Fedora
ocena: 0+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-164

Klasa podmiotu: Bezpieczne Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-PL-164 jest zabezpieczony w Pojemniku Na Obiekty Anomalne Klasy 3, na terenie placówki ██. Podmiot jest strzeżony przez nie mniej niż dwóch (2) uzbrojonych strażników z upoważnieniem poziomu 3, kiedy nieprzeprowadzane są na nim testy. Podmiot można usunąć z przechowalni jedynie za pomocą pisemnego zezwolenia z podpisem pracownika z upoważnieniem poziomu 4 lub wyższego.
[AKTUALIZACJA]
Po incydencie #164-5 położenie podmiotu pozostaje nieznane. Wszelkie doniesienia o jego działaniu muszą zostać udokumentowane a na miejsce zostać wysłany patrol składający się z dwóch (2) agentów oraz jednego (1) naukowca, wszyscy muszą posiadać upoważnienia poziomu 3 lub wyższego w celu próby zabezpieczenia podmiotu. Wszelkim cywilnym świadkom zdarzeń należy zaimplementować preparat amnezyjny klasy B.

Opis: SCP-PL-164 to kapelusz z rondem z wklęsłą fałdą wzdłuż główki potocznie nazywany "fedorą". Wykonany jest w całości z filcu wraz z skurzanym paskiem. Obiekt nie wykazuje żadnych nietypowych własności fizycznych. Po założeniu nosiciel będzie miał problemy z zdjęciem go oraz zacznie miewać halucynacje. Gdy nosiciel zechce odpocząć w jakikolwiek sposób zacznie widywać duże, dwunożne byty przypatrujące się mu zza rogów, w odbiciach oraz w ciemnych tunelach. Byty te zachowują spokój i tylko przyglądają się nosicielowi. Testerzy nie donoszą o słyszeniu żadnych dźwięków, emanujących od bytów.

Dodatek #1: Obiekt został pozyskany dnia ██-██-20██ roku w mieście ███████ w Portugalii przez Dr ████████ podczas jej urlopu. Znajdował się on na typowym stosiku z kapeluszami i został zakupiony za ██ euro. Sprzedawca nigdy nie został odnaleziony. Dr ████████ kupiła kapelusz jako prezent dla swojej przyjaciółki - [ZMIENIONO]. [ZMIENIONO] miała trudności z zaśnięciem oraz nie mogła ściągnąć podmiotu bez pomocy innej osoby. Dr ████████ podmieniła jednej nocy podmiot na zwyczajny kapelusz. Podmiot został poświęcony badaniom.

Dodatek #2: Wszelkie eksperymenty należy zapisywać w pliku #164-E

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License