Lampa Uczulona na Światło

Identyfikator Podmiotu: SCP-PL-200
Klasa Podmiotu: Bezpieczny

Specjalne Czynności Przechowawcze:
Obiekt znajduje się w Ośrodku 10. Podmiot znajduje się w celi przechowawczej z 10 metrami długości i 5 szerokości. Obiekt położony jest na samym końcu celi stojący na stalowym metrowym stoliku nocnym przykryty stalowym sześcianem z bokami o grubości 5 milimetrów. Podmiot powinien być w całkowitej ciemności bez najmniejszego dostępu światła, dlatego dojście do tej anomalii wymaga gogli termowizyjnych, albo dobrej znajomości celi przechowawczej obiektu.

Opis:
Byt jest lampą lawową z 25 centymetrami wysokości i █ centymetrami średnicy. Obiekt ma białą podstawę z napisem: "Cieplutko nieprawdaż?" oraz stożkowatą główką czerwonego koloru. Wewnątrz bytu znajduje się niezbadana jeszcze ciecz, lecz wyglądem przypominająca płyn do mycia naczyń z pęcherzykami powietrza unoszącymi się w górę i opadającymi w dół, i tak przez cały czas.

Obiekt dotychczas nie został całkowicie zbadany z powodu anomalnych zdolności, które nie pozwalają na bliskie zbadanie. Anomalia wytwarza bardzo wysoką temperaturę za każdym razem kiedy główka zostanie dotknięta przez ciało stałe lub ciecz. Odkryta temperatura tego obiektu w ciemności wyniosła
od 1452°C do ponad ███████ Mało tego, do bytu nie powinno docierać nawet najmniejsze źródło światła. Anomalia po styczności ze światłem wytwarza pole ciepła z zasięgiem i temperaturą zależącą od ilości światła. Podmiot nie może być w żaden sposób schłodzony ani zniszczony. Podjęto kilka prób schłodzenia i zniszczenia obiektu, które niestety okazały się porażką. Podczas prób schłodzenia SCP-PL-200 za każdym razem personel słyszał dźwięki przypominające raz rozrywane ubrania, raz chichoty z niskim charczącym głosem. Jest prawdopodobieństwo, że dźwięki te były wydawane przez sam podmiot jednak nie wiadomo w jaki sposób. Było to słyszane tylko przez personel, który wcześniej poparzył się dotykając SCP-PL-200.

Dodatek:
SCP-PL-200 został uznany za "Bezpieczny" po zauważeniu prawie niewidocznego włącznika, który całkowicie wyłącza temperaturę anomalii do momentu ponownego włączenia.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License