Raporty SCP - Arcydziegiel

Klasyfikacja organizacji

Identyfikator: GoI-PL-005

Poziom zagrożenia: Pomarańczowy

Kategoria: FO12

Znane nazwy organizacji: "Prometeusz Wyzwolony" (1988—2005); "Promeci" (2007—)


Historia organizacji

Stworzenie grupy jest atrybuowane jest doktorowi Ronaldowi Arturowi Carremiemu, w tamtych okresie był aktywnym pracownikiem Fundacji w departamencie logistyki, posiadając czwarty poziom upoważnienia.

Najwcześniejsze początki GoI-PL-005 są szacowane na 1982-1983, działając nieoficjalnie i bez znanej nazwy.

Pierwszą oficjalną działalność grupy zaobserwowano 6 maja 1988, korelując z początkiem rewolucji antykomunistycznej na terenie Polski, a z początkiem 1989, w granicach całego bloku wschodniego. Z dniem ogłoszenia organizacji, Ronald Carremi, wraz z 29 innymi pracownikami Fundacji i 172 osobami cywilnymi, ukradł z magazynu Strefy 2, Ośrodka 13, i Ośrodka 49, 7 obiektów SCP i 89 obiektów anomalnych, w procesie raniąc 260 osób, z czego 23 z nich umarły na skutek otrzymanych obrażeń w okresie dwóch dni po ataku.

Organizacja, pod nazwą "Prometeusz Wyzwolony", wykonała do Sierpnia 1993 szacowane 24 ataki terrorystyczne w różnych częściach wschodniej Europy, koncentrując swoje ataki na budynkach państwowych; najprawdopodobniej poprzez użycie anomalnych środków, grupie udało się ograniczyć osoby cywilne poniżej 1% ofiar. Organizacja również wykonała nieokreśloną liczbę porwań i zamachów. Działalność "Prometeusza Wyzwolonego" najpewniej przyspieszyła, bądź nawet umożliwiła upadek rządów komunistycznych na terenie Europy.

Grupa kontynuowała działalność po 1993, zwiększając agresywność działania przeciwko innym organizajom, jak i aktualnych rządach państwowych, wykonując taktyczne ataki na placówki Fundacji i Globlanej Koalicji Okultystycznej — dane wskazują też na otwarte ataki na MC&D Ltd., wypierając ich częściowo z terenów Rosji i Polski do roku 2005.

Zebrane dane wskazują na powstanie kontaktów handlowych, przed rokiem 1999, z A.R.G.U.S. Inc.

Przyczyna zmiany działalności wynika najprawdopodobniej ze zmiany ideologicznej grupy, z polityki anty-totalitarnej, na anarchistyczną.

"Prometeusz Wyzwolony" został oficjalnie rozbity 17 marca 2005, jako skutek wspólnej działalności Fundacji i GOC. Szacowane jest, że około 100 członkom organizacji udało się zbiec. Zostało odzyskane 75% anomalii, ukradzionych do 2005 roku. Aktualny stan Ronalda Artura Carremiego uznawany jest za martwy nieznany martwy.

Efekt działalności "Prometeusza Wyzwolonego" zdecydowanie wpłynął na całokształt Europy, zmieniając bieg historii, osiągając wielkie efekty w wpływaniu legislację i ekonomię regionu, lecz największe zmiany grupa osiągnęła w formowaniu społeczeństwa.

Około dwa lata po rozbiciu pierworodnej organizacji, zaczęły pojawiać się nowe ugrupowania, przyjmujące ideologię i metodologie Carremiego, działając pod wspólną nazwą "Promeci". Wraz z rozwojem internetu zaczęły powstawać sekretne fora, które służyły jako miejsce dla sympatyków ideologii z całego świata, a sama myśl społeczna była rozbita między zbrodniczymi czynami, a czystymi i szczytnymi celami.

Do roku 2013, większość dużych miast wschodniej Europy miała pewną formę ugrupowania "Prometów". Ruch dotknął również terenów zachodu, tworząc ugrupowania lub sympatyków na terenie Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Portugalii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, czy Ameryki Łacińskiej.

Odpowiedzi rządów Europy wschodniej na organizację była radykalna, wprowadzając lokalny odpowiednik wojny z terroryzmem.

13 grudnia 2011 na terenie Polski został stworzony "Akt anty-anarchistyczny", określający pozakonstytucyjny zakaz powstawania i działania partii i kandydatów anarchistycznych. Sześć miesięcy później na terenie Rosji została wprowadzona podobna legislacja, zakazująca nie tylko działania politycznego, ale i identyfikowana się za anarchiste, określając bezpośrednie konotacje między ideologią, a terroryzmem.

17 grudnia 2014, trzy lata po pierwszym zakazie, przez nacisk państw Europy, zostało stworzone prawo międzynarodowe o nazwie "International Convention of Decreasing Terrorist Activity", delegalizujące całą działalność 'Prometów', a bycie członkiem zostało uznane za nielegalność w postaci czynienia lub adwokowania terroryzmu.

W celu likwidowania grup łamiących konwencje, została stworzona międzynarodowa grupa antyterrorystyczna ICTTF (International Counter-Terrorism Task Force).


Polityka stosunków z GoI-PL-005

Z uwagi na cywilny status części aktualnych członków GoI-PL-005 i brak wiedzy o anormalności, jak i publiczność grupy, wszystkie działania wchodzące w kontakt z grupą muszą zostać przeprowadzone po zapożyczeniu aliasu ICTTF.

Priorytetem działań jest przechwycenie i terminacja byłych członków "Prometeusza Wyzwolonego" i odzyskanie możliwych obiektów nadnaturalnych w posiadaniu przez członków GoI-PL-005.

Reakcja na działania GoI-PL-005 dozwolona jest po spełnieniu jednego z następujących warunków:

  • Potwierdzenie posiadania obiektu/ów anormalnych.
  • Potwierdzenie obecności byłego członka "Prometeusza Wyzwolonego".
  • Prezentowanie zagrożenia dla placówek, personelu lub działań Fundacji.

W sytuacjach niespełniających warunków, GoI-PL-005 powinno być traktowane jako grupa cywilna.


O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License