ALFA SCP-2986

Identyfikator Podmiotu: SCP-2986
Klasa obiektu: EUCLID

Specjalne Czynności Przechowawcze: Obiekt musi być pod stałą kontrolą personelu ochronnego, co najmniej 5 strażników patrolujących wejście do przechowalni.

Wymiary komory to 7m x 7m x5m, ściany komory muszą być obłożone ze wzmacnianej stali o grubości 18mm, oraz zapewnione wygody bytowe.

Każdy kto jest w bezpośrednim kontakcie z podmiotem nie może obrazić ani nie zdenerwować, aby nie doprowadzić SCP do stanu wściekłego. Wstęp mają tylko osoby wyznaczone przez dr(..).

Obiekt musi być karmiony 5 razy dziennie. Badania odbywają się tylko za jego zgodą, w placówce przebywa dobrowolnie, należy pamiętać iż SCP ma się czuć swobodnie i wszelka chęć opuszczenia przechowalni ma być rozpatrywane pozytywnie.

Opis: SCP-2986 to humanoid o gadziej posturze, wysokości 3,5m pokryty prążkowanym pancerzem ze wzorami w nieznanym języku, wzory świecą w ciemności podobnie jak oczy. Postawą przypomina człowieka z długim masywnym ogonem zakończonym ostrym szpikulcem, stopy wyglądają jak ręce tylko są większe, palce to ostrza które zachowują się jak normalne palce ale nie marszczą się ani nie łamią. Pancerz był poddawany wielu próbom uszkodzenia lub zarysowania, niestety bez skutku. Badania wykazały że podmiot może regulować ostrość swych "szponów" aby nie poniszczyć ani nie przeciąć niczego co chce w danej chwili podnieść lub chwycić. Obiekt wykazuje wysoką inteligencje, refleks, oraz siłę wręcz absurdalną. Twarz SCP jest w pełni pokryta łuskami widać wyraźną linie ust, oczodoły wraz z źrenicami, nie zaobserwowano nosa ani uszu mimo tego doskonale czuje i słyszy. SCP ma dość łagodne nastawienie lecz bardzo łatwo go urazić pracownicy klasy D oraz naukowcy są ostrzegani przed wejściem. PROSIMY POD ŻADNYM POZOREM NIE PROWOKOWAĆ OBIEKTU.

DODATEK SCP-2986-A Nagranie Rozmowa Dr.(…) z podmiotem. Dnia ,,20—

Dr. Witam Pana, jak dziś się miewamy.

spc. Może być

Dr. A coś się nie podoba?

scp. (zmiana barwy oczu z niebieskiej na czerwone)

Dr. Proszę o wybaczenie, nie chciałem urazić

scp. Sądze że nasza konwersacja długo nie potrwa

Dr. Wybacz nie chciałem urazić Cię.

scp. (milczy)

Dr. Czy odpowiesz mi na kilka pytań?

scp. (milczy)

Przez 2 min. Dr.(…) próbuje nawiązać rozmowę, po tym czasie SCP-2986 zaczyna przeraźliwie ryczeć i zabija 152 osoby i niszczy 3 inne przechowalnie.

KONIEC TRANSMISJI

DODATEK SCP-2986-B (TAJNE)

Dr. Lazarus ''PROSZĘ O PRZYDZIELENIE SCP-2986 KLASY KETER, TO CO ZROBIŁ BYŁO GORSZE OD RZEZI SCP-682.

DODATEK SCP-2986-C

Dr.(…) ''MYŚLĘ ŻE ON JEST KIMŚ W RODZAJU ALFA, PODCZAS TEGO ATAKU INNE SCP BYŁY WYRAŹNIE PRZERAŻONE SZCZEGÓLNIE PODCZAS RYKÓW.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License