cellkris
ocena: 0+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-149 {łuk myśli}

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Obiekt nie wymaga specjalnych zabezpieczeń. Artefakt przechowywany jest w zamkniętym futerale, znajdującym się w standardowym magazynie w ośrodku 10. Do obiektu ma dostęp personel z poziomem upoważnienia 3 lub wyższym, jedynie w celach badawczych lub eksperymentalnych.

Opis: SCP-PL-149 to łuk typu angielskiego o długości 1,85 m. Ramię łuku jest koloru siarkowego. Badania wykazały, iż został wykonany z kości nieznanej istoty. Cięciwa jest czarna, wykonana ze ścięgien. Liczne próby rozdzielenia cięciwy od ramienia kończyły się niepowodzeniem. Na zewnętrznej stronie ramienia łuku SCP-PL-149 znajduje się napis w języku staro celtyckim, brzmiący:██████████████. SCP-PL-149 prawdopodobnie pochodzi XVI wieku. Obiekt został pozyskany dnia 24.07.19██ przez agenta polowego fundacji. Został zlokalizowany w zamku ███████,położonym w północnej części Polski.
Jeżeli człowiek myśli o rzeczach, miejscach, zwierzętach lub ma czysty umysł napięcie cięciwy SCP-PL-149 nie jest możliwe nawet przy dużej sile. W celu wywołania anomalii SCP-PL-149 należy trzymając ramię obiektu pociągnąć za cięciwę jednocześnie myśleć o kimś. Przy wykonywaniu tej czynności siła napinania SCP-PL-149 jest minimalna. Po ok 6 sek. napięcia obiektu pojawia się strzała o kolorze zależnym od nastroju osoby oraz jest widoczna wyłącznie dla posiadacza SCP-PL-149. Puszczając cięciwę strzała wylatuję z ogromną prędkością przechodząc przez ściany. Po okresie 12 sekund od użycia SCP-PL-149 strzała trafia cel, o którym wcześniej myślał, prosto w serce, niezależnie od jego położenia i odległości. Osoba trafiona w serce umiera w agonii. Sekcje zwłok ujawniły, iż osoby te przechodzą silny zawał serca oraz wykazały istotne zniszczenia tego organu. Osoba, która zabiła człowieka za pomocą SCP-PL-149 odczuwa wielką satysfakcja z tego powodu. Twierdzi również, że była to najlepsza rzecz, którą zrobiła w życiu oraz bardzo chętnie ponownie użyję obiektu. Wykorzystanie preparatu amnezyjnego nie usuwa całkowicie pamięci, pozostaje satysfakcja z uśmiercenia osoby, jednak tester nie pamięta jak tego dokonał.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License