SCP-PL-177

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-177
Klasa podmiotu:Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: Wszystkie odnalezione manifestacje podmiotu należy przewieźć do placówki numer ██. Obiekt wymaga trzymani w pomieszczeniu 3mX3mX3m pokrytą grubą warstwą lodu .Obiekt trzeba trzymać w zamrożeniu aby się nie przemieszczał.Dostęp do niego przysługuje pracownikom z poziomem upoważnienia 4 lub wyższym.Pomieszczenie musi zawsze mieć temperature -35 stopni celsjusza.W przeciwnym razie należy natychmiast wysłać grupę 3 osobową aby dopilnowało aby obiekt pozostał w lodzie.Niewolno zadawać podmotowi żadnych pytań.

Opis: SCP-PL-177 to strach na wróble. Obiekt nie posiada żadnych cech charakterystycznych oprócz zawsze płonącej dyni na głowie.Obiekt został pozyskany dnia 04.12.20██ o godz 02:37
przez dr.████████. Dokładne pochodzenie nie jest jednak znane, gdyż doktor odkrył podmiot ,budząc się z koszmaru.Zorientował się ,że ktoś go obserwował.Wstając usłyszał wrzaski i jęki.Obiektem które je wydawał był strach na wróble.Koło niego było rozrzucone siano i rozlana benzyna.Doktor się przeraził, ponieważ strach na wróble nie ruszał ale tylko przyglądał jak przylatują zapałki.Wszystko co doktor widział zaczeło płonąć , razem z nim .Nagle obudził się z mocnymi poparzeniami .Po chwili zorientował się ,że to był tylko koszmar.Doktor nie potrafił ustalić jak się poparzył a co najważniejsze ,skąd wzią się strach na wróble przed jego drzwiami .

Aby wywołać anomalne działanie SCP-PL-177, należy zasnąć w zamkniętym pokoju razem z nim.
Po wykonaniu tej czyności trzeba czekać aż obiekt testowy spłonie lub obudzi się.Pod żądnym pozorem nie wolno budzić testera .Wybudzenia obiektu testowego powoduje wybuch obiektu palącą słomą.Po wybuchu, wszyscy którzy zostali nim dotknięci należy natychmiast wyeliminować
,ponieważ osoby zaczynają zmieniać się w pełzające a zarazem palące się kreatury , które są pokryte słomą.Obiekty są bez mógzgie ,zależy im tylko na zabijaniu innych żywych istot.
Istoty te przestaną żyć po 3 godzinach.

Obiekt porusza się tylko w momencie gdy wszystkie żywe istoty zasną albo przestaną żyć.
Podmiot rozumie ludzką mowę,a czasami nawet odpowiada na zadane mu pytania tylko w sposób pojawiających się nagle płonących znaków na ścianach lub na skórze człowieka-które prowadzą do całkowitego spalenia miejsca gdzie się pojawiły.

Uwagi końcowe: Choć pozyskanie obiektu i jego natura zdają się sugerować świadome działanie, nieznanego Fundacji bytu, jego cel pozostaje niejasny.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License