"Prawa Dłoń Juranda"
ocena: 0+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-155 "Prawa Dłoń Juranda"

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Podmiot znajduje się aktualnie w Strefie Badawczej 2, w przechowalni o wymiarach 2 [m] x 2 [m] x 2 [m].

Byt umieszczony jest na środku przechowalni w terrarium wykonanym z szkła uranowego.
Przechowalnia wyposażona jest w trzy kamery na podczerwień, gdyż podmiot emituje promieniowanie cieplne.

Co kilka dni konserwatorzy muszą dokonać rutynowej kontroli przechowalni, ponieważ podmiot niszczy ścianki terrarium. Gdyż obiekt nie czuję się zadowolony przebywając blisko uranu.

Opis: SCP-PL-155 jest to dłoń anatomicznie nie przypominająca żadnej istoty ziemskiej

Podmiot zbudowany jest z 4 długich palców i z małej otwartej rany na zewnętrznej stronie dłoni, przez którą nie widać nic prócz ciemnej przestrzeni i czegoś przypominającego żyły. Unerwienie organizmu jest zbyt słabe aby organizm był zależny od mózgu. Obiekt zakończony jest nie wielkim niebieskim mózgiem, który służy mu jako odwłok, z którego można zauważyć wypływającą ciemną maź.

Obiekt nie przejawia specjalnej agresji do ludzi, jest to spowodowane tym , iż podmiot jest zadowolony ze swojej swobody, przejawia przez to szczęście, które jest dla ludzi iluzją łatwego szczęścia. Ludzie przebywający przy organizmie są nadzwyczaj zadowoleni, lecz po opuszczeniu pomieszczenia dostrzegają, że ich los nie jest tak łatwy jak może się wydawać, nie mogą się z tym pogodzić. Po około 20-30 minutach ludzie przejawiają lekkie przygnębienie lub głęboką depresję, co zależy od ich psychiki, podczas takiego stanu ludzie robią dość paskudne rzeczy.

Gdy organizm znajdzie zwłoki człowieka, natychmiast zaczyna odrywać od nich prawą rękę, jest to spowodowane tym, że podmiot chce od uzależnić rękę od mózgu. Po oderwaniu ręki podmiot nakłada na nią ciemną maź. Ręka po oblaniu ciemną mazią zaczyna być samoistna, jest ona w stanie sama się poruszać, natomiast nie wykazuję takiej inteligencji jak SCP-PL-155. Powstały w ten sposób byt nazywany jest SCP-PL-155-2. SCP-PL-155-2 nie przejawia żadnej agresji w stosunku do ludzi.

Pozyskanie: Podmiot został znaleziony w Mauzoleum w Wałbrzychu a dokładniej w [USUNIĘTO]. Obiekt odnaleziono po tym, gdy media rozpowszechniły wiadomość o zaginięciu grupy zajmującej się odwiedzaniem ruin oraz badaniem spraw paranormalnych. Ostatnio widziani byli w Mauzoleum, w którym znaleziono jedną z ofiar powieszoną przy głównej bramie ruiny, reszta grupki zbiegła z Mauzoleum rozdzielając się po całej Polsce. Po jakimś czasie odnaleziono część ofiar, każda zginęła w innej sytuacji, ostatnią znalezioną była [USUNIĘTO], brała ona udział w masowej strzelaninie, po reszcie osób nie znaleziono żadnego śladu. Mobilna Formacja Operacyjna zabezpieczyła obiekt w terrarium wykonanym ze szkła uranowego.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License