Emoji złodzieja
ocena: 0+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-367

Klasa podmiotu: Keter Euclid

screenshot-223_22_5f1ec370c1a7c.webp

Zdjęcie wykonane przez Agenta ██████ █████████ ukazujące działania instancji SCP-PL-367-1

Specjalne Czynności Przechowawcze:
SCP-PL-367 jest obecnie zabezpieczony jednak trudny w zabezpieczeniu i po mimo próby usunięcia (patrz dodatek1), —stale manifestuje się przez co ciągle powinien być monitorowany aby sporządzenia planu zabezpieczeń gdyż obecne próby zabezpieczenia obiektu zakończyły się niepowodzeniem. w przypadku gdyby powrócił sporządzić nowy plan zabezpieczeń. Należy go monitorować pod kątem zwłaszcza jego wpływu na ludzi, którzy doświadczyli efektu anomalnego obiektu (oznaczanymi od tego momentu SCP-PL-367-1), w celu zapobieżenia rozpowszechnianiu jego anomalnych właściwości, a w konswkwencji czego niechcianych sporów internetowym, czy oznak agresji ze strony SCP-PL-367-1, w stronę osób odrzuających istnienie obiektu, czy to w internecie czy to w świecie rzeczywistym. Puki co obiekt pozostaje nieaktywny po rozesłaniu thiefles (patrz dodatek3) jednak w razie jakichkolwiek zmian ażeby uchronić się przed zagrożeniem poznawczym obiektu należy odtrącać od siebie myśl istnienia obiektu, jak również zapewniać innych iż takowy emotikon nigdy nie istniał, w celu uchronienia ich od poddaniu się efektowi anomalii. Ci którzy zostali poddani działaniu SCP-PL-367 należy poddać terapii amnezyjnej za pośrednictwem preparatu amnezyjnego klasy D. Zapobiegnie to również rozprzestrzenianiu się efektu. Jeżeli pojawi się nowa instancja SCP-PL-367-1, znaczy że memetyka nie zadziałał i należy utworzyć nowy plan zabezpieczeń.

Opis:
SCP-PL-367 jest to zagrożenie poznawcze, które manifestuje się w głowach ludzi dotkniętych jego efektem, najczęściej są to ludzie urodzeni między 1999 a 2008 rokiem. Obiekt ten uobecnia się jako wspomnienie emotikonu złodzieja, który to został usunięty. Efektem tego obiektu można zarazić się poprzez samo rozmyślanie, czy kiedykolwiek taki emotikon istniał. Anomalia ta nie jest na ten czas niebezpieczna, jednak niektórzy ludzie dotknięci jego efektem zachowywali się agresywnie wobec tych, którzy zaprzeczali istnieniu takowego emoji.

Dodatek1:
Dnia 04/12/2031 odbyła się próba zabezpieczenia obiektu. Fundacja rozesłała po wszystkich portalach społecznościowych memetyczny środek Morterum grafier opracowany przez doktora █████████
██████████████████ mający na celu usunąć wszelakie wspomnienia na temat SCP-PL-367 a wykwalifikowani technicy fundacji zostali wyznaczeni do włamywania się na konta publicystów internetowych dotkniętych tym efektem i wykasowania wszelakich materiałów mówiących o istnieniu obiektu, jak również agenci pod postacią popularnych publicystów zapewniali, o nie istnieniu "Emoji złodzieja". Po trzech tygodniach od pozornego zabezpieczenia anomalii, informacje na temat jego istnienia są udostępniane na socjal mediach.

Notatka: Główny Badacz 3 poziomu Doktor Albert Pisariewicz:

trzy tygodnie spokoju i znowu wracam do tego szamba. Moi koledzy po fachu muszą się cieszyć, że zamiast pracować nad 48██ musimy myśleć jak zlikwidować nieistniejące wspomnienie. Jednak niemożna lekceważyć tego obiektu. Nie jest to zwyczajny efekt Mandeli1 to wzbudza agresję, tworzy konflikty. A co jeśli w wiadomościach byłoby podawane informację o isteniu obiektu, bardzo dużo ludzi zostałoby zarażonymi a zwolennicy tej idei stają się coraz bardziej niebezpieczni w swoich działaniach, coś jak konflikt na tle religijnym. Jeden z badaczy podsunął pomysł zwalczyć ogień ogniem, czyli faktycznie stworzyć takowy emotikon, a nasi "techniczni" porozsyłają go na różne komunikatory. Jako główny badacz od razu odmówiłem realizacji z uwagi że przeczy to jakimkolwiek zasadom jakimi się tutaj kierujemy, jednak tak czy siak już poirytowani zgłosili projekt do "ludzi z góry" ignorując moje zalecenia. ehhh…

Projekt czeka na zatwierdzenie.

