Pred-PL
ocena: 0+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-134

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne czynności przechowawcze: Obiekt w tej chwili nie jest w posiadaniu Fundacji. Siły MFO Lambda-23 "Black-Hawk" i inne oddziały wdrążone w projekt "Behemot" wciąż starają się pozyskać podmiot. Jeśli dojdzie do pozyskania obiektu, ma on zostać umieszczony w Strefie 11 w jednostce 16.

Pomieszczenie przechowujące będzie musiało mieć odporne na uszkodzenia mechaniczne i wysokie temperatury ściany, a samo pomieszczenie ma gwarantować minimalne możliwości ruchu dla obiektu. W Strefie 11 będą musiały być zlokalizowane jednostki specjalnie formacji MFO Lambda-23 "Black-Hawk" 1 przystosowane do tropienia i walki z podmiotem w razie ucieczki.

Wszelkie ślady obecności obiektu w pobliżu miejsca działania agentów, bądź innych pracowników Fundacji, mają zostać natychmiast zgłoszone dyrektorowi najbliższej placówki.

Jeśli dojdzie do sytuacji w której SCP-PL-134 znajdzie się w pobliżu innych obiektów, które mogą okazać się zagrożone, wymagana będzie współpraca z najbliższą dostępną jednostkom z projektu "Behemot" w celu zmiany trasy podmiotu z dala od innych obiektów.

Wszelcy świadkowie muszą mieć podany środek amnezyjny klasy A, lub zostać zneutralizowani. Wszelkie dowody takie jak filmy, zdjęcia, nagrania dźwiękowe, lub same ślady obecności podmiotu muszą zostać zniszczone (jeśli jest to możliwe).

Opis: SCP-PL-134 to potężne hexapodalne zwierzę, którego wzrost w pozycji dwunożnej dochodzi do ok. 4 metrów wysokości (ponad █ metry w pozycji czworonożnej), długość do ok. 9 m, a masa nawet do █ ton.

Podmiot posiada sześć kończyn, z czego dwie pary znajdują się w obrębie klatki piersiowej. Pierwsza i trzecia para silnych kończyn służą podmiotowi w lokomocji. W razie walki, próby zastraszenia, lub innych przyczyn, obiekt może przejść do dwunożności, wówczas podmiot może używać przednich łap do łapania, lub walki. Równowagę podmiot prawdopodobnie utrzymuje dzięki silnemu ogonowi. Pomiędzy pierwszą i trzecią parą znajduje się para mniejszych kończyn, których funkcja ogranicza się jedynie do chwytania zdobyczy, lub innych przedmiotów.

Całe ciało SCP-PL-134 pokrywa gruba i niezwykle odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne i chemiczne skóra, która najgrubsza jest na głowie, plecach i większych kończynach podmiotu. Obecnie trwają dyskusje na temat czynników, które zapewniają dużą sprężystość i wytrzymałość skóry. Na ten moment najpopularniejszą hipotezą na ten temat jest występowanie nieznanego rodzaju keratyny, a także naturalnych włókien węglowych, które mogą odpowiadać za taki stan rzeczy.

Skóra, jak i ogólnie cały organizm podmiotu, wykazuje niebywale szybką regenerację, co sprawia że nawet cięższe obrażenia ulegną regeneracji w kilka dni. Najprawdopodobniej jest to związane z [UTAJNONO], jednakże należy poszukiwać przyczyny również w [UTAJNIONO].

Fundacji udało się zdobyć próbki krwi, koloru niebieskiego, podmiotu, która została powierzona różnym zespołom badawczym z Polski, a nawet innym Filliom Fundacji. Badania wykazały skomplikowaną budowę łańcucha genetycznego podmiotu, który składa się z [UTAJNIONO], a także z nieznanych zasad i cukru budującego łańcuch genetyczny.

Próbki krwi obiektu desygnowane jako T-134-12 i T-134-53 zawierają enzym występujący jedynie u podmiotu. "Straceńce" w neutralnym stanie występują w krwi jedynie w części białkowej. W przypadku dostania się do krwi związku zaburzającego w dany sposób działanie organizmu, enzym automatycznie połączy się z dowolnym pierwiastkiem, znajdującym się w osoczu, pozwalającym na najłatwiejsze połączenie ze związkiem, po czym zneutralizuje go przekształcając w niegroźną substancję, która następnie przenoszona jest do nerek, lub narządu spełniającego podobną funkcję do nich, albo używana jako paliwa dla ognia.

