Kostka

Identyfikator podmiotu: SCP – PL – 174

Klasa podmiotu: Euclide

Specjalne Czynności Przechowawcze:
Podmiot należy przechowywać w hermetycznie zamkniętym pomieszczeniu o wymiarach 2 x 2 x 2 metry. Ściany, podłoga i sufit powinny być wyłożone 20 centymetrową warstwą ołowiu, a samego pomieszczenia powinno strzec co najmniej 3 strażników uzbrojonych w pistolety maszynowe z ostrą amunicją. Strażnicy mają ponadto być wyposażeni w pancerz chroniący przed promieniowaniem rentgenowskim. Po incydencie SCP - PL - 174 postanowiono w trosce o zdrowie strażników zabronić im podchodzenia na odległość mniejszą niż 0,5 metra i dotykania drzwi, bez odpowiedniego zabezpieczenia. Z rozkazu dyrektora ośrodka zakazano jakichkolwiek testów i eksperymentów.

Opis:
Obiekt wygląda jak standardowa sześciościenna kostka do gry wykonana z bliżej niezidentyfikowanej materii optycznie przypominającej metal. Jednak po dokładniejszej analizie wydaje się być materią organiczną. Sam obiekt objawia swoje anormalne właściwości poprzez stałe uwalnianie pewnych ilości promieniowania rentgenowskiego.

Obiekt pozyskano z opuszczonego budynku fabrycznego w Czarnobylu w dniu 14.05.19## roku. Na obiekt natknęła się grupka sześciu dzieci, które bawiły się w pustostanie. Według ich relacji po dotknięciu kostki przez chłopca, który z nimi się tam znalazł natychmiast chłopak zaczął objawiać symptomy choroby popromiennej z tą różnicą, że chorobna przebiegła o wiele szybciej i gwałtowniej powodując niemal natychmiastowy zgon chłopca, późniejsza sekcja zwłok chłopca wykazała całkowity brak układu kostnego chłopca. Dzieci uciekły zostawiając kostkę. Historię tą usłyszał jeden z agentów fundacji, który aktualnie w tym czasie przebywał na przepustce w domu. Powiadomił fundację o obiekcie, po czym został wysłany na miejsce oddział pozyskiwania. Natomiast dzieci jak i matkę przesłuchano, po czym podano im środki amnezyjne i zaszczepiono zmienione wspomnienia w których nie występował chłopiec.

Na obiekcie przeprowadzono łącznie 3 testy (patrz załączniki niżej). Podczas incydentu z dnia 4.05.19## (Załącznik: Incydent SCP - PL - 174) odkryto jego drugą właściwość anormalną, jaką jest manifestacja zamkniętych drzwi zrobionych z ludzkich kości. Drzwi na chwilę obecną są nieotwieralne.


ocena: 0+x

« SCP-PL-173 | SCP-PL-174 | SCP-PL-175 »

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License