Dodatek2:
dnia 23/12/2031 Projekt został odrzucony przez Badacza 4 poziomu Doktora Elizę █████████. Tego samego dnia o godzinie 6:35 czasu polskiego została przeprowadzona rozmowa między Badaczem 4 poziomu Doktor Elizą █████████, a Badaczem 3 poziomu Doktorem Albertem Pisariewiczem.

Log rozmowy między Badaczem 4 poziomu Doktor Eliza █████████ a głównym badaczem 3 poziomu Doktor Albertem Pisariewiczem
< [Rozpoczęcie Logu] >

Doktor Eliza █████████: Witaj Doktorze.
Doktor Albert Pisariewicz: Witam Pani Doktor…
Doktor Eliza █████████: Zapewne wiesz dlaczego rozmawiamy.
Doktor Albert Pisariewicz: Tak i z całym szacunkiem chciałbym poinformować o bezsensowności tego spotkania i poinformować, że już uświadomiłem zespół o ich błędnym postępowaniu.
Doktor Eliza █████████: … Cieszę się, że Doktor rozumie. To w takim wypadku skoro zbędne jest tłumaczenie zapytam, jak planujecie zabezpieczyć obiekt?
Doktor Albert Pisariewicz: Wykasowanie idei nie zadziałało, jednak co gdyby utworzyć kolejny memetyczny środek jednak tym razem nie tylko usuwający wspomnienie, lecz także blokujący jego idee ? co gdyby udało nam się utworzyć wewnętrzną blokadę, która uniemożliwiałaby utworzenie konceptu tego emoji? Nie jestem pewien na ile jest to możliwe, jednak jestem pewien, że po kilku przeprowadzonych badaniach uda nam się sukcesywnie zabezpieczyć obiekt.
Doktor Eliza █████████: Brzmi obiecująco… Wyrażam zgodę na próbę
zabezpieczenia. W razie niepowodzenia do badań zostanie przydzielony ktoś inny a Pan zostanie przeniesiony do innej anomalii. Przykro mi ale nie możemy marnować czasu.
Doktor Albert Pisariewicz: Oczywiście Pani Doktor, rozumiem. Dziękuję.
Doktor Eliza █████████:Ja również. Powodzenia.

< [Koniec Logu] >

Notatka: Główny Badacz 3 poziomu Doktor Albert Pisariewicz:

Wesołych świąt, tak wyglądają moje, siedzę za biurkiem, myśląc jak sukcesywnie zabezpieczyć Emoji robiące burzę w internecie… Specjalizuje się w takowych anomaliach, jako naukowiec 2 poziomu badałem i sukcesywnie zabezpieczałem ogrom takich. jestem w tym niezły, ( dla tego przydzielili mi lambde 3.)2, jednak z czymś takim jeszcze się nie spotkałem. No cóż. Anomalia to anomalia, trzeba zachować postawę zawodową. Puki co efekt tego jakże niebezpiecznego SCP jest znikomy, jednak nasi agenci zauważyli, że z każdym dniem od 2 do 6 osób zostaje poddanych efektowi, a mi zostało już coraz mniej czasu. Moi najbardziej zaufani ludzie pomagają mi w utworzeniu memetyka, którego ochrzciliśmy thiefles. Połowa roboty była zrobiona, teraz tylko należy wykonać "blokadę", szczęście w niezzczęściu to nie pierwsza i najprawdopodobniej nie ostatnia taka anomalia, więc przy pomocy innych badaczy i na podstawie naszych ostatnich badań wynika, że takie "narzędzie" może zadziałać, mamy do przeprowadzenia dwa ostatnie testy i niecały tydzień na wykonanie. Powodzenia dla nas.

Dodatek3:
Dnia 04/01/2032 opracowany został środek, mający na celu zabezpieczyć SCP-PL-367, poprzez usunięcie, a następnie zablokowanie możliwości utworzenia w mózgu człowieka idei, w konsekwencji czego wspomnienia o Emotikonie złodzieja. O godzinie 17:40 czasu Polskiego za pośrednictwem specjalnego transmitera utworzonego przy pomocy SCP-████ oraz SCP-9██, sygnał został wysłany z ośrodka 40 położonego w Małopolsce w mieście ███████, blokada została z sukcesem "wgrana", a wspomnienie wykasowane. Dla pewności technicy pousuwali pozostałości wpisów o manifestacjach anomalii.

Notatka: Główny Badacz 3 poziomu Doktor Albert Pisariewicz:

Miął równo miesiąc od użycia thiefles i po złodzieju ani śladu. Zniknęły wszelakie grafiki koncepcyjne, wpisy, filmy na YouTube, etcetera etcetera. Dla sprostowania dodam iż po mimo tego, że wiem o obiekcie blokada działa, gdyż pojmuję go jako Anomalię, niżeli ideę. Nie jest to proste do sformułowania, a raport wymaga kilku poprawek.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License