Moje pierwsze SCP
ocena: 0+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-161

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Obiekt musi być przechowywany w szczelnym ołowianym sejfie o wymiarach 0,5 [m] × 0,5 [m] × 0,5 [m], wyściełanym od środka co najmniej dwucentymetrową warstwą tkaniny bawełnianej w celu zniwelowania właściwości anomalnych obiektu. Podczas przenoszenia obiektu nakazuje się nałożyć kombinezon w 100% bawełniany. Dostęp do obiektu jak i przeprowadzania badań z nim związanych mają pracownicy z poziomem upoważnień 3 lub wyższym.

-834g-100-NATURALNY-kryszta%C5%82-kwarc-dymny-KRYSZTA%C5%81-R%C3%93%C5%BBD%C5%BBKI.jpg?crop=6,3,950,600&quality=3886

Obiekt SCP-PL-161-01

Opis: SCP-PL-161 to zarówno jeden obiekt oznaczony jako SCP-PL-161-01, jak i grupa stworzeń oznaczanych jako SCP-PL-161-02.

SCP-PL-161-01 to oszlifowany kryształ kwarcu dymnego barwy czarnej w kształcie obelisku o wymiarach 5 [cm] × 5 [cm] × 16 [cm]. Posiada on kilka widocznych rys i pęknięć na powierzchniach bocznych i u podstawy.

Właściwości anomalne artefaktu objawiają się kiedy między człowiekiem a kryształem dojdzie do zbyt długiego oddziaływania tj. przebywania osoby w obszarze aktywności promieniowania obiektu (ok. 2 metry wokoło niego) i/lub bezpośredniego kontaktu fizycznego.

Kiedy dojdzie do takowego kontaktu, osoba na którą oddziałuje obiekt umrze w skutek porośnięcia wnętrza płuc kryształami kwarcu dymnego, co skutkuje krwotokiem wewnętrznym i uduszeniem. Po śmierci osoby, jej ciało przez następne parenaście godzin będzie porastać kryształami kwarcu dymnego, puki nie pokryje on co najmniej 87% powierzchni martwego ciała. Następnie zwłoki ożyją lecz pozostaną w stanie wegetacji do czasu próby zniszczenia SCP-PL-161-01, patrz raport z incydentu PL-161-1.

SCP-PL-161-02 to pokryta kryształowymi wyrostkami, humanoidalna postać w ponad 87% pokryta kwarcem. W stanie spoczynku stworzenie nie wykazuje żadnych specjalnych właściwości, ponadto pozostaje nieruchome. Po uaktywnieniu się obiektu poprzez zaatakowanie SCP-PL-161-01, ujawniają się jego anomalne właściwości do których zaliczają się: niezwykła siła oraz zwinność, ponadprzeciętna inteligencja, a także kolosalna wytrzymałość na wszelkiego rodzaju obrażenia (np. oparzenia, rany kłute, nękanie psychiczne). Jedynym skutecznym sposobem na neutralizacje obiektów SCP-PL-161-02 jest rozstrzelanie ich z karabinu za pomocą pocisków wyprodukowanych z czystego tlenku glinu (III)1.

Osobniki SCP-PL-161-02 za wszelką cenę, aczkolwiek wykazując się niezwykłą inteligencją2, dążyć będą do unicestwienia osoby która próbowała bezpośrednio uszkodzić kryształ SCP-PL-161-01. Znane są jedynie 2 sposoby na powstrzymanie aktywności podmiotów SCP-PL-161-02, pierwszym jest śmierć osoby, która próbowała zniszczyć obelisk, drugim, zlikwidowanie wszystkich jeszcze żyjących obiektów SCP-PL-161-023.

Pozyskanie: SCP-PL-161-01 pozyskano z jaskini zlokalizowanej w pobliżu █████ na Litwie. Obiekt odnaleziono w towarzystwie 11 ciał porośniętych kryształem, ciała te, leżąc na około obelisku, dotykały obiektu w geście ukłonu. przy podmiotach znaleziony został kawałek papirusowego zwoju4, jego wiek szacuje się na ponad 4 tysiące lat. Na zwoju prawdopodobnie zapisane są informacje na temat obiektu gdyż na zwoju widnieje jego obraz, niestety język w którym zostały zapisane nie jest podobny do żadnego współcześnie znanego.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License