Pomórnik

Index » SCP-PL-133

ocena: 0+x

SCP-PL-133

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-133

Klasa podmiotu: Euclid

Dead_rabbit%2C_near_Cuckoo%27s_Knob_-_geograph.org.uk_-_1326830.jpg

Zdjęcie zabitego przez obiekt królika

Specjalne Czynności Przechowawcze: Podmiot powinien być przechowywany w pomieszczeniu o wymiarach 8 [m] X 9 [m] X 5 [m] ze ścianami z żelbetonu o grubości 20 [cm] oprócz ściany oddzielającej obiekt od głównego korytarza, która powinna być wykonana z przyciemnianej, pancernej szyby o grubości 25 [cm]. Jeżeli pokój będzie mieć mniejsze wymiary SCP-PL-133 zacznie wydawać z siebie głośne i uciążliwe skomlenia. Podłoga pomieszczenia musi być wyściełana trawą z gatunku Poa trivialis o wysokości nie przekraczającej 12 [cm]. Co ważne do pomieszczenia musi być dostarczany tlen przez otwór w suficie. Temperatura w pomieszczeniu ma prawo się wahać między 25 - 3 stopniami Celsjusza.

Światło do pomieszczenia musi być dostarczane za pomocą standardowych, stuwatowych żarówek na przemian gaszonych i zapalanych co 12 godzin. Włącznik powinien znajdować się w głównej dyspozytorni w bloku B-██ .

Pomieszczenie powinno być zaopatrzone w jedną (1) stalową kamienną miskę, na świeżą wodę, którą należy dawać podmiotowi co dwa (2) dni, oraz jedną pluszową zabawkę - brązowego misia zgodnie z Raport-133-a, którą należy prać przynajmniej raz w miesiącu.

Drzwi do przechowalni powinny być wykonane ze stali nierdzewnej by w razie wystąpienia problemów, SCP-PL-133 nie mógł ich zniszczyć. Aby uniemożliwić podmiotowi swobodne wędrowanie po obiekcie w czasie [UTAJNIONO], drzwi są pozbawione klamki od wewnętrznej strony ale zawierają wizjer zamykany od zewnątrz na cztery stalowe kłódki, by przez niego podawać pożywienie.

Wejścia do przechowalni podmiotu musi strzec trzech (3) standardowo uzbrojonych strażników dodatkowo każdy z nich musi posiadać paralizator na długiej, przynajmniej półtorametrowej (1,5 [m]), tyczce. W razie usłyszenia wokalizacji przypominających skomlenie do pomieszczenia należy wpuścić przy asyście pracownik personelu posiadającego 3 poziom (lub wyższy) oraz pracownika klasy D na przynajmniej pół godziny - celem uspokojenia obiektu. Drzwi nie należy otwierać dopóty podmiot nie zaśnie przy którejś ze ścian, dopiero wówczas drzwi mogą zostać ponownie otwarte.
SCP-PL-133 musi dostawać dwa razy dziennie porcję około kilograma żywych gryzoni, które należy wpuścić do pomieszczenia za pomocą niewielkiego wizjera w drzwiach przechowalni. Raz w tygodniu do pomieszczenia należy wpuścić królika, by obiekt zaspokoił swoje mordercze instynkty i niedoszło więcej do podobnych incydentów, jak w przypadku [Incydent-133-a].

Celę podmiotu należy przynajmniej raz w miesiącu czyścić z nieczystości pozostawionych przez obiekt, a samą istotę należy wówczas poddać działaniu gazu usypiającego wypuszczanego przez wentylator znajdujący się w suficie.

Czyszczenie celi nie może trwać dłużej niż cztery godziny, a personel do tego oddelegowany musi posiadać standardowe ubranie ochronne oraz maski przeciwgazowe.

UWAGA! Ekskrementy obiektu mają właściwości psychotropowe i nie należy ich wąchać ani dotykać bez odpowiednich rękawic ochronnych.

W razie ucieczki SCP-PL-133 należy wdrożyć procedurę bezpieczeństwa 067/a.

Opis: SCP-PL-133 to posiadające czternaście kończyn stworzenie wyglądem przypominające psa. Porusza się na sześciu łapach. Obiekt w chwili pisania raportu ma długość 4,6 [m] oraz wagę 180,5 [kg] w kłębie zaś mierzy 1,35 [m]. Łapy rozmieszczone są po obu bokach ciała. Pierwsze cztery pary kończyn wyrastają bezpośrednio z długiej na około półtora metra (1,5 [m]) szyi i podobnie jak pierwsze dwie pary kroczne są zakończone dłońmi z przeciwstawnym kciukiem zdolnymi do silnego uścisku. Wszystkie łapy posiadają tępe ale długie na około 5-7 [cm] czarne pazury. Tylne kończyny kroczne przypominają budową te występujące u zwykłych psowatych i są pokryte szarym, wodoodpornym włosiem podobnie jak reszta ciała z półmetrowym (50 [cm]) ogonem, wyjątkiem są tu jedynie dłonie.

