SCP-PL-190 Dr.Muffien
ocena: 0+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-190

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-PL-190 ma być przechowywany w pomieszczeniu 7x7x9 metrów. Całe pomieszczenie ma być pokryte wysokojakościową stalą kwasoodporną, aby uniemożliwić wyniszczanie przechowalni przez podmiot. Badania mają się odbywać jedynie za zgodą pracownika poziomu upoważnienia 3 lub wyższego. W razie próby ucieczki podmiotu temperatura przechowalni ma być zmniejszona do -15°C, aby zamrozić obiekt i uniemożliwić mu tym samym ruch.
Pomieszczenie ma pozostać w tym stanie przez co najmniej 4 godziny.

Opis: SCP-PL-190 jest galaretowatą substancją mogącą przybrać dowolny kształt. Jest przyjaźnie nastawiony do personelu. Zwykle pozostaje w formie humanoidalnej aby mniej niepokoić pracowników. W formie humanoida posiada 2 pary rąk, 2 głowy bez twarzy, oraz 10 odnóży krocznych przypominających macki. Całe ciało podmiotu pokryte jest rysami i dziurami, które według badań nie mają dna. Na jego rękach znajdują się różnej wielkości czarne "kule", z których może w dowolnej wypuścić po jednej dłoni. Obiekt jest w stanie wypuścić silnie żrący kwas z rys, dziur i kul, ale tylko w samoobronie lub gdy temperatura jego ciała wzrośnie do ponad 45°C, ponieważ kwas ten zwiększa swą objętość w owej temperaturze. Potrafi również dowolnie odłączać swoje ręce i kończyny dolne, by tworzyć własne miniaturowe kopie, których jak dotąd zaobserwowano 6 w jednej chwili. SCP-PL-190 był członkiem personelu, niemiecką Dr.[USUNIĘTO]. Więcej informacji w dodatku PL-190-A. Podmiot potrafi płynnie posługiwać się językiem niemieckim, najpewniej przez pochodzenie Dr.[USUNIĘTO], ale naukowcy wciąż nie ustalili, dlaczego w przeciwieństwie do poprzedniego wcielenia nie potrafi używać języka polskiego. Obiekt jest niewidoczny dla kamer, aparatów i innych urządzeń rejestrujących obraz, przez co można go przedstawić jedynie na rysunku.

Dodatek PL-190-A:

W roku 201█ Dr.[USUNIĘTO] pracowała nad prototypem teleportera, który miał na celu przenosić zapasy i zaopatrzenie z jednego do drugiego ośrodka Fundacji. Podczas testu baterii urządzenia ta zaczęła się przegrzewać. Zarządzono ewakuację ośrodka, ale Dr.[USUNIĘTO] została, by spróbować zażegnać kryzys. Użyła kolejno przycisku zasilania, gaśnicy proszkowej, a w końcu spróbowałą wyjąć baterię z urządzenia. Gdy dotknęła baterii, cały ośrodek wraz z Dr.[USUNIĘTO] zniknęły. Nie tylko przepadł sam budynek, ale także pamięć o istnieniu Dr.[USUNIĘTO] i placówki nr.█ w Małopolsce. Po 5 latach od incydentu, w głównym holu placówki nr.█ w Pomorzu Gdańskim pojawił się SCP-PL-190, który podawał się za Dr.[USUNIĘTO], po czym został schwytany i przeniesiony do najbliższej celi przechowawczej. Po miesiącu badań i odkryciu wszystkich anomalnych aspektów podmiotu, SCP-PL-190 został przesłuchany przez Dr.[USUNIĘTO]. Całe przesłuchanie w dodatku PL-190-B.

Dodatek PL-190-B:

Przesłuchiwany: SCP-PL-190

Przesłuchujący: Dr.Ding

Wstęp: Dr.Ding miał zapytać o jego pochodzenie, wspomnienia i o cały incydent z 201█.
Razem z nim wszedł agent płynnie posługujący się niemieckim, który służyć miał za tłumacza.

<ROZPOCZĘCIE ZAPISU>

Dr.Ding: Witaj PL-190.

SCP-PL-190: Witaj doktorze.

Dr.Ding: Czy wiesz, w jaki sposób zniknąłeś z ośrodka nr.█ w Małopolsce ?

SCP-PL-190: Awaria teleportu.. przeniósł mnie..

Dr.Ding: Przeniósł ? Gdzie ?
SCP-PL-190: Ciemno..ciemniej..ciemność wciąż ciemniała.. zimno było nieznośne. Widziałem
wiele światów, w tym wasz.. Nigdzie mnie nie było, ale wciąż gdzieś byłem..
Dr.Ding: Jak to nigdzie nie byłeś ?

SCP-PL-190: Nie było mnie tam, ale wciąż tam byłem.. Nie żyłem, ale nie byłem też > martwy…. Nie czułem nic prócz bólu, okrutnego, wielkiego, bólu..
Dr.Ding: Jak się stałeś tym czym jesteś?
SCP-PL-190: Pies.. pies zadał ból.. pies zniszczył rodzinę.. przez psa czułem ból i strach, ból i > strach.. B Ó L I S T R A C H ..( podmiot powtarzał "Ból i strach…" kilka razy, po czym zaczyna > wytwarzać kwas.. wszczęto procedury zabezpieczenia podmiotu w razie naruszenia przechowalni)
<ZAKOŃCZENIE ZAPISU>

Podsumowanie: Naukowcy Fundacji podejrzewają, że SCP-PL-190 przez awarię prototypu > autorstwa Dr.[USUNIĘTO], został uwięziony w wymiarze GH-6936 - tzw. "Korytarzu > Międzywymiarowym ", przez co została też wymazana z pamięci każdej osoby. Przyczyny mutacji > są nieznane, ale podejrzewa się o to SCP-PL-119. Po powyższym przesłuchaniu obiekt zaczął > zachowywać się agresywnie wobec personelu, przez co badania na nim są wzbronione do > odwołania.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License