Piaskownica pełna betonu (MOEverything)
ocena: 0+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-[PLACEHOLDER]

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Obiekt musi znajdować się w pomieszczeniu 5x5x5 metrów, ze ścianami o standardowej grubości. Drzwi do przechowalni muszą być wykonane w całości z materiału dźwiękoszczelnego. W ich górnej części zamontowana musi być szyba wykonana ze szkła dźwiękochłonnego o wymiarach 20x25 cm, z opcją otwarcia bądź zasłonięcia od strony zewnętrznej.
W drzwiach musi znajdować się otwór, duży tylko na tyle, aby zmieściła się w nim kartka o formacie A4.

Wnętrze przechowalni musi być w całości wyłożone panelami z pianki studyjnej. Jedyną dopuszczalną luką w obiciu jest szyb wentylacyjny przechowalni.
Wewnątrz przechowalni mają znajdować się: prycza, stolik nocny, krzesło oraz toaleta z umywalką.

Przed interakcją z obiektem, personel musi upewnić się, iż podmiot ma nałożoną maskę z nieprzezroczystego, wzmocnionego plastiku, zabezpieczoną trzema kłódkami. Ponadto, personel pracujący z obiektem zobowiązany jest do noszenia zatyczek na uszy oraz nauszników podczas przebywania w przechowalni.
Z podmiotem należy komunikować się przez pismo bądź język migowy, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Opis: SCP-PL-[placeholder] to zmiennokształtny humanoid, obecnie będący w postaci 18-letniej dziewczyny rasy kaukaskiej, o zielonych oczach i czarnych włosach, mierzącej 166 cm wzrostu oraz ważącej 56 kg.

Badania wykazały, iż obiekt nie posiada strun głosowych, a i reszta jego aparatu mowy jest w znacznym stopniu zdegradowana. Obiekt jednak jest w stanie do wytwarzania dźwięku o głośności szeptu. Obiekt wyraża się w sposób uniemożliwiający komunikację werbalną.
Mimo, iż nie może mówić, obiekt biegle zna i rozumie następujące języki: Polski, Angielski, Niemiecki, Hiszpański, Chiński, Arabski oraz Japoński.

Jeżeli obiekt wyszepta coś do ucha istoty rozumnej bądź wyczyta mowę z ruchu warg obiektu, owa istota przejdzie w trans, podczas którego będzie otępiała i nieruchoma. Gdy ofiara jest w stanie tego transu, SCP-PL-[Placeholder] jest w stanie wydać jej rozkaz. Przy wydawaniu rozkazu podmiot nie musi już faktycznie szeptać do ucha ofiary, a ofiara nie musi patrzeć na wargi obiektu. Samo wypowiedzenie rozkazu przez podmiot wystarczy, aby ofiara zaczęła egzekwować rozkaz.

Po wykonaniu rozkazu, ofiara na kilka sekund stanie w bezruchu, po czym trans zostanie zakończony. Osoby będące w transie posiadają jedynie fragmentaryczne wspomnienia z czasu, kiedy byli w transie i wykonywali rozkaz. Elementem wspólnym dla wszystkich ofiar jest jednak całkowita utrata słuchu podczas bycia w transie.
Innymi sposobami na przerwanie transu wywołanego przez podmiot są :

  • Odtworzenie tuż przy uchu ofiary dźwięku o głośności minimum 110 dB. W tym przypadku ofiara ponownie zastygnie w bezruchu, po czym trans zostanie przerwany.
  • Wydanie przez SCP-PL-[Placeholder] rozkazów, których jak sam podmiot twierdzi, nikt nie wykona. Są to rozkazy samobójstwa oraz bezpośredniego zabójstwa drugiej osoby. W tym przypadku ofiara szepcze frazę „Nie zgadzam się”, po czym trans zostaje przerwany.

SCP-PL[Placeholder] może rozkazać ofierze znajdującej się pod transem zmianę jej fizjologii oraz anatomii. W przypadku takiego rozkazu, przemiana nastąpi samoczynnie.
Podmiot może również rozkazać samemu sobie zmianę postaci fizycznej, jednakże nie robi tego często, gdyż wywołuje to u niego niezwykły ból.

Pozyskanie: SCP-PL-[placeholder] pozyskany został ##/##/1905 roku w ######, na terenie dzisiejszego województwa Warmińsko-Mazurskiego, gdy do fundacji dotarły pogłoski o niemym mężczyźnie, którego szepty dziwnie działały na ludzi. Gdy dotarli do niego agenci fundacji, ten zgodził się pójść z nimi do fundacji. Aby to zakomunikować, wprowadził jednego z agentów w trans i rozkazał mu wypowiadać się za niego samego.

Log z przesłuchania SCP-PL-[Placeholder], dnia 17.04.1907 roku

Przesłuchujący: Dr.B#####, ówczesny lekarz pracujący z obiektem
Przesłuchiwany: SCP-PL-[Placeholder]. Forma 40-letniego mężczyzny rasy kaukaskiej.

Wstęp: Zarządzono przesłuchanie celem ustalenia pochodzenia podmiotu.

Początek przesłuchania: (Podmiotowi dostarczono ryzę kartek A4 oraz długopis)

Dr.B#####: Dobrze więc… zacznijmy

SCP-PL-[Placeholder]: Kiwa głową w odpowiedzi

Dr.B#####: Powiedz mi jak się nazywasz

SCP-PL-[Placeholder]: Podmiot bierze kartkę, pisze coś na niej i podaje to Dr.B#####

Dr.B#####: Patrząc na kartkę Nie noszę imienia, gdyż On nam zakazał…

SCP-PL-[Placeholder]: Kiwa głową w odpowiedzi

Dr.B#####: Jeśli wolno spytać… kim jest "On"?

SCP-PL-[Placeholder]: Podmiot pisze kolejną, długą wiadomość i podaje ją Dr.#####

Dr.B#####: czytając z kartki…Byliśmy jego elitą. Każdy z nas miał wyznaczone zadanie. Każdy z nas inny…Żaden z nas nie miał imion, ale on doskonale wiedział, kim byliśmy. On…nas stworzył.

SCP-PL-[Placeholder]: Ponownie kiwa głową

Dr.B#####: Więc mówisz że ten cały on stworzył ciebie i… resztę tej całej elity.

SCP-PL-[Placeholder]: Kiwa głową

Dr.B#####: A możesz mi coś więcej powiedzieć? Albo o elicie?

SCP-PL-[Placeholder]: Kręci głową

Dr.B#####: Nie pamiętasz czy po prostu nie chcesz powiedzieć?

SCP-PL-[Placeholder]: Pisze kolejną wiadomość, którą przekazuje doktorowi

Dr.B#####: Po przeczytaniu wiadomości Twierdzisz zatem, że On wymazał ci pamięć w chwili, gdy sprawy przybrały… niekorzystny obrót.

SCP-PL-[Placeholder]: Po kiwnięciu głową pisze kolejną wiadomość

Dr.B#####: Czyta wiadomość w ciszy, po czym odwraca się do obiektu Twoja pamięć może wrócić, jeżeli… jeżeli zbierzemy tu innych członków elity. A co by się stało, gdybyśmy przyprowadzili tutaj Jego?

SCP-PL-[Placeholder]: Po tej wypowiedzi, oddech obiektu znacznie przyspieszył. Był wyraźnie wystraszony

Dr.B#####: Ależ spokojnie, nie mamy planu go tu sprowadzać. Przynajmniej na razie. Powiedz mi tylko, co by się stało, gdyby się tu znalazł.

SCP-PL-[Placeholder]: W pośpiechu napisał kolejną wiadomość.

Dr.B#####: Odebrał wiadomość od obiektu Mam… przeczytać to na głos?

SCP-PL-[Placeholder]: Kiwa głową

Dr.B#####: Dobrze więc… On nie jest kimś, kto będzie kooperował tak samo jak ja. To on pozbawił mnie mowy i uczynił tą abominacją, którą jestem teraz. Z resztą elity zrobił to samo. Gdyby go tu sprowadzić… moje wspomnienia mogłyby wrócić, ale on nie dał by mi spokoju. Próbowałby wznowić działania elity. A tego… nie chce żaden z jej członków.

SCP-PL-[Placeholder]: Podmiot siedzi nieruchomo, wpatrując się w Doktora.

Dr.B#####: Dobrze, na tym chyba zakończymy. Doktor wstał od stołu

SCP-PL-[Placeholder]: [NIEZROZUMIAŁE]

Dr.B##### Nagle nieruchomieje

SCP-PL-[Placeholder]: [NIEZROZUMIAŁE]

Do przechowalni wchodzą dwaj ochroniarze, którzy natychmiast nakładają maskę na obiekt i zakuwają go w kajdanki

Dr.B#####: Nie…pozwólcie…mu…wskrzesić…elity.

SCP-PL-[Placeholder] zostaje wyprowadzony z pokoju przesłuchań. Dr.B##### budzi się z transu

Wnioski: Reszta elity oraz ten cały "On" również mogą być obiektami anomalnymi. Trzeba więcej dowiedzieć się o nich samych, jak i o naturze "elity". Nie zaleca się rozmów na ten temat z SCP-PL-[Placeholder]
- Dr.B#####
KONIEC LOGU

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License