W wyniku reakcji fizycznych, lub chemicznych, podmiot potrafi wydzielić do środowiska za pomocą otworu gębowego zapaloną mieszankę gazów, którymi prawdopodobnie są [EDYTOWANO], lub ich pochodne. Paliwo dla ognia powstaje najpewniej na wskutek wydalania [EDYTOWANO], lub ich pochodnych przez bakterie żywiące się mięsem w żołądku podmiotu. Do zapalenia się mieszanki prawdopodobnie dochodzi w chwili wydostania się gazów z organizmu obiektu. Obiekt wyziewa ogień pod dużym ciśnieniem zmniejszając z początku obszar rażenia, co minimalizuje możliwość oparzenia się, jednakże wraz z przebytą odległością gazy rozprężają się powiększając pole rażenia. Ogień potrafi osiągnąć temperatury od 800 do 1000 o C. Podmiot potrafi ziać ogniem na ok. 10 m, z czego największa zanotowana odległość wynosiła ██,█ m.

Obiekt chętnie korzysta z tej zdolności podczas walki, lub podczas ucieczek, odcinając ogniem drogę ścigającym go jednostkom.

Zmysł węchu obiektu jest na poziomie występującym u ptaków padlinożernych, prawdopodobnie nawet wyższym. Podmiot potrafi wyczuć zapach pożywienia z nawet 10 km (rekordowa odległość wynosiła 15 km). Dalszy zasięg nie jest obecnie znany i wymaga dalszych badań.

U obiektu stwierdzono przejawy wysoko rozwiniętych zdolności zapamiętywania i kojarzenia. Podmiot w niezwykle szybkim czasie potrafi wyuczyć się danych taktyk wykorzystywanych przez jednostki, a także wykorzystywać je przeciwko nim. Obiekt potrafi zapamiętać rodzaje sideł, jak są rozmieszczane i jakie są ich słabe punkty by móc je lepiej unikać, co sprawia że złapanie SCP-PL-134 jest niezwykle ciężkie. Jednakże nie stwierdzono jeszcze, czy obiekt jest rozumny.

Zdolności wokalne podmiotu zdają się ograniczać jedynie do syczenia i pomrukiwań (zmieniono, patrz incydent SCP-PL-134-12).

Wszelka aktywność podmiotu odbywa się głównie w nocy po godzinie ██.██. Robi to niezależnie od pory roku jaka występuje. W trakcie aktywności, SCP-PL-134 przemieszcza się wyznaczoną wcześniej przez podmiot trasą unikając ludzkich osiedli. Wyjątkiem są tu sytuacje, gdy podmiot zbliża się do wiosek, w której hodowane są krowy w celu zaspokojenia głodu poprzez zabicie i zjedzenie od █ do █ krów. W dzień obiekt zazwyczaj zapada w sen.

SCP-PL-134 jest wysoce niebezpieczny dla ludzkiego życia. Gdy tylko człowiek zostanie zlokalizowany przez podmiot, zostanie natychmiastowo zaatakowany i zabity (są przypadki gdy człowiek uszedł z życiem). W przypadku uzbrojonych jednostek i/lub większych grup ludzkich (minimum 40 ludzi w jednej grupie)- podmiot pozostanie w ukryciu, powoli oddalając się od zagrożenia, atakując tylko w ostateczności.

Pierwsze ślady wskazujące na istnienie podmiotu zaobserwowano ██/10/20██, gdy agent ████, zakonspirowany w policji, zaczął badać sprawę tajemniczego mordu na krowach w miejscowości ██████████ (Polska). W trakcie śledztwa agent odnalazł na polu duże ślady podmiotu. Sprawa od razu została oddana Fundacji, a ślady zatuszowano. Pierwsze zaobserwowanie podmiotu miało miejsce ██/██/████ o godzinie ██.██ w pobliżu ███████ przez agenta polowego ████(nie żyje). Pierwsza próba przechwycenia miała miejsce dnia██/██/████.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License