SCP-PL-169- kamień czasu

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-169
Klasa podmiotu: Euclid
Specjalne Czynności Przechowawcze:SCP-PL-169 jest umieszczony w specjalnej komorze próżniowo-antygrawitacyjnej z tytanu. komora ma wymiary 2x2x2 m, nie licząc ścian o grubości 1m.

Opis: ciemno purpurowy ostrosłóp trójkątny o wymiarach podstawy 8x8x8 cm. i wysokości
16,5 cm. Badania nie potrafią ustalić z jakiej substancji zrobiony jest podmiot. Zaobserwowano iż podmiot porusza się wokół własnej osi, jak na razie ze stałą prędkością. Przypuszczalnie pełen obrót trwa 3 lata 2 tygodnie 19 godzin.

Eksperyment 1: trzech przedstawicieli personelu klasy D o tym samym wieku, zostało postawionych z rozkazem bezruchu, tak aby w kierunku każdego z nich był skierowany inny wierzchołek podstawy podmiotu. Po chwili jeden złamał kark, drugi dostał palpitacji serca, a z trzecim nic się nie stało nie licząc szoku spowodowanego śmiercią dwóch pozostałych. Po dokładniejszej analizie stwierdzono w przypadku złamania karku zaważyła przemiana kości w chrząstki widywane u niemowląt, a jeden z palpitacją miał wyraźnie wolniejszy metabolizm tak ja u osób starszych. Myślę, że to nie przypadek.
Dr. ███████

Dodatek 1 z powodu wyraźnej prośby Dr. ███████ podjęto decyzje nadania nazwy poszczególnym wierzchołkom podstawy. (SCP-PL-169-1,SCP-PL-169-2,
SCP-PL-169-3)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License