Projekt Raptor
ocena: 0+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-057

Klasa podmiotu: Euclid

UNMokVVX.jpg

Zdjęcie SCP-PL-057 w jego klatce

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-PL-057 jest przechowywany w jego pierwotnej przechowalni czyli metalowej klatce o wymiarach 35x20 cm przeznaczonej dla małych gryzoni. Klatka znajduje się w ośrodku 17 w biurze dr. Sosny.

Obserwacja przez dr. Sosnę dała Fundacji wiele ciekawych informacji o SCP-PL-057. Podmiot jest zainteresowany wyłącznie mięsem, każdego rodzaju. Powinien dostawać około 100 g dziennie. Zwierzę jest agresywne gdy zostanie nawiązany kontakt fizyczny, obiekt wpada w szał i zaczyna atakować najbliższą osobę.

Opis: SCP-PL-057 to zwierzę które wygląda jak zabawkowa wersja dinozaura, prawdopodobnie gatunku bliżej niezidentyfikowanego raptora. Zabawka, od łba do ogona, ma długość 20 cm, zaś jej wysokość od pazurów do grzebienia wynosi 12 cm. Podmiot jest pomalowany bliżej niezidentyfikowaną farbą koloru zielonego, oczy natomiast farbą koloru czerwonego i czarnego.

Obiekt został pozyskany z domu państwa █████. Fundację zalarmowała agentka Grzebień która pełniła funkcję opiekunki. Ciotce i córce zostały podane środki amnezyjne. Trwa lokalizacja ojca córki.

Anomalne właściwości SCP-PL-057 polegają na tym że zabawka zachowuje się jak żywe zwierzę. Obiekt aby przeżyć musi jeść oraz pić, nie musi jednak oddychać ani się wypróżniać. Trwają testy na inteligencję podmiotu.

Prześwietlenie udowodniło że kawałek mięsa po dostaniu się do gardła znika. Przy próbie podania o obiektowi pożywienia pochodzenia roślinnego podmiot zignorował je czekając na pożywienie mięsne.

Dodatek 1:
Eksperymenty mające wykazać umiejętności zapamiętywania SCP-PL-057

Eksperyment 1
Nadzorca Eksperymentu: dr. Joanna Sosna
Cel eksperymentu: Sprawdzenie umiejętności zapamiętywania lokalizacji jedzenia przez SCP-PL-057
Przebieg eksperymentu: W prawy róg klatki SCP-PL-057 został włożonony kawałek mięsa drobiowego. SCP-PL-057 po opuszczeniu swojego gniazda zaczął poszukiwać węchem pożywienia. Po około 30 minutach znalazł i skonsumował mięso.
Notatka: SCP-PL-057 potrafi za pomocą węchu zlokalizować jedzenie

Eksperyment 2
Nadzorca Eksperymentu: dr. Joanna Sosna
Cel eksperymentu: Sprawdzenie umiejętności zapamiętywania lokalizacji jedzenia przez SCP-PL-057
Przebieg eksperymentu: W prawy róg klatki SCP-PL-057 został włożony kawałek mięsa drobiowego. Podmiot po opuszczeniu gniazda od razu skierował się w prawy róg klatki aby się pożywić.
Notatka: SCP-PL-057 potrafi zapamiętywać lokalizację jedzenia

Eksperyment 3
Nadzorca eksperymentu: dr. Joanna Sosna
Cel eksperymentu: sprawdzenie umiejętności zapamiętywania lokalizacji jedzenia przez SCP-PL-057
Przebieg eksperymentu: Przez 6 następnych dni w prawy róg klatki umieszczany był kawałek mięsa drobiowego. Za każdym razem podmiot po opuszczeniu gniazda od razu kierował się w miejsce gdzie było pożywienie. Dnia 6 zaobserwowano że obiekt czekał w prawym rogu klatki zanim jeszcze drób został umieszczony.
Notatka: SCP-PL-057 potrafi przewidywać kiedy się pojawi jedzenie

Eksperyment 4
Nadzorca eksperymentu: dr. Joanna Sosna
Cel eksperymentu: Sprawdzenie zachowania SCP-PL-057 gdy jedzenie pojawi się w innej lokalizacji.
Przebieg eksperymentu: Kawałek drobiowy został umieszczony w lewym rogu klatki obok gniazda SCP-PL-057. Obiekt zignorował pożywienie i czekał w prawym rogu klatki.
Notatka: SCP-PL-057 pomimo tego iż pożywienie było w innym miejscu dalej czekał w starej lokalizacji.

Dodatek 2:
W pokoju dziecięcym gdzie znaleziono obiekt został znaleziony również list:

Dla mojej kochanej córeczki Igi
Igunia, niestety nie będę mogli przyjechać na święta, niestety muszę zostać jeszcze dłużej w Anglii. Mamy dla ciebie jednak prezent, pamiętasz gdy rozmawialiśmy o dinozaurach? Mama mówiła że kupienie normalnego zwierzęcia było by złym pomysłem ponieważ chomik by mógł szybko odejść do nieba, dlatego przysłałem idealny prezent dla ciebie Igusiu. Mam nadzieję że będziesz o niego dbała i dawała mu jeść. Pamiętaj córeczko że cię bardzo kocham i pilnuj się cioci. Pamiętaj również że mama patrzy na ciebie z góry i się uśmiecha.
Całusy! ~Tata

Dodatek 3:
Zapisy z osobistego dziennika dr. Sosny1

19.07.20██
Zostałam przydzielona do SCP-PL-057, po wstępnych testach poleciłam przenieść klatkę do mojego gabinetu, niezła gadzina, nie mogę znieść jej skrzeczenia, ryczenia czy chuj wie co to za odgłosy, brzmi jak kopulacja żółwi połączona z trąbieniem słonia i to wszystko zmiksowane. Oby tylko skończyć testy i wypierdolić do przechowalni tego gada

20.07.20██
Dzisiaj podmiot próbował mnie sięgnąć przez kraty aby podrapać albo coś, w każdym razie rozpoczęliśmy testy na inteligencję, czy jest debilem czy mamy jaszczurkę jebanego Einsteina.

21.07.20██
Obiekt zaczyna się przyzwyczajać do nowego otoczenia klatki, z ciekawością spogląda na przedmioty na biurku, jest bardzo ciekawski świata. Testy póki co wykazują że podmiot zapamiętuje gdzie jest jedzenie.

30.07.20██
"Gryzek" coraz mniej jest agresywny, wydaje się być zainteresowany innymi rodzajami mięsa niż drobiem, dziś po pracy specjalnie dla niego odwiedzę sklep rybny, mam nadzieję że mu zasmakuje.

15.07.20██
"Gryzuś" jest coraz bardziej przyjazny, nie przeszkadzają mi już jego odgłosy, udało mi się wyodrębnić odgłosy oznaczające:
Wzywanie o pomoc
Prośbę nakarmienia
Ból

20.07.20██
CHOLERA JASNA. Wypuściłam "Gryzka" z klatki aby pozwiedzał gabinet. TEN CHUJ MNIE UDZIABAŁ W RĘKE! Trzymał się dobre 10 minut cały czas wyszarpując kawałki! Obrzydlistwo, dr. Wąski twierdzi że dłoń wymaga amputacji, co mnie podkusiło aby go wypuścić i spróbować podrapać bo brzuchu!?

21.07.20██
Dobra, muszę wziąć się w garść, była propozycja by przenieść raptora do oddzielnej przechowalni jeśli chce i sprawia zagrożenie według mnie… Ale to tylko zwykłe zwierzę… Wystarczy że nie będę go dotykać…

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License