nocniak

Identyfikator podmiotu: SCP-127

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze:SCP-127 jest zamknięty w pokoju o wymiarach 10mX10mX20m w 100% wykonanym ze stali o ścianach grubości jednego metra. Cela SCP-127 musi być stale oświetlona czterema lampami LED i pod ciągłą obserwacją urządzeń nagrywających. Drzwi do pokoju muszą być chronione przez dwóch uzbrojonych pracowników ochrony. W wypadku awarii oświetlenia natychmiastowo należy włączyć oświetlenie awaryjne.

OpisSCP-127 to człekokształtny byt o czarnej skórze. Byt prawdopodobnie jest rozumny jednak jest to nadal badane. SCP-127 może poruszać się tylko w całkowitej ciemności. Byt został pozyskany w lesie pod Polską wsią [USUNIĘTO] kiedy kilku zbieraczy grzybów natknęło się na, jak to określili ,,ruchomy cień". Kiedy tylko grzybiarze dostrzegli SCP-127 uciekł on. Świadkowie natychmiastowo skontaktowali się z fundacją. Pozyskanie nastąpiło [UTAJNIONE] kwietnia, 20[UTAJNIONE] roku.

Eksperyment NR.23
Do przechowalni SCP-127 zostało wpuszczone 2 członków personelu klasy D. Dostali oni polecenie aby stanąć w narożnikach przechowalni i patrzeć przed siebie. Po wykonaniu polecenia zgaszono trzy z czterech lamp LED. Pracownicy klasy D krzyczeli i mamrotali niespójne wyrażenia po czym jeden z nich się przewrócił i tym samym doznał wstrząśnienia mózgu, drugi pracownik stał w bezruchu tuż pod lampą LED. Mówił, że SCP-127 próbuje się do niego zbliżyć i widzi tylko jego oczy. Niespodziewanie lampa LED zgasła po czym dało sie usłyszeć krzyki. Pozostałe lampy LED zostały zapalone. Urządzenie nagrywające zarejestrowało dwa ciała pracowników klasy D.

Notatka
Dr.[UTAJNIONE]
Myślę ,że SCP-127 atakuje tylko kiedy czuje się zagrożony. Kiedy nasi pracownicy weszli do przechowalni to osaczyli SCP-127 kiedy zgasły światłą to byt czując się zagrożony zabił naszych pracowników. Musimy wykonać kolejny i bardziej przemyślany eksperyment!

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License