Witaj w Sandboxie SCP-PL! Możesz tutaj ćwiczyć formatowanie, przechowywać prace, które dopiero dokończysz, a nawet przechowywać tu dzieła, którymi pochwalisz się innym, zanim opublikujesz je na głównej stronie Polskiej Filii Fundacji SCP.


Kiedy zakończysz już pracę nad swoim artykułem, załóż o nim temat tutaj. Dzięki temu upewnisz się, że Twoja praca spełnia standardy witryny.


PAMIĘTAJ!!! Tworząc i edytując stronę, zawsze wybieraj opcję ZAPISZ, nigdy ZAPISZ WERSJĘ ROBOCZĄ!!! Powoduje to utworzenie jedynie cyfrowego zapisu strony bez jej rzeczywistego tworzenia!

 • Każdy może tworzyć i edytować tutaj swoje strony. Dołączenie do projektu jest obowiązkowe, ale nie wymaga żadnych aplikacji: to jedynie kliknięcie guzika poniżej.
 • Twórz tylko tyle sandboxów, ile naprawdę potrzebujesz. Tworzenie jednego sandboxa na jedną pracę powoduje późniejsze zaśmiecenie strony, jeżeli chcesz przetrzymywać więcej prac na swoim sandboxie, zaznajom się z kodem zakładek podanym na dole strony.
 • Prosimy nie używać nazw oraz numerów obiektów jako tytuły swoich sandboxów. Są to wszelkie frazy typu "SCP" itp. Równocześnie radzimy, abyś zawarł w nazwie swój nick, co ułatwia późniejszą krytykę.
 • Nie dodawaj tagów do swoich sandboxów! Nie wniesie to do Twojej pracy nic, a wywoła jedynie zbędny nieporządek; tagowanie na SCP Wiki przysługuje jedynie przedstawicielom administracji. Wszelkie tagi nie nadane przez administracje są usuwane!
 • Absolutnie zabronione jest używanie w nazwach sandboxów słów wulgarnych, niestosownych oraz ich zdrobnień. Nazwy takie będą usuwane przez administrację od razu po zauważeniu.
 • Administracja zastrzega sobie prawo do edycji sandboxów. Działanie to będzie podejmowane TYLKO I WYŁĄCZNIE gdy wyniknie podejrzenie o używanie niedozwolonych/obraźliwych materiałów. Użytkownik zostanie w takim przypadku poinformowany i upomniany o przestrzeganiu reguł.
 • Dla przynajmniej częściowego zwalniania miejsca Sandboxy kont usuniętych będą likwidowane. Administracja usunie każdy sandbox należący do konta usuniętego (widocznego jako ''account deleted'') po okresie 1 roku od ostatniej edycji.
 • Prosimy uważnie sprawdzać wielkość wrzucanych plików. Zdjęcie możesz sformatować na stronie shrinkpictures.com. Jeżeli posiadasz konto na dowolnej stronie z obrazkami, wrzucaj tu pod kod obrazka bezpośredni link danej grafiki ze strony. Jeżeli podejmiesz się załadowania grafiki bezpośrednio na sandbox, pamiętaj o jej usunięciu gdy dzieło zostanie pozytywnie przyjęte na SCP-Wiki.net.pl lub zrezygnujesz z dalszych prac nad nim.
 • Przypominamy o bezwzględnym obowiązku przestrzegania licencji i praw autorskich. Jeżeli chcesz użyć w swoim raporcie grafiki i zaznajomiłeś się z poradą powyżej, zwróć uwagę na licencję jaką posiada wybrane przez Ciebie zdjęcie. Licencje typu Creative Commons i Domeny publiczne są jak najbardziej odpowiednie. Bardzo pomocna będzie wyszukiwarka CC Search gdzie automatycznie wyszukiwane są materiały objęte licencją CC. Jeżeli zdecydujesz samodzielnie utworzyć grafikę, automatycznie po wrzuceniu podlega ona licencji Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0.
 • Każdy obrazek na stronie musi posiadać atrybucję w widocznym miejscu. Jako atrybucję rozumie się podanie linku źródła obrazka, nazwę, licencję (nazwa pełna, link do niej) oraz autora, jeżeli treść licencji wymaga jego podanie. Obrazki bez atrybucji będą usuwane z sandboxów użytkowników.
 • Ocenianie jest na tej stronie wyłączone. Mimo iż moduł oceny działa poprawnie, użytkownicy nie mogą tutaj głosować.
 • Życzymy miłej i owocnej pracy! ;)

Kliknij przycisk, aby stać się członkiem projektu i móc utworzyć swój sandbox na szkice (Jeżeli nie widzisz żadnego przycisku, to znaczy to, iż już jesteś oficjalnym członkiem tego projektu).

Aby utworzyć sandbox, wpisz wybraną dla niego nazwę:


Zakładki

Dzięki nim możesz mieć w swoim sandboxie wiele zakładek, czyli móc przechowywać tam więcej prac. Skorzystaj z poniższego kodu:

[[tabview]]
[[tab Tytuł Pierwszej Zakładki]]
Tekst Twojej pracy.
[[/tab]]
[[tab Tytuł Drugiej Zakładki]]
Tekst kolejnej pracy.
[[/tab]]
[[/tabview]]

Jeżeli zrobisz to tak, jak należy, efekt powinien być taki:

Tekst Twojej pracy.


Ponadto zaznajom się z Syntaxem Wikidotu, by dowiedzieć się, jak można pogrubić tekst i tworzyć inne fajne efekty.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License