ester453 sandbox

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-170

Klasa podmiotu: Euclid Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-PL-170 znajduje się w ośrodku ████ w Polsce. Nie wymaga żadnej dodatkowej ochrony. Przebywa w standardowej przechowalni dla humanoidalnych SCP. Musi mieć zainstalowaną zieloną tablicę do pisania, gąbkę, co dwie godziny dostęp do bieżącej wody, oraz co dwa dni musi dostawać białą kredę w opakowaniach przynajmniej pięćset sztuk. Wchodząc do jego przechowalni personel, poza obiektami testowymi i personelem klasy D, musi być ślepy lubi w inny sposób musi mieć zakłóconą percepcję wzrokową

Opis: SCP-PL-170 jest żywą istotą, której umysł potrafi przetwarzać dane ponad 500x szybciej niż zwykły człowiek, gdy porównano go z komputerem kwantowym okazało się, że liczy około 2/10 milisekundy szybciej. Za każdym razem, gdy jest bezpośrednio obserwowany przez człowieka, przybiera postać innego słynnego matematyka. Przykłady osób których kształt przybiera: Archimedes, Fibonacci, Galileusz. Jeżeli jest monitorowany przy użyciu kamer lub innego niebezpośredniego narzędzia, ma postać szarej, humanoidalnej postaci, której ciało jest pokryte rozwinięciem liczby pi do około milionowego miejsca po przecinku.

Gdy człowiek zbliży się do niego na odległość dwóch metrów i nie będzie między nim a SCP-PL-170 żadnej solidnej przeszkody, takiej jak ściana, wtedy SCP-PL-170 zmusi ofiarę do spojrzenia na niego i patrząc ofierze prosto w oczy określi poziom IQ oraz zdolności matematycznych. Następnie zada ofierze skomplikowane zadanie matematyczne. Skomplikowanie zadania zależy od inteligencji ofiary. Im wyższa, tym zadanie jest trudniejsze. W razie bycia agresywnym wobec SCP-PL-170 lub w inny sposób wprowadzenie go w stan podwyższonej agresji, zadaje do rozwiązania paradoks matematyczny, którego de facto nie da się rozwiązać. SCP-PL-170 ustala poziom inteligencji i charakter ofiary poprzez kontakt wzrokowy. Na wykonanie zadania jest czas pomiędzy jedną godziną lub dwoma dniami. Ofiara z czasem usłyszenia działania zaczyna słyszeć losowe ciągi cyfr, wymawiane nie określonym, niskim głosem. Głos ten jest słyszalny tylko dla ofiary. Wymawiane są wszystkie liczby, poza zerem. Gdy głos wypowie liczbę zero, następuje około dwu minutowa cisza. Następnie u przez mózg ofiary zaczyna się przewijać tak duża ilość informacji, że kora mózgowa obumiera pod natłokiem danych. Informacje te nie są ze sobą powiązane, czasami wzajemnie się wykluczają, jednak mózg ofiary zawsze odbiera je jako prawdę. Jedyny sposób na uniknięcie śmierci do rozwiązanie otrzymanego zadania. Pod żadnym pozorem nie wolno wtedy użyć kalkulatora, gdyż śmierć nastąpi natychmiast. Okoliczności śmierci na tym etapie badań są niewyjaśnione. Jeżeli zadanie zostanie rozwiązane poprawnie,
SCP-PL-170 staje się bardzo łagodny. W stanie "spokoju" Dr. ████ był w stanie sukcesywnie przeprowadzić przesłuchanie.
Jego stan resetuje się po wyjściu wszystkich osób z jego pomieszczenia.

Badanie malunków na jego ciele wykazało, że jest to zaschnięta krew. Próby jej usunięcia były bezskuteczne.

SCP-PL-170 doskonale rozumie i komunikuje się we wszystkich językach anglosaskich i słowiańskich.

Omawiany SCP został znaleziony w opuszczonej szkole, w ████████, w Polsce. Wszystkie wewnętrzne ściany szkoły były zapisane działaniami matematycznymi. Po dogłębniejszych badaniach odkryto, że ma niepohamowany popęd do zapisywania działań i równań. Wykazuje szczególne upodobanie do zapisywania liczb stałych.

