Latająca śmierć
ocena: 0+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-537

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Podmiot należy przechowywać w hangarze o wymiarach 25 metrów długości, 18 metrów szerokości, wysoki na niespełna 9 metrów. Podmiot musi być nadzorowany przez przynajmniej trzech strażników w czasie wykonywania wszelakich testów bądź badań. Obiekt należy trzymać z dala od jakichkolwiek fal radiowych.

Opis: SCP-PL-537 to samolot podobny do amerykańskich bombowców z II wojny światowej marki Douglas B-18 Bolo. W pobliżu jakichkolwiek fal radiowych silniki podmiotu zaczynają się uruchamiać po czym obiekt obiera kurs na berlin żeby zbombardować miasto, aby zapobiec startowi podmiotu należy jak najszybciej włączyć syreny ostrzegawcze. Z obiektu dochodzą dźwięki przypominające krzyk agonii przed śmiercią. Jeżeli ktoś wejdzie do samolotu zostaje zamknięty z ranami podobnymi do dziur po postrzale niemieckiego myśliwca messerschmitt na piersi i krzyczy w agonii przed śmiercią, a następnie ciało znika z niewiadomych dotąd przyczyn.

Incydent SCP-PL-537-1-ALPHA: █/██/2███ roku dwóch strażników nadzorujących obiekt podczas badań zniknęło w tajemniczych okolicznościach podczas badań, w których naukowiec strzelił w SCP-PL-537 aby sprawdzić jak podmiot zareaguje, z początku myślał, że nic się nie stało po czym trzeci strażnik nadzorujący badanie obiektu usłyszał głosy owych zaginionych strażników. Zauważono ich w kadłubie podmiotu z okna, posiadali ranę postrzałową z broni, z której korzystał naukowiec. Dziura po postrzale znajdowała się w tym samym miejscu u obu strażników. Po dłuższym śledztwie stwierdzono, że to jedna z nieznanych dotąd zdolności anomalnych podmiotu, po czym sprawa została zamknięta i nikogo nie uznano za winnego iż należało to do części przebiegu badań.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License