SCP-PL-186-Normalni Ludzie
ocena: 0+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-186

Poziom zagrożenia: Czerwony

Klasa podmiotu: Keter

abandoned-somewhere-in-wv.jpg

Dom w którego pobliżu odkryto SCP-PL-186

Specjalne Czynności Przechowawcze: Obiekty składające się na SCP-PL-186, oznaczone iteracjami kolejno od SCP-PL-186-A do SCP-PL-186-J należy przechowywać w odizolowanych od siebie celach o wymiarach 5[m] na 5[m] na 5[m] o wzmocnionej konstrukcji i ścianach grubych na co najmniej 10[cm].
Wnętrze każdej z cel, powinno zostać wyłożone ceramicznymi płytkami, odpornymi na działanie kwasu i urazy mechaniczne. Drzwi do każdej celi powinny być niewidoczne z wewnątrz. Mogą zostać otwarte tylko na polecenie naukowca z upoważnieniem piątego stopnia. Wnętrze każdego z pomieszczeń powinno zostać wyposażone we wszelkie niezbędne dla danego podmiotu urządzenia, tak by wszelkie jego potrzeby były zaspokojone. W każdym z nich dodatkowo umieszczone są co najmniej dwie ukryte kamery oraz awaryjne źródło zasilania. Wszystkie dziesięć rozmieszczonych na planie okręgu pomieszczeń, należy dodatkowo odizolować fosą, wypełnioną kwasem siarkowym o stężeniu co najmniej 80%. Wejścia na teren przechowalni pilnują dwaj strażnicy, pracujący na dwunastogodzinnych zmianach. Karmienie obiektów powinno odbywać się dwa razy dziennie, za pośrednictwem zdalnie sterowanego drona. Obiekty spożywają surowy pokarm pochodzenia zwierzęcego preferują jednak wyłącznie ssaki, żywe ssaki.
Wszyscy pracownicy pracujący przy SCP-PL-186 muszą być regularnie badani pod kątem ich zdolności do odczuwania empatii. Testy te powinny odbywać się nie rzadziej niż co pół roku. Jakiekolwiek oznaki sympatyzowania z którąś z instancji muszą zostać natychmiast zgłoszone, zaś pracownicy wykazujący ową sympatię powinni zostać jak najszybciej przeniesieni do innego wydziału na terenie ośrodka a w przypadku personelu klasy D poddani terminacji.
Pracownikom Fundacji surowo zabroniona jest jakakolwiek próba nawiązania kontaktu z obiektami, mogą wyłącznie obserwować.
Jakiekolwiek testy czy eksperymenty na instancjach SCP-186 muszą zostać wcześniej autoryzowane i być cały czas nadzorowane przez naukowca o minimalnym, czwartym poziomie upoważnienia.
W przypadku złamania zabezpieczeń, jak podczas incydentu [Usunięto] należy bezzwłocznie ewakuować personel placówki i za pomocą wszystkich dostępnych środków uniemożliwić obiektom wydostanie się na zewnątrz.

Opis: SCP-PL-186 to grupa dziesięciu ludzi, przedstawicieli rasy kaukaskiej, w wieku od piętnastu do około czterdziestu lat. Testy DNA wykazały spokrewnienie pomiędzy poszczególnymi członkami, można więc określić ich rodziną.
SCP-PL-186 zostały zabezpieczone podczas akcji 505-OPS, we wsi znajdującej się na [Zmieniono] o nazwie [Zmieniono]. Mieszkańcy owej wioski zgłosili się do Fundacji z prośbą o znalezienie istot odpowiedzialnych za zaginięcie kilkunastu sztuk bydła oraz kilku mieszkańców.
Wysłani na miejsce przedstawiciele Fundacji dość szybko odkryli położoną w środku lasu drewnianą i praktycznie rozlatującą się chatę. Na polanie wokół niej znaleziono szkielety bydła jak i ludzi, a chwilę później także same obiekty. Podczas próby schwytania i zabezpieczenia istot zginęło czterech członków personelu zaś w wyniku [Usunięto] kolejnych pięciu doznało nieodwracalnej traumy. Udało się jednak ostatecznie schwytać wszystkie z obiektów i przetransportować je do ośrodka w [Usunięto].
Istoty te gdy są spokojne i przede wszystkim najedzone nie wykazują żadnych anomalnych cech, ani nie stanowią większego zagrożenia. Wyglądają i zachowują się jak zwykli ludzie. Jedyną cechą która zdradza że mamy do czynienia z groźną anomalią są ich zęby, większe od ludzkich i dużo ostrzejsze.
Gdy obiekty poddane są czynnikom stresogennym bądź są zbyt długo pozbawione pokarmu ukazuje się ich prawdziwa natura. Ich ciała ulegają deformacji, z pleców wyrasta od pięciu do nawet dziesięciu długich przynajmniej na 4[m] macek w ciemnofioletowym odcieniu. Z głów obiektów zaczynają wyrastać rogi, a ręce i nogi zamieniają się w zakończone ostrymi pazurami, pokryte grubymi łuskami łapy, które są w stanie przeciąć bez większych problemów do 5[cm] blachy.
Stan ten z biegiem czasu będzie postępować, zaś istoty będą stawały się coraz większym zagrożeniem zwiększając gwałtownie swoją siłę i rosnąc pomimo braku źródła substancji odżywczych O dziwo w przeciwieństwie do innych SCP podobnego typu stworzenia te nie wpadają w nic w rodzaju furii, cały czas wykazując zbliżone zdolności umysłowe co przed transformacją.
Jedynym znanym sposobem na zatrzymanie transformacji jest nakarmienie obiektu ludzkim mięsem. W przypadku zaobserwowania zmian należy niezwłocznie powiadomić kogoś z personelu o czwartym lub wyższym poziomie upoważnienia i przeprowadzenie procedury H-217 która polega na [Usunięto].
Dotychczasowe próby terminacji SCP-PL-186 zakończyły się niepowodzeniem. Dowiedziono że zdolności regeneracyjne obiektów uniemożliwiają zabicie ich za pomocą konwencjonalnej broni, zaś nawet zanurzenie w stężonym kwasie prędzej czy później mogło skutkować uwolnieniem, zaś ostatnia z prób zneutralizowania zakończyła się incydentem [Usunięto] Z tego powodu przyszłe eksperymenty jak i próby terminacji obiektów w przyszłości muszą być zatwierdzone przez jednego z członków rady O5.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License