Przy użyciu innowacyjnej technologii odzyskiwania wspomnień, podobnej do tej z Abstergo, udało się ustalić, że około lat 30 XX w. był uzdolnionym matematykiem. Z tego, iż we wspomnieniach przewija się m.in. Sobór Wasyla Błogosławionego, można wywnioskować, że był ofiarą eksperymentów ZSRR.
Po skontaktowaniu się z rosyjską placówką, przypuszczenia się potwierdziły. Sowieci chcieli stworzyć człowieka, o najpotężniejszym umyśle. Efekt eksperymentów był taki, że SCP-PL-170 uciekł z laboratorium, oszukując strażników i zabierając im broń. Laboratorium zostało przez niego wysadzone. Stworzył bombę z laboratoryjnych komponentów. Do dziś trwają spory z czego była zrobiona ta bomba, lecz przeważają głosy że była to bomba chlorowodorowa. Z ocalałych dokumentów można był wyczytać iż SCP-PL-170 siedząc w swojej celi powtarzał: „Zemszczę się za to, co mi zrobili".
Rosyjska część Fundacji wniosła o transport SCP-PL-170 do obiektu ██████ na Syberii. Wniosek został odrzucony

Zauważono szczególną empatię do ludzi oraz istot, które wykazują ponad przeciętne umiejętności z dziedzin nauk ścisłych.

Dodatek:
Oryginalny dokument dostarczony nam przez rosyjską część Fundacji
██ ██ ████r.
Moskwa.
Operacja o kryptonimie ██████. Jej celem jest utworzenie człowieka, lub stworzenia, o najpotężniejszym umyśle i wykorzystanie go do celów militarnych. Obiekt ma być w stu procentach posłuszny przełożonym. W innym przypadku panowie z KGB porozmawiają z wami o tym, czy napewno chcecie przysłużyć się ojczyźnie.
Podpisano, ████████

Przesłuchanie SCP-PL-170 przez dr. ████

Przesłuchujący: Witaj SCP-PL-170. Jakie jest twoje prawdziwe imię?

SCP-PL-170: Nie znam mojego imienia

Przesłuchujący: Więc nie będziesz miał nam tego za źle jeżeli będziemy się do ciebie zwracać indetyfikatorem?

SCP-PL-170: Nie

Przesłuchujący: A więc zaczynamy. Dlaczego zabiłeś tych wszystkich ludzi w laboratorium w ZSRR?

SCP-PL-170: A dlaczego oni mi to zrobili?

Przesłuchujący: OK, inne pytanie. Jakie są twoje odczucia do ludzi którzy "ci to zrobili?"

SCP-PL-170: Chciałbym aby zginęli. Wszyscy. I tak jeszcze się stanie.

Przesłuchujący: A czy wiesz konkretnie kto ci to zrobił?

SCP-PL-170: Jeszcze nie. Podkreślam, jeszcze.

Przesłuchujący: Czy pamiętasz jakieś inne fakty ze swojego życia? Jakąś rodzinę, znajomych?

SCP-PL-170: Nie, nie pamiętam absolutnie nic.

Przesłuchujący: A jaki jest twój stosunek do twojego pobytu tutaj?

SCP-PL-170: Jest mi to absolutnie obojętne. Skoro uciekłem ze stalowej ręki Stalina, to ucieknę i stąd.

Przesłuchujący: Powiedz mi jeszcze, jakie masz plany, kiedy osiągniesz swoją hipotetyczną zemstę?

SCP-PL-170: Prawdopodobnie wrócę tutaj, ponieważ tutaj mogę żyć w spokoju.

Przesłuchujący: A dlaczego zadajesz osobom postronnym te zadania?

SCP-PL-170: Ponieważ krzywdę wyrządziła mi cała rasa ludzka, lecz niektórzy zawinili szczególnie.

Po tym SCP-PL-170 odmówił dalszej konwersacji. Do tej pory nie nawiązano z nim więcej kontaktu

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License