP-PL-200A może przejąć kątrole nad osobą w zależności od swoich intencji przez co w trybie natychmiastowym osoba wyposażona w długi nóż ma odciąć rękę osoby przejętej a osoba wyposarzona w miotacz ognia ma minimum przez 2 minuty podpalać odciętą rękę osoby aż do powrotu przedmiotu do pierwotnego kształtu. Osoba która wpadła w interakcje z SCP-PL-200 przez kilka dni będzie miała stany depresyjne a przez kolejne tygodnie będzie odczuwała silną więź z sztyletem nazywając go Aquamirlem

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License