Murgrabiabox

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-168

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-PL-168 jest trzymany w Ośrodku ██ w przechowalni dla obiektów klasy "Bezpieczne". Codziennie jeden z członków personelu klasy D musi wejść w interakcję z SCP-PL-168-B. (Więcej w logu testów 168-02.) Co tydzień przechowalnia obiektu musi być dokładnie czyszczona.

Opis: SCP-PL-168 to określenie na dwa podmioty: SCP-PL-168-A, czyli starą, wykonaną w całości z drewna dębowego szafkę na książki i SCP-PL-168-B, czyli świadomego bytu z którym można wejść w interakcję poprzez położenie kartki z korespondencją na jednej z półek pierwszych trzech półkach.(Od czasu incydentu I-168-1 zabronione jest kładzenie czegokolwiek na ostatnią z półek.) SCP-PL-168-B przedstawia Siebie jako 28 letniego mężczyznę pochodzącego z Polski, który jak sam mówi "Utknął pomiędzy naszym światem, a światem Y." (Do dziś nie udało się dowiedzieć o co chodziło mężczyźnie.) Podmiot chętnie rozmawia ze wszystkimi ludźmi, lecz zdaje się być poddenerwowany gdy "rozmawia" z kobietami.

Pozyskanie: SCP-PL-168-A został odkryty 20.06.20██ r. we wsi ███████ ██████████ w województwie pomorskim podczas zabezpieczania SCP-███. Agent polowy Ogęcki położył na podmiocie, który znajdował się w pewnym pustostanie list od swojej żony. Został on wchłonięty przez podmiot i po upływie ok. 1 minuty dostał odpowiedź. Obiekt został jak najszybciej zabezpieczony.

Notatka doktora B█████

Ten byt jest spokojny, ale musimy uważać, bo nie znamy jego dokładnego charakteru, wyglądu, a nawet imienia. Zarządzam, aby co tydzień przechowalnia SCP-PL-168-A była czyszczona. Jest to rozkaz nie prośba.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License