Witaj w Sandboxie SCP-PL II!

W tym miejscu możesz swobodnie pracować nad swoimi dziełami, przechowywać je, testować formatowanie, zanim opublikujesz swoją pracę na stronie Polskiej Filii Fundacji SCP.

Uwaga!

Zapisywanie plików na sandboxie potrafi czasem się popsuć. Jeśli strona wejdzie w proces zapisywania i utrzyma się w tym stanie przez kilka minut, jeden sposób by to naprawić jest poprzez otworzenie sandboxa na drugiej osobnej stronie i wymuszenie edycji — po kliknięciu "Edit Draft" sandbox powinien być w tej samej wersji jak wtedy gdy klikałeś "zapisz".

Mimo to, jest mocno zalecane abyś skopiował strone do notatnika zanim klikniesz zapisz, aby uniknąć wszystkich potencjalnych problemów.


Zanim przejdziesz do korzystania z SCP-PL Sandbox II, zapoznaj się obowiązkowo z zasadami witryny wymienionymi poniżej. Znajdziesz tam również wskazówki odnośnie korzystania z tego miejsca.

Strony łamiące zasady mogą zostać usunięte przez administracje strony.


Regulamin

 1. Każdy może tworzyć i edytować tutaj swoje strony. Aby dołączyć, musisz zejść na dół strony, gdzie znajdziesz guzik, który sprawi, że staniesz się członkiem i będziesz mógł stworzyć swoją stronę Sandboxa.
 2. Możesz używać sandboxów dowolnie, ale w granicach rozsądku. Nie ma limitu do czego możesz wykorzystywać sandboxy, tak długo jak nie łamie to podanych tutaj zasad, czy ogólnych zasad strony Polskiej Filii. Umieszczanie w tytule, tagach, plikach czy źródle strony treści sprzecznych z polskim prawem, pornograficznych, zanadto brutalnych czy też promujących zachowania nieodpowiednie (rasizm, homofobia itp.), a także elementów obraźliwych i doxxujących pod adresem innych osób jest surowo zabronione. Sandboxy z taką zawartością będą usuwane przez administrację!
 3. Twórz tylko tyle sandboxów, ile naprawdę potrzebujesz. Tworzenie większej liczby sandboxów jest dozwolone jednak pamiętaj, aby utrzymywać ich liczbę w granicach rozsądku. Nie twórz ogromnych ilości stron i w miarę możliwości likwiduj sandboxy, których już nie potrzebujesz. Spam nowymi sandboxami jest zabroniony, a nadmiar może zostać usunięty przez administrację!
 4. Wandalizowanie sandboxów kolaboracyjnych jest zakazane. Ze względu na swoją specyfikę, strony w kategorii kolaboracja mogą być edytowane przez dowolnego użytkownika Sandboxa. Pamiętaj jednak, że nie powinieneś edytować czyjegoś sandboxa jeżeli nie uzyskałeś na to zgody jego twórcy. Jeżeli natomiast zauważyłeś, że Twój sandbox został edytowany wbrew Twojej wiedzy i woli, zgłoś to administracji. Pamiętaj, że tylko twórca strony może dokonać jej usunięcia, a złośliwe edycje mogą zostać wycofane za pomocą historii strony, więc zawsze można bez problemu przywrócić sandboxa do jego wcześniejszej postaci.
 5. Nie dodawaj tagów admin i szablon do swoich sandboxów! Są one zarezerwowane wyłącznie do użytku administracji Sandboxa. Poza tym korzystanie z tagów jest dozwolone.
 6. Administracja zastrzega sobie prawo do edycji sandboxów. Działanie to będzie podejmowane TYLKO I WYŁĄCZNIE w przypadku złamania zasad bądź gdy wyniknie podejrzenie o używanie niedozwolonych/obraźliwych materiałów. Użytkownik zostanie w takim przypadku poinformowany i upomniany o przestrzeganiu reguł.
 7. Przypominamy o bezwzględnym obowiązku przestrzegania licencji i praw autorskich. Jeżeli chcesz użyć w swoim raporcie grafiki i zaznajomiłeś się z poradą powyżej, zwróć uwagę na licencję jaką posiada wybrane przez Ciebie zdjęcie. Licencje typu Creative Commons i Domeny publiczne są jak najbardziej odpowiednie. Bardzo pomocna będzie wyszukiwarka CC Search gdzie automatycznie wyszukiwane są materiały objęte licencją CC. Jeżeli zdecydujesz samodzielnie utworzyć grafikę, automatycznie po wrzuceniu podlega ona licencji Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0.
 8. Za nieprzestrzeganie zasad grożą konsekwencje. Każde złamanie wymienionych reguł skutkuje interwencją administracji. Przewiduje się trzy możliwe rodzaje akcji dyscyplinarnych w zależności od rodzaju i stopnia przewinienia. Pierwszym jest edycja lub usunięcie sandboxa, drugim wyrzucenie z projektu z możliwością ponownego dołączenia, zaś trzecim jest ban permanentny.
  • Używanie multikont, szczególnie w celu omijania bana, również podlega karze.

Informacje

 • Strona Polskiej Filii SCP i Strona Sandboxa są osobnymi projektami. Członkostwo w jednej z nich nie oznacza automatycznego dołączenia do drugiej — obie strony mają w osobne i różne sposoby jak dołączyć.
 • Ocenianie jest na tej stronie wyłączone. Moduł oceny działa poprawnie, lecz użytkownicy nie mogą tutaj głosować. Wszystko będzie działało w porządku, gdy opublikujesz już swoją pracę na witrynie głównej SCP-PL.
 • Zapisywanie wersji roboczej również jest wyłączone. Opcja ta powoduje stworzenie jedynie cyfrowego zapisu strony, bez dokonywania tego w rzeczywistości. Powodowało to jedynie zbędny bałagan.
 • Zachęcamy do umieszczania w nazwach swojego nicku. Choć nie jest to obowiązkowe to pomoże w uczynieniu sandboxów bardziej unikalnymi, ułatwiając nawigację.
 • Możesz używać specjalnych kategorii stron. Polski Sandbox posiada dwie kategorie stron, które przyznają użytkownikom niestandardowe uprawnienia: ukryty i kolaboracja. Pierwsza pozwala uczynić Twój sandbox niewidocznym dla innych użytkowników, druga natomiast pozwala innym użytkownikom edytować Twojego sandboxa (nie dotyczy to administracji, która ma pełne uprawnienia techniczne, niezależnie od kategorii strony). Aby zmienić kategorię swojego sandboxa, udaj się na sam dół strony, kliknij "Opcje", a następnie "Zmień nazwę". Pojawi się pole tekstowe z nazwą sandboxa. Wystarczy, że na samym początku umieścisz jedną z tych dwóch kategorii (nie zapomnij o dwukropku między kategorią, a nazwą sandboxa). Przykładowo, docelowa nazwa może wyglądać tak

ukryty:sandbox-maxwella

lub tak

kolaboracja:sandbox-maxwella

 • Kiedy zakończysz już pracę nad swoim artykułem, poddaj go krytyce. Załóż temat w tym dziale forum. Dzięki temu Twoja praca zostanie sprawdzona przez innych użytkowników pod kątem spełniania standardów witryny.
 • Kontakt z administracją: W razie problemów, pytań pisz do administracji, postaramy się pomóc:

Jeżeli zapoznałeś/aś się z powyższymi zasadami i zgadzasz się na ich przestrzeganie, przejdź na tę stronę:


Aby utworzyć sandbox, wpisz wybraną dla niego nazwę (Przeczytaj zasady przed stworzeniem sandboxa!) :Zakładki

Dzięki nim możesz mieć w swoim sandboxie wiele zakładek, czyli móc przechowywać tam więcej prac. Skorzystaj z poniższego kodu:

[[tabview]]
[[tab Tytuł Pierwszej Zakładki]]
Tekst Twojej pracy.
[[/tab]]
[[tab Tytuł Drugiej Zakładki]]
Tekst kolejnej pracy.
[[/tab]]
[[/tabview]]

Jeżeli zrobisz to tak, jak należy, efekt powinien być taki:

Tekst Twojej pracy.

Możesz dodać więcej zakładek poprzez dodanie kolejnych [[[tab Tytuł Drugiej Zakładki]] [[/tab]], w sposób podanych powyżej.


Zaznajom się z Syntaxem Wikidotu, by dowiedzieć się, jak można pogrubić tekst i tworzyć inne fajne efekty. Polecamy lekturę naszego poradnika Wikikodu w sposób prosty i przystępny opisujący dodawanie podstawowych i średniozaawansowanych elementów formatowania do swoich prac.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License