Samotny Rycerz
ocena: 0+x
{$name}

SCP-PL-169

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-169

Klasa podmiotu:Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze:
Nie ma specjalnych czynności przechowawczych