Granatowa Pleśń
ocena: 0+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-148
Klasa podmiotu: Bezpieczny
Specjalne czynności przechowawcze:
Podmiot musi być przechowywany w miedzianym pojemniku przechowawczym, o wymiarach 1m x1m x1.5m wyściełanym grzybnią. Do pojemnika przechowawczego należy przynajmniej raz dziennie wrzucić martwego gryzonia, owada, węża lub roślinę. Pojemnik przechowawczy musi być przechowywany na środku przechowalni, o wymiarach 10m x10m x3m, oraz ścianach wykonanych z miedzi lub mosiądzu, podłączonych bezpośrednio do obiegu elektrycznego o napięciu 3000 V [trzy tysiące Volt] oraz natężeniu 1200 A [tysiąc dwieście Amperów]. Przełącznik obiegu elektrycznego musi znajdować się w pomieszczeniu kontrolnym, do którego dostęp ma tylko personel poziomu 2 lub wyżej. Aby zapobiec wypaleniu instalacji, przełącznik powinien posiadać bezpieczniki czterofazowe, a sam jego opór nie może być większy niż 2.5 Ω [dwa i pół Ohma]. "Karmienie" podmiotu powinien przeprowadzać personel klasy D wyposażony w maskę przeciwgazową. W wypadku kontaktu fizycznego z podmiotem lub nieszczelności maski i wdechnięcia zarodników podmiotu do płuc, należy niezwłocznie terminować subobiekt z użyciem ognia, lub prądu elektrycznego o napięciu wyższym niż 230 V [230 Volt]. Tak samo należy postąpić z każdą inną materią organiczną z jaką kontakt miał SCP-PL-1488

Opis: Podmiot to podgatunek nieznanego grzyba z rodziny Mucor (Pleśniaki). Grzyb jest koloru granatowego, co jest niespotykanym ewenementem wśród pleśniaków. Obiekt jest niezwykle wirulentny i szybko się rozmnaża, przez co w przypadku niewłaściwego przechowywania może się okazać bardzo niebezpieczny. Podmiot jest destruentem wszelkiej materii organicznej, również tej żywej, co oznacza że doprowadza do rozkładu wszystkie komórki organiczne. Działanie anomalne podmiotu, jest na tyle szybkie i zjadliwe, że umożliwiło mu rozłożyć żywego kota syjamskiego o masie 7kg w przeciągu minuty. Podmiot potrafi również roztwarzać metale alkaliczne, lantanowce oraz aktynowce, a także związki żelaza. Do przechowywania obiektu zaleca się metale szlachetne, przede wszystkim złoto, srebro i miedź. Podmiot można zniszczyć prądem o napięciu wyższym niż 230V lub ogniem. Jest to zalecany sposób ograniczania rozwoju podmiotu.

Trawienie podmiotu odbywa się zewnętrznie, rozwija się on prawdopodobnie z przetrawionej materii, a nie za pomocą zarodników. [ZMIENIONO]
Analiza cyklu trawiennego podmiotu wykazała, że jest on bezpośrednio połączony z następującym po nim cyklem rozrodczym, na zasadzie pączkowania. Trawiona materia po destruencji wytwarza energię, przekazywaną przez koenzym ATP do komórek rozrodczych grzyba. Te komórki tworzą cztery zygoty, które są wpuszczane przez grzybnię w miejsce strawionej materii. Cykl ten otrzymał nazwę pączkowania zamiennego i sam w sobie trwa około 0.5ms. Rozrost między postacią zygoty, a grzyba trwa około 7.03s. Cały cykl nie trwa dłużej niż 10s.

Podmiot został pozyskany dnia 1█-██-20██ w ███████, na wyspie Brač, Chorwacja.

Dodatek 148-A:

Log przechwycenia podmiotu:
Data: [USUNIĘTO]
Wstęp: Log przechwycenia podmiotu, przedstawia komunikację radiową Mobilnej Formacji Operacyjnej Rho-21, działającej w tamtym czasie na Bałkanach
<Początek logu (Godzina 01:33)>
(0133) Alfa: Dobra panowie. Koniec fajrantu.
(0133) Foxtrot: Co to właściwie jest?
(0133) Alfa: Baza mówiła coś o anomalii naturalnej. Rodzaj pleśni. Nieważne co to, ważne że mamy to zabezpieczyć. Lecimy.
(0157) Charlie: Kontakt lewa!
(0157) Bravo: Niewyraźne
(0157) Delta: Charlie idioto. To tylko kozica. W tym terenie jest ich pełno.
(0158) Alfa: Cisza! Zbliżamy się do strefy pozyskania. Bravo, perymetr.
Komentarz: Kapral "Charlie" zobaczył kozicę górską i wszczął niepotrzebny alarm. Żołnierz został ukarany dyscyplinarnie.
(0243) Alfa: Baza, tu Alfa. Nawiązaliśmy kontakt wzrokowy z podmiotem
(0244) Echo: Mój Boże, czy to są ludzkie zwłoki?
(0244) Delta: Na to wygląda. Lepiej tego nie dotykać.
(0245) Alfa: Echo, załóż rękawiczki i sprawdź co z tym ciałem
(0245) Echo: Tak jest.
(0249) Echo: Panie poruczniku. Mam to coś na ręce. Kurwa, ale to boli. Poruczniku to się rozwija.
(0249) Alfa: Niech to szlag! Kombinujcie jak to zatrzymać
Komentarz: Członkowie Formacji zaczynają za pomocą prób i błędów zatrzymać rozwój SCP-PL-148. Wreszcie udaje się tego dokonać z użyciem ognia.
(0301) Delta: Poruczniku. Echo nie żyje.
(0301) Alfa: Zauważyłem spalcie jego ciało. I tamte zwłoki też. Wypalajcie podmiot palnikami aż osiągnie tak małe gabaryty, że będzie go można zabezpieczyć.
Komentarz: Podmiot został wypalony. Małą część włożono do stalowego pojemnika przechowawczego z użyciem szczypiec.
<Koniec logu (Godzina 03:02)>
Podsumowanie: Podmiot został zabezpieczony. Utracono jednego członka Formacji. Porucznik "Alfa" oraz kapral "Charlie" zostali ukarani dyscyplinarnie. Zidentyfikowano ciało znalezione przy podmiocie. Był to grzybiarz z pobliskiej wioski, [ZREDAGOWANO]

Dodatek 148-B: [USUNIĘTO]

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License