j0411SB

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-198

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Ze względu na charakter podmiotu, nie można go umieścić w przechowalni. Każdego roku, w czasie aktywacji anomalnego działania obiektu, musi on zostać odizolowany od użytku publicznego. Obecnym scenariuszem izolacji jest malowanie pasów drogowych, w którym bierze udział od 4 do 6 pracowników polowych Fundacji; w razie potrzeby mają zatrzymać osobę zamierzającą użyć SCP-PL-198. Ponadto, raz w tygodniu należy sprawdzać, czy SCP-198-PL nie aktywuje się w innych dniach, o innych porach.

Opis: SCP-PL-198 to przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną, na drodze krajowej nr. ██, znajdujące się w centrum około 40-tysięcznego miasta B███, województwo [ZMIENIONO]. Każdego roku, w nocy z 4. na 5. kwietnia, dokładnie od godziny 23.45 do 03.00, uaktywnia się jego oddziaływanie anomalne. Powoduje ono, że każda osoba próbująca przejść po SCP-PL-198 na drugą stronę ulicy, zostanie przeteleportowana na losowe przejście dla pieszych w obrębie granic miasta B███. Efekt dotyczy zarówno organizmów żywych, jak i materii nieożywionej i następuje, gdy dowolny obiekt pokona ponad połowę drogi na drugą stronę ulicy, dotykając powierzchni pasów nawet najmniejszą powierzchnią ciała. Szereg eksperymentów z SCP-PL-198 pozwolił ustalić dokładne szczegóły oddziaływania anomalnego, znajdują się one w Raporcie Zbiorczym z Eksperymentów SCP-PL-198, data publikacji [ZMIENIONO] 2019 roku.

Odkrycie: Dnia 4 kwietnia 2012 roku, około godziny 23.57, pracownik naukowy Fundacji, dr [ZMIENIONO], prywatnie mieszkający w B████, został potrącony przez samochód na przejściu dla pieszych w odległości 1,4 kilometra [km] od SCP-PL-198. Obrażenia nie były na tyle poważne, by zagrozić życiu doktora, jednak był on hospitalizowany przez okres dwóch miesięcy. Nagranie z monitoringu miejskiego, jak i zeznania poszkodowanego i kierowcy pokazały, że doktor nagle zmaterializował się na pasach, tuż przed jadącym 53 km/h samochodem. Wszystkim niepowiązanym z Fundacją uczestnikom zdarzenia - kierowcy, ratownikom medycznym i policjantom, został zaaplikowany preparat amnezyjny klasy C, a poszkodowany dr [ZMIENIONO] sam dobrowolnie zaproponował przyjęcie zastępczego scenariusza, w którym to on wtargnął na jezdnię. W rzeczywistości został on przeteleportowany przez SCP-PL-198 na miejsce wypadku przez rzeczony obiekt. Jeszcze w czasie jego rehabilitacji, Fundacja zaczęła prace badawcze, mające na celu odkrycie natury podmiotu.

Dodatek:

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License