SCP-PL-160

Identyfikator Podmiotu: SCP-PL-160

Klasa Podmiotu: Euclid Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: Wszelkie podmioty SCP-PL-160-1 muszą być przechowywane w Celi o wymiarach 5 [m] x 5 [m] x 5 [m]. Wejść do celi, by zbadać ww. podmiot, dostęp mają pracownicy o poziomie 4 lub wyższym. Przechowalnia SCP-PL-160-1 musi mieć wymiary 4 [m] x 2,5 [m] x 3 [m]. Ma być szczelna, chroniona dwoma [2] pancernymi drzwiami. Należy ją monitorować dwadzieścia cztery [24] godziny na dobę. Wszelkie osoby upoważnione do wejścia do przechowalni (poziom 4 lub wyższy) muszą najpierw założyć strój typu Hazmat.

Opis: SCP-PL-160 jest pasożytem budową przypominającym karalucha, lecz mającym 5 [cm] długości i 1,5 [cm] szerokości. Znaleziony został u kaukaskiego mężczyzny w wieku około 42 lat o nieznanej osobowości w ██████ w województwie świętokrzyskim w roku 19██. Znajdował on się w miejscu gdzie powinny znajdować się płat czołowy i skroniowy mężczyzny. Został zabezpieczony w szczelnej przechowalni, natomiast po incydencie 160-1-A, nie należy do niej wchodzić, lecz stale monitorować.
Nie znaleziono obecnie sposobu na jakiekolwiek zranienie pasożyta, ponieważ chroni go nieznana powłoka.
Metodą jego ataku i przemiany ludzi w SCP-PL-160-1 jest dostanie się do czaszki poprzez wejście z jamy ustnej do nosowej, przewiercenie się do czaszki, i przeżarcie płatu skroniowego oraz czołowego. Następuje to najczęściej, gdy ofiara śpi. Cały proces trwa około 5 minut, a SCP-PL-160 zagnieżdża się w czaszce, a następnie składa jaja. Wszystkie osobniki są bezpłciowe i składają jaja.
W tym momencie w specjalnie przygotowanych przechowalniach znajduje się 5 podmiotów SCP-PL-160-1, w tym dwaj [2] pracownicy klasy D, jeden [1] naukowiec poziomu 4, oraz dwaj [2] cywile.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License