Witaj w Sandboxie SCP-PL! Możesz tutaj ćwiczyć formatowanie, przechowywać prace, które dopiero dokończysz, a nawet przechowywać tu dzieła, którymi pochwalisz się innym, zanim opublikujesz je na głównej stronie Polskiej Filii Fundacji SCP.

Kiedy zakończysz już pracę nad swoim artykułem, załóż o nim temat tutaj. Dzięki temu upewnisz się, że Twoja praca spełnia standardy witryny.


Uwaga użytkownicy!!!

Przypominamy o trwającym etapie administracyjnym I Akcji Porządkowej Sandboxa, w którym przedstawiciele administracji strony wdrożają zmiany na tych stronach, gdzie użytkownicy nie zaimplementowali ich w ubiegłym czasie nadanych 2 tygodni. Każda zmiana jest notowana, a dany użytkownik otrzymuje wiadomość natychmiast po wprowadzeniu ingerencji przez administrację.

Zauważyliśmy, że częstą nieprawidłowością jest nieodpowiednia nazwa strony. Zmiana tytułu wpływa jedynie na wyświetlaną nazwę. Właściwa nazwa strony zmieniana jest następującym sposobem:

Opcje —> Zmień nazwę (przedostatnia pozycja u samego dołu) —> wpisujemy nową, właściwą nazwę.

Użytkownicy powiadomieni przez administrację wiadomością prywatną zostali poinformowani o terminie 31 grudnia 2017 roku, po którym administracja samodzielnie przeprowadzi proces zmiany nazw według szablonu: Sandbox (Nick)

Przypominamy obowiązujące zasady porządkowe:

Usuwanie zdjęć z sandboxów: Ponieważ wiele użytkowników wrzuca obrazki nie będące zgodne z licencją Creative Commons, wręcz nielegalnie (nieprzestrzeganie praw autorskich), wszystkie grafiki nie posiadające atrybucji gdziekolwiek w widocznym miejscu na sandboxie danego użytkownika zostaną z niego usunięte.

Usunięcie tagów: Zabieg ten dotyczy wszystkich tagów nie nadanych przez administrację strony. Nie służą one tu niczemu, natomiast na SCP-Wiki prawo ich nadawania posiadają jedynie PA.

Zmiana nazw sandboxów: Prosimy użytkowników o zmiany nazw swoich sandboxów, w przypadku gdy:

 • Nazwa jest ofensywna lub pod taką podchodzi
 • Jest nazwą obiektu
 • Jest numerem raportu

Jeżeli sandbox o nieodpowiedniej nazwie będzie pusty, a użytkownik nieaktywny, dana strona ulegnie usunięciu.
W przypadku braku reakcji obowiązek zmiany zostanie wymuszony. Użytkownik wcześniej zostanie poinformowany przez wiadomość prywatną.

Sandboxy kont usuniętych: Ponieważ użytkownicy usuniętych kont zrobili to w pełni świadomi, ich sandboxy zostaną zablokowane oraz oznaczone licznikiem odliczającym pół roku. Po upłynięciu czasu sandbox ulegnie usunięciu. Puste strony zostaną usunięte natychmiast.


PAMIĘTAJ! Tworząc i edytując stronę, zawsze wybieraj opcję ZAPISZ, nigdy ZAPISZ WERSJĘ ROBOCZĄ, co powoduje utworzenie cyfrowego zapisu strony bez jej rzeczywistego tworzenia, co może spowodować wystąpienie problemów i dezorientacji.

 • Każdy może tworzyć i edytować tutaj swoje strony. Nie musisz przyłączać się do projektu, ale musisz być członkiem platformy Wikidot.
 • Nigdy nie edytuj sandboxów innych użytkowników bez ich zgody! Jeżeli nie chodzi o Twój sandbox, to nie ma żadnego powodu byś dokonywał w jakimkolwiek innym zmian, o które jego właściciel Ciebie nie poprosił. Nie rób tego nawet, jeżeli chcesz coś naprawić w dobrej wierze.
 • Administracja strony kontroluje wszelkie przypadki wandalizmu ze strony użytkowników.Jeżeli zauważyłeś iż ktoś niepożądany pozmieniał Twoje prace na sandboxie, zgłoś się natychmiast do Dr_BlackpeaceDr_Blackpeace lub wanna-amigowanna-amigo. Podejmiemy odpowiednie środki karne dla ewentualnego żartownisia. Powtarzające się akty wandalizmu będą karane blokadą kont.
 • Twórz tylko tyle sandboxów, ile naprawdę potrzebujesz. Tworzenie jednego sandboxa na jedną pracę powoduje późniejsze zaśmiecenie strony, jeżeli chcesz przetrzymywać więcej prac na swoim sandboxie, zaznajom się z kodem zakładek podanym na dole strony.
 • Prosimy nie używać nazw oraz numerów obiektów jako tytuły swoich sandboxów. Są to wszelkie frazy typu "SCP" itp. Równocześnie radzimy, abyś zawarł w nazwie swój nick, co ułatwia późniejszą krytykę.
 • Absolutnie zabronione jest używanie w nazwach sandboxów słów wulgarnych, niestosownych oraz ich zdrobnień. Nazwy takie będą usuwane przez administrację od razu po zauważeniu.
 • Administracja zastrzega sobie prawo do edycji sandboxów. Działanie to będzie podejmowane TYLKO I WYŁĄCZNIE gdy wyniknie podejrzenie o używanie niedozwolonych/obraźliwych materiałów. Użytkownik zostanie w takim przypadku poinformowany i upomniany o przestrzeganiu reguł.
 • Prosimy uważnie sprawdzać wielkość wrzucanych plików. Zdjęcie możesz sformatować na stronie shrinkpictures.com. Jeżeli posiadasz konto na dowolnej stronie z obrazkami, wrzucaj tu pod kod obrazka bezpośredni link danej grafiki ze strony. Jeżeli podejmiesz się załadowania grafiki bezpośrednio na sandbox, pamiętaj o jej usunięciu gdy dzieło zostanie pozytywnie przyjęte na SCP-Wiki.net.pl lub zrezygnujesz z dalszych prac nad nim.
 • Przypominamy o bezwzględnym obowiązku przestrzegania licencji i praw autorskich. Jeżeli chcesz użyć w swoim raporcie grafiki i zaznajomiłeś się z poradą powyżej, zwróć uwagę na licencję jaką posiada wybrane przez Ciebie zdjęcie. Licencje typu Creative Commons i Domeny publiczne są jak najbardziej odpowiednie. Bardzo pomocna będzie wyszukiwarka CC Search gdzie automatycznie wyszukiwane są materiały objęte licencją CC. Jeżeli zdecydujesz samodzielnie utworzyć grafikę, automatycznie po wrzuceniu podlega ona licencji Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0.
 • Każdy obrazek na stronie musi posiadać atrybucję w widocznym miejscu. Jako atrybucję rozumie się podanie linku źródła obrazka, nazwę, licencję (nazwa pełna, link do niej) oraz autora, jeżeli treść licencji wymaga jego podanie. Obrazki bez atrybucji będą usuwane z sandboxów użytkowników.
 • Ocenianie jest na tej stronie wyłączone. Mimo iż moduł oceny działa poprawnie, użytkownicy nie mogą tutaj głosować.
 • Życzymy miłej i owocnej pracy! ;)

Jeżeli chcesz, możesz kliknąć powyższy przycisk, by zostać oficjalnym członkiem Sandboxa SCP-PL, ale wiedz, że to całkowicie opcjonalne i praktycznie nic dla Ciebie nie zmieni, oprócz tego, że będziesz wymieniony na liście użytkowników projektu. (Jeżeli nie widzisz żadnego przycisku, to znaczy to, iż już jesteś oficjalnym członkiem tego projektu).

Aby utworzyć sandbox, wpisz wybraną dla niego nazwę:


Zakładki

Dzięki nim możesz mieć w swoim sandboxie wiele zakładek, czyli móc przechowywać tam więcej prac. Skorzystaj z poniższego kodu:

[[tabview]]
[[tab Tytuł Pierwszej Zakładki]]
Tekst Twojej pracy.
[[/tab]]
[[tab Tytuł Drugiej Zakładki]]
Tekst kolejnej pracy.
[[/tab]]
[[/tabview]]

Jeżeli zrobisz to tak, jak należy, efekt powinien być taki:

Tekst Twojej pracy.


Ponadto zaznajom się z Syntaxem Wikidotu, by dowiedzieć się, jak można pogrubić tekst i tworzyć inne fajne efekty.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License