Kwiat płomieni
ocena: 0+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-179

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne czynności Przechowawcze:
Obiekt należy trzymać w oświetlonym lampami UV pomieszczeniu o wymiarach 5x5x5[m] przez cały czas przebywania obiektu na terenie Placówki. Należy raz dziennie spryskiwać obiekt wodą w ilości od 1 do 2 litra (Należy dopilnować by woda nie była zanieczyszczona). Pomieszczenia z obiektem powinien pilnować minimum jeden strażnik.

Zakazuje się dotykania obiektu gołą skórą. Jeżeli ktoś dotknie obiekt będzie musiał zostać odeskortowany do skrzydła medycznego.
Również nie wolno przynosić materii organicznej do pomieszczenia z obiektem.

Dostęp do obiektu dostaje personel z kartą 3-go lub wyższego poziomu.

Opis:
Obiekt to przyziemny kwiat mający sześć 30 centymetrowych, fioletowych płatków, z wypełnionym krótkimi, złotymi pręcikami środkiem. Rośnie na dużej rudzie kobaltu o objętości ok. 2m3. Jest odporny na ogień.

Kiedy w pobliżu SCP-PL-179 znajduje się jakaś istota żywa (niezależnie czy to człowiek, SCP czy zwierzę) wydziela ulubiony zapach istoty. Jeżeli ktokolwiek dotknie obiektu w ciągu sekundy poczuje pieczenie a po chwili skóra (bądź futro czy łuski) zacznie płonąć. Płomień bardzo szybko się rozprzestrzenia.

Pozyskanie:
Obiekt został znaleziony 20.02.20██ roku, w okolicach SCP-PL-062. Odkrył go Dr. Igor █████ podczas swojej pracy w terenie. po chwili zauważenia SCP kazał strażnikom przenieść obiekt do placówki biologicznej nr.5.

Podczas próby przeniesienia Obiektu odkryto, że rośnie na sporej ilości rudy kobaltu. Jeden ze strażników próbował oddzielić kwiat od kobaltu. Niestety dotknął kwiatu gołą ręką. Płomienie zostały ugaszone w ciągu minuty, ale ręka strażnika spłonęła. Strażnik został zwolniony w trybie natychmiastowym (została mu zapewniona opieka rehabilitacyjna przez fundacje do puki nie dojdzie do siebie).

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License