Głowa obiektu ma długość około pół metra (50 [cm])i jest pozbawiona sierści. Tkanka na niej występująca w dotyku i właściwościach przypomina żółwią skorupę jednak w przeciwieństwie do niej jest mlecznobiała, poza momentami gdy obiekt maluje ją krwią. Dr. A. ██████ uważa, iż może mieć to coś wspólnego z zachowaniami godowymi, które zaobserwowano w [UTAJNIONO]. W tkance znajduje się pięć jajowatych otworów. W przednim otworze znajdującym się na końcu pyska znajdują się receptory węchu. Kolejne dwa otwory na przedzie głowy zaopatrzone są w dwie gałki oczne o pionowych źrenicach i dających niewielki poblask złotych tęczówkach. Ostatnie dwa otwory będące na wysokości potylicy są zajmowane przez niezbyt duże ale ruchome małżowiny uszne. Obiekt posiada na prawej z nich niewielki ubytek w kształcie koła o promieniu 3 [mm].

Szczęki zwierzęcia są wyposażone w homodontyczne zęby o długości od 2 [cm] do 7 [cm] kształtem przypominające banana zagięte ku gardzieli. Nacisk szczęk obiektu wynosi 107 [kg/cm2].

Obiekt posiada męskie gonady, jak stwierdził jego poprzedni właściciel

"Nawet nie próbowałem tego bydlaka kastrować, jeszcze mi życie miłe."

Pracownicy przebywający z obiektem zobowiązani są uważać na długi około półtora metrowy (1,5 [m]), roztrojony na końcu, język pokryty śmiertelnie trującą śliną o właściwościach paraliżujących. Testy Dr. A. ██████ wykazały, iż kropla śliny obiektu rozcieńczona w 500 ml wody ma właściwości uspokajające. Szczegóły w [UTAJNIONO].

Wokalizacje jakie obiekt wydaje zbliżone są do kląskania lub terkotania jeżeli istota jest czymś zainteresowana, w razie strachu lub złego samopoczucia dźwięki jakie istota wydaje do złudzenia przypominają skomlenie zwykłego psa, a w sytuacji stresowej obiektowi zdarza się warczeć lub nawet szczekać. W razie wystąpienia dwóch ostatnich wokalizacji należy uruchomić paralizatory celem zapobiegnięciu zdarzeniom podobnym do [Incydent-133-a] oraz [Incydent-133-b]. W dniu 30.08.2███ r. udało się zarejestrować nową wokalizację określoną przez pracowników jako „potępieńcze wycie” szczegóły w raporcie Dr. A. ██████ z dnia 30.08.2███ roku.

Oprócz nietypowego wyglądu obiekt odczuwa przemożną chęć podążania i przebywania z osobami, które niebawem mają umrzeć - określono to za pomocą [test 11-alfa].

Obiektu nie da się nagrać ani sfotografować z nieznanych przyczyn jego zdjęcia są całkowicie zamazane lub pokazują wnętrze przechowalni bez SCP-PL-133 w środku.

Pozyskanie: Obiekt według słów doktora medycyny Ilii ██████████ w roku 19██ r. miał około 2 [m] długości i wagę 83 [kg]. Dr. Ilia ██████████ wykorzystywał go jako wskaźnik, miał on za zadanie pokazywać lekarzowi pacjentów, którymi powinien się zająć najpierw. Jak twierdził znalazł go któregoś dnia przypadkiem w lesie w pobliżu wsi ████████ (województwo Mazowieckie) i przygarnął jako domowe zwierzątko, szczegóły w "Dodatek-133-a". W dniu ██.06.19██ zwierzę przypadkiem dostało się do prowadzonej przez ██████████ przychodni, po czym zaczęło piszczeć w pobliżu postrzelonego żołnierza, po opatrzeniu jego ran przez pielęgniarkę zwierzę porzuciło go i poszło do kobiety cierpiącej na suchoty, która zmarła w pół godziny potem. To wtedy lekarz zadecydował, iż obiekt będzie z nim pracował i wskazywał ludzi najbardziej potrzebujących pomocy.

Pozyskanie obiektu miało miejsce w ████████ (Polska) w dniu ██.██.20██ r. Dr. Ilia ██████████ skontaktował się z Fundacją, a następnie bez większych problemów przekazał swojego podopiecznego, któremu nadał początkowo imię „Pomórnik”. Obiekt z nieznanych przyczyn nadal reaguje pozytywnie na nazwanie go w ten sposób co może świadczyć o dużej inteligencji lub przynajmniej dobrej pamięci słuchowej. W czasie przekazywania Dr. Ilia ██████████ zażądał aby wraz z obiektem została zabrana jego ulubiona zabawka. Był to brązowy pluszowy miś. Po pozyskaniu obiektu Doktorowi Ilii ██████████ podano preparat amnezyjny typu B.

zdjęcie królika pochodzi z wikipedii:http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/20/Dead_rabbit%2C_near_Cuckoo%27s_Knob_-_geograph.org.uk_-_1326830.jpg

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License