Memiarz

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-269

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne czynności przechowawcze: SCP-PL-269 powinien mieć zapewnioną dźwiękoszczelną celę o wymiarach 5 (pięć) na 3 (trzy) metry wraz z łóżkiem odpowiadającym jego wymiarem, krzesłem, biurkiem oraz komputerem stacjonarnym ze stałym, ale ograniczonym dostępem do internetu dwa razy w tygodniu na 30 minut. Żaden pracownik poniżej 3 poziomu dostępu nie może mieć styczności z podmiotem. Każde spotkanie z podmiotem musi być poprzedzone badaniami psychicznymi. Po spotkaniu należy ponownie wykonać badania w związku z zagrożeniem zdrowia psychicznego.

Opis: SCP-PL-269 to humanoidalna postać, prawdopodobnie płci męskiej. Posiada bladą cerę i wychudzone ciało. Ma zaczerwienione, podkrążone oczy i nienaturalnie rozszerzone źrenice. Po raz pierwszy został zaobserwowany za pomocą SCP-PL-269-1, czyli mema powstałego przez SCP-PL-269 na forum 4chan. Sam SCP-PL-269-1 wywołuje śmiech u każdego, kto go zobaczy i powoduje problemy z układem oddechowym, czy nawet śmierć poprzez niedotlenienie narządów. Sam mem opowiedziany przez Klasę D poddaną pod działanie SCP-PL-269-1 miał charakter stereotypowego Polaka-nosacza z podpisem "Kurła, kiedyś to było" oraz znakiem wodnym generatora memów, przez co wydawał się nieśmieszny dla reszty pracowników fundacji.

Podmiot SCP-PL-269-1 został usunięty z forum z powodów bezpieczeństwa i zdrowia cywili, a sam SCP-PL-269 został namierzony przez adres IP, schwytany przez Mobilną Formację Operacyjną "Ypsilon November" w mieszkaniu na ulicy [Usunięto] we Wrocławiu i przewieziony do Ośrodka 14 do części humanoidalnej. Podczas aresztowania podmiot nie stawiał oporu siłowego i dał się spokojnie przewieźć do placówki. Po dotarciu do celi poprosił tylko o komputer i dostęp do internetu w celu dalszego robienia memów. Życzenia SCP-PL-269 zostały spełnione po tygodniu, ale komputer jak i podmiot są stale obserwowane w celu przeciwdziałania dalszemu kreowaniu nowych podmiotów.

Obiekt sam w sobie nie jest szkodliwy. Podczas kontaktu z personelem badawczym umie opowiadać suchary, na które personel czasami odpowiada śmiechem. Nie stwierdzono przypadków ataku fizycznego na personel placówki. Większość czasu poświęca na przeglądanie for lub stron internetowych z memami. Złapany czasem na tworzeniu memów odpowiada agresywnie, wyklinając w stronę wyświetlacza komputera.

U podmiotu zdiagnozowano choroby psychiczne, w tym ADHD i uzależnienie od elektroniki. Obiekt nie je, nie pije ani nie wydala. Nie stwierdzono u niego także żadnych funkcji życiowych prócz impulsów elektrycznych w mniejszym niż ludzkim mózgu.

Z powodów bezpieczeństwa celę wyciszono, ponieważ personel badawczy podczas napadów śmiechu SCP-PL-269 stawał się zaniepokojony i natychmiast wychodził z pokoju badawczego. Po pewnym czasie u tego samego personelu stwierdzono paranoję.

Notatki: W dokumencie zapisany jest eksperyment oraz rozmowa dr. Rossa ██████████ z Klasą D poddaną działaniu SCP-PL-269-2.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License