Latarnia Uliczna
ocena: 0+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-176

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-PL-176 Leży na północnej stronie Polski w miejscowości █████, niegdyś znajdowało się tam strzeżone osiedle. Personel wskazuje że domków było czterdzieści, a osób zamieszkałych teren było min. pięćdziesiąt. Od 20██ roku nikt już nie zamieszkuje terenów przechowawczych z tego powodu można bez większych problemów zabezpieczyć podmiot. Fundacja dalej zastanawia się dlaczego cała ludność znikła i miasto zostało uznane za bezludne są podejrzenia że podmiot może być z tym powiązany.

Według doniesień działania SCP-PL-176 zostały odkryte przypadkowo, kiedy jeden z agentów fundacji udawał się do swojego domu zauważył chłopaka który był dość mocno spanikowany i roztrzęsiony. Po przesłuchaniu chłopca stwierdził że przyglądał się latarni a następnie dostał całkowitego zaćmienia oczu.

Po tym incydencie Fundacja zaczęła interesować się podmiotem nastąpiło to w roku 20██
przez dokładnie █ lat rozmyślano jak zabezpieczyć SCP-PL-176 bez świadków aż do 20██ kiedy już nikt nie zamieszkiwał tamtych terenów.

Wokół terenu na którym przechowywany jest SCP-PL-176 postawiono mur mierzący 20 [m] wysokości z drutem kolczastym. Każdy intruz próbujący dostać się na ten obszar musi zostać zestrzelony przez snajpera strzelającego pociskami usypiającymi, a następnie przesłuchany.

Podmiot może być obserwowany co najmniej z 40 [m] przez lornetkę albo lunetę w innym przypadku tylko kamery mogą uchwycić w pełni SCP-PL-176 bez efektów anomalnych.

Opis: SCP-PL-176 wygląda jak zwykła latarnia uliczna przymocowana do ziemi zrobiona z metalu nie rdzewnego o wysokości [61 cm] i szerokości [23 cm], SCP-PL-176 ma dwa klosze w które są włożone SCP-PL-176-2. SCP-PL-176-2 to dwie żarówki marki ████ o mocy 36 watów które najwyraźniej działają cały czas i nie potrzebują być wymieniane. SCP-PL-176 nie ma żadnej instalacji pod ziemią, zauważono że w środku nie ma żadnych kabli itp. Mimo tego obiekt jest cały czas włączony niezależnie od dnia lub nocy. Warto zaznaczyć że żaden elektryk nie został zgłoszony do sprawdzenia podmiotu ponieważ dawni mieszkańcy nie widzieli w tym żadnych wad.

Podczas kiedy obiekt będzie się przyglądał SCP-PL-176 więcej niż 10 sekund, dostanie chwilowego zaćmienia po tym jak efekt minie osoba która miała kontakt wzrokowy z SCP-PL-176 będzie z dnia na dzień widziała coraz mniej doznając również różnych halucynacji. Najczęściej związane są z przeszłością testera, w wielu przypadkach z najbardziej pamiętnych momentów dzieciństwa w których czuli się bezpiecznie albo przeżywali różne przygody. Jednakże, osoby które w swojej przyszłości mordowały, porywały lub [USUNIĘTO] w czasie trwania halucynacji czują to samo co człowiek którego zamordowali lub porwali.

Po tym jak tester zupełnie straci wzrok zazwyczaj nie widzi niczego oprócz ciemności, lecz testowany D-███ zgłosił iż widzi SCP-PL-176-4 które są jego ulubionymi owadami. SCP-PL-176-4 to modliszki rasy mantis religiosa które nie różnią się niczym od oryginalnego owada, D-███ twierdzi że, sam posiada dwie w swoim rodzinnym domu. Przesłuchując testera oświadcza że, SCP-PL-176-4 mówią ludzkim głosem i wypowiadają jedno zdanie "Odebrałeś nam wizje pięknego świata, teraz my odbierzemy Ci ją". SCP-PL-176-4 prawdopodobnie nie czuły się komfortowo w swojej klatce i nie mogły zobaczyć więcej niż tylko pokój D-███, Dr.██████ wątpi że SCP-PL-176 by kłamał co do przyszłości D-███ i SCP-PL-176-4 muszą mieć większe znaczenie którego tester nie chcę nam wyjawić. (Zobacz Log Przesłuchania)

Po dokładnie miesiącu od działania efektów SCP-PL-176 tester doświadczy uczucia pieczenia gałek ocznych które będzie ciągle narastać, w końcu pieczenie będzie tak mocne że, w większości przypadków testerzy wyrywali sobie oczy żeby temu zaprzestać a następnie umierali z nie wiadomej dotychczas przyczyny.

Przesłuchiwany: D-███
Przesłuchujący: Dr.█████
Wstęp: D-███ jest przesłuchiwany z powodów jego nadzwyczajnych halucynacji.
<Początek logu>
Dr.██████: Witaj D-███ jak się czujesz z utraconym wzrokiem już ponad 2 tygodnie?
D-███: Jeśli mam mówić szczerze doktorze to te modliszki doprowadzają mnie do szału
wolałem kiedy nie mówiły.
Dr.██████: Czy coś zmieniło się od naszego ostatniego spotkania? Może gorzej się czujesz
coś się pogorszyło?
D-███: Oprócz tego że strasznie pieką mnie oczy to raczej nic.
Dr.██████: Okej, no to przejdźmy do następnego pyta…
<Koniec logu>
Podsumowanie: D-███ podczas zadawania trzeciego pytania wyrwał sobie gałki oczne i wybiegł z pokoju przesłuchań jednakże, został powstrzymany przez 2 ochroniarzy.

Dodatek: Zauważono że na samej górze podmiotu wygrawerowane jest "Czy bez wizji tego obrzydliwego świata czujesz się lepiej?"

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License