Plac zabaw szpaka
ocena: 0+x
Doryphoros_MAN_Napoli_Inv6011-2.jpg

SCP-PL-200 w chwili odnalezienia

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-200

Klasa podmiotu: Bezpieczne Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-PL-200 jest przechowywany w pokoju o wymiarach (5 × 10 × 5) metrów. Do przechowalni podmiotu może wejść jedynie jedna osoba, a obserwacje powinny być przeprowadzane z pokoju obok, zza lustra weneckiego. Podmiot musi posiadać zaczepioną do jednej z nóg stalową kulę o masie 25kg przy pomocy łańcucha. W pomieszczeniu powinna znajdować się lampa żarowa.

W związku z incydentem 200-A który nastąpił dzień przed trzecim eksperymentem obowiązują następujące nowe reguły przechowywania podmiotu:
SCP-PL-200 jest przechowywany w pokoju o wymiarach (10 × 10 × 10) metrów. Do przechowalni podmiotu może wejść jedynie jedna osoba, a obserwacje powinny być przeprowadzane z pokoju obok, zza lustra weneckiego. Podmiot musi posiadać zaczepioną do jednej z nóg stalową kulę o masie 25kg przy pomocy łańcucha. W pomieszczeniu powinna znajdować się lampa żarowa.

Opis: SCP-PL-200 to marmurowa rzeźba szarego koloru ważąca 10kg, przedstawiająca mężczyznę w średnim wieku o wysokości 2 metrów. Posiada on większość elementów ciała ludzkiego, włączając w to kończyny oraz otwór gębowy, parę oczu, nos, usta itp. Nie posiada on dokładnie określonej płci, lecz podmiot posiada pewnego rodzaju "otwór wydalniczy" oraz męski penis który najwyraźniej służy do niczego. Została ona odnaleziona przez agenta ████ dnia █████ 20██ roku, w magazynie muzeum na terenie miasta ██████ (woj. Dolnośląskie). Rzeźba przykuła uwagę fundacji gdy otrzymano pierwsze raporty od strażników muzeum o dziwnie poruszającej się rzeźby na widok człowieka podczas ich nocnej służby, opisywanej tak jak SCP-PL-200. Podmiot został znaleziony w magazynie, tuż przy martwym [UTAJNIONO] (szczegóły w dodatku SCP-PL-200-A). Autopsja zmarłego wykazała [USUNIĘTO]. Niedługo potem, Fundacja wcześniej kontaktując się z administratorami obiektu zamknęła go na czas █ dni aby przetransportować obiekt do Ośrodka ██. Właściwości anomalne SCP-PL-200 objawiają się w godzinach 23:00-6:00 gdy podmiot wchodzi w stan aktywności. Wtedy to podmiot na widok człowieka naśladuje jego wszystkie czynności oprócz poruszania się przy użyciu nóg, człowieka który podejdzie do niego na odległość min. 5 metrów. Podmiot ignoruje zwierzęcia. Podmiot jest zdolny do poruszania rękoma, głowom, dłońmi oraz palcami u stóp. Jest on również zdolny do operowania innymi elementami swojego ciała jak otwór gębowy, oraz otwór wydalniczy. Badania wykazały, że SCP-PL-200 nie ma wnętrzności oprócz tuneliku który pełni funkcje przełyku oraz pewnego rodzaju "zbiornika" który jest połączony z "przełykiem", i najprawdopodobniej pełni funkcję żołądka choć nie jest to nic innego jak pusty zbiornik. "Przełyk" ma długość 10 cm a natomiast zbiornik ma pojemność 5 litrów. Otwór wydalniczy składa się z kolejnego tuneliku o długości 5 cm i szerokości 4 cm który jest połączony ze zbiornikiem i z otworu który prowadzi na zewnątrz rzeźby. Logi eksperymentów z podmiotem, zawarte są w dodatku SCP-PL-200-EX


Dodatek SCP-PL-200-A: Przesłuchanie jednego ze strażników muzeum

Przesłuchiwany: Strażnik ██████

Przesłuchujący: Dr. Jan █████

Wstęp: Na prośbę Dr. Jana █████, dnia ██/██/████ zostało przeprowadzone przesłuchanie jednego ze strażników zgłaszających anomalne zachowanie obiektu.

<Godzina 15:30 do pokoju wchodzi Dr. Jan oraz przesłuchiwany strażnik Mateusz>

Dr. Jan: Witam, opowiedz mi o tym, co widziałeś. Tylko proszę o szczegóły…
Strażnik: Również pana Doktora serdecznie witam. Otóż tak - Zaczęło się to…. Hmm… Może to było 20 minut po północy, może 30… Dokładnie nie pamiętam. Około tamtej godziny usłyszałem podejrzane szmery dochodzące z naszego magazynu. Przypominały one bardzo ciche śmianie się jakiegoś dziecka. Nawet nie wie pan jak się przestraszyłem! Ale jako że jestem dzielnym strażnikiem postanowiłem sprawdzić co się dzieje. Dotarcie na miejsce zajęło mi minutę. Gdy dotarłem do drzwi, pewnie je otworzyłem. To co zobaczyłem… To było okropne… CZEMU JA, CZEMU MUSIAŁEM TO ZOBACZYĆ!? DOBRZE WIEDZIE CO ZOBACZYŁEM… ON TAM [ZREDAGOWANO]!!!
Dr Jan: Ochrona! Proszę go zabrać!

Strażnik: CZY PAN TEGO NIE ROZUMIE??? TO BYŁO OKROPNE!!! W tym momencie strażnik zemdlał

<Koniec logu, przesłuchanie zakończono równo o godzinie 15:45>

Podsumowanie: Tuż po incydencie, zemdlałego strażnika zabrano do bloku szpitalnego, gdzie chwilę po jego obudzeniu zaaplikowano mu preparat klasy amnezyjny klasy B. Został on później odwieziony helikopterem fundacji do swojego rodzinnego domu.

Dodatek SCP-PL-200-EX : Poniżej znajduje się pełna lista eksperymentów przeprowadzanych na SCP-PL-200

Test nr. 1

Nadzorujący: Dr. Malinowski
Tester: D-4353, Mężczyzna lat 40
Procedura: D-4353 otrzymał polecenie podejścia do SCP-PL-200 oraz uderzenia go pięścią w część brzuszną. Eksperyment był nadzorowany zza lustra weneckiego, w pokoju obok.
Rezultat: Pracownik Klasy-D wykonał daną czynność. W rezultacie, SCP-PL-200 lekko pochyliło się w stronę testera oraz uderzyło go swoją ręką w jego brzuch. Tester stracił przytomność i zmarł po ██ minutach. Badania wykazały że powodem śmierci był krwotok wewnętrzny.
Wniosek: SCP-PL-200 jest w stanie wyrządzić krzywdę człowiekowi, a nawet go zabić. Wychodzi na to, że lepiej nie wykonywać przy nim czynności, które mogłyby cokolwiek zniszczyć/naruszyć itd.

Nota dr. Malinowskiego: To było jak najbardziej do przewidzenia…

Test nr. 2

Nadzorujący: Dr. Jakubowski
Tester: D-3812, Mężczyzna lat 18, skazany za zabójstwo 10 osób przy użyciu broni białej.
Procedura: Tester otrzymał pistolet Colt M1911 z naładowanym jednym pociskiem. Otrzymał on polecenie oddania strzału w stronę głowę podmiotu. Podczas eksperymentu podmiot nie posiadał żadnego przedmiotu w swoim zasięgu. Eksperyment był nadzorowany zza lustra weneckiego, w pokoju obok.
Rezultat: Po oddaniu strzału przez testera, w głowie podmiotu pojawiła się mała wypustka. Tester według polecenia odłożył pistolet na ziemię. Pięć sekund później, po odłożeniu pistoletu na ziemię, tester gwałtownie upadł na ziemię. Dr. Jakubowski zza lustra ujrzał ranę postrzałową w głowie testera. Podczas zajścia, pistolet nawet nie drgnął z ziemi i nadal utrzymywał identyczną pozycję.
Wniosek: Podmiot potrafi naśladować czynności, do których potrzeba danego przedmiotu bez jego posiadania.

Nota dr. Jakubowskiego: Ten podmiot zdaje się być coraz bardziej groźny… A co jeśli potrafi uczyć się czynności które wykonał? Należy zachować jak największą ostrożność, lecz wnoszę o przeprowadzenie czwartego eksperymentu, podobnego do drugiego. Proponuję zatem datę [USUNIĘTO]

Test nr. 3

Nadzorujący: Dr. Sokół
Tester: D-7562, Mężczyzna lat 25, skazany za okradnięcie 5 domów mieszkalnych oraz D-1289, Kobieta lat 30.
Procedura: Testerzy po wejściu do przechowalni otrzymali polecenie robienia przysiadów lub innych ćwiczeń.
Rezultat: Testerzy wykonali razem 10 przysiadów i 20 pompek. Podczas całego eksperymentu SCP-PL-200 pozostał w bezruchu.
Wniosek: Podmiot nie potrafi naśladować czynności gdy w jego pobliżu znajdują się dwie osoby.

Nota dr. Sokoła: Wygląda na to że jak na tą chwilę znaleźliśmy sposób na zapobieganie niemiłych zdarzeń spowodowanych przez SCP-PL-200.

Incydent 200-A: Dzień przed rozpoczęciem eksperymentu nr. 4 podczas rutynowych inspekcji przechowalni, dwójka pracowników o upoważnieniu poziomu 2, została poważnie raniona w przechowalni SCP-PL-200. Autopsja wykazała rany w [USUNIĘTO] obu pracowników podobnych do postrzału z broni palnej. Podejrzenia dr. Jakubowskiego okazały się trafne. W związku z incydentem, trzeci eksperyment odwołano i wdrożono nowe procedury przechowywania podmiotu. Oprócz tego, na czas nie określony zmieniono klasę podmiotu z Bezpieczne na Euclid do czasu wyjaśnienia sprawy.


O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License