Korona marionetek Dr_MajorKK

Identyfikator podmiotu:, SCP-PL-172

Klasa podmiotu: Keter [ZMIENIONO] Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-PL-172 należy trzymać w pojemniku o wymiarach 3 [m] : 3 [m] : 3 [m] zawieszonym na wysokości co najmniej 10 metrów. Pojemnik aktualnie znajduje się w swojej przechowalni w ośrodku przechowawczym 12. Drzwi do przechowalni są zamkniętę i strzeżone przez conajmniej dwóch uzbrojonych strażników. Każda osoba próbująca wejść do przechowalni zostanie przesłuchana przez strażników i jeśli nie posiada zezwolenia O5 na badanie SCP-PL-172 podana terminacji. Osoby upoważnione do przebywania w przechowalni muszą posiadać upoważnienie poziomu czwartego bądź wyższego i zgodę conajmniej 80% O5.

Opis: SCP-PL-172 to korona wykonana ze złota, kamieni szlachetnych, pereł i aksamitu. Wyglądem przypomina Koronę Rudolfa II Habsburga. Obiekt nie przejawia anormalnych zdolności aż do chwili założenia. Po założeniu SCP-PL-172 na głowę noszący zaczyna odczuwać niepowstrzymaną chęć władzy i kontroli nad innymi żywymi istotami. Dzięki działaniu podmiotu możliwe jest sterowanie innymi obiektami żywymi wliczając w to ludzi, inne obiekty SCP, zwierzęta czy też rośliny. Ograniczenia co do ilości sterowanych obiektów nie jest znane jednak przypuszczalnie takowe nie istnieją.

Pozyskanie: Obiekt został pozyskany podczas aukcji antyków w Berlinie. Obiekt został kupiony przez lokalnego milionera [USUNIĘTO], a następnie pozyskany i przechwycony z jego domu przez agentów fundacji po anonimowym zgłoszeniu na policję odnośnie anormalnych właściwości obiektu.

Log eksperymentów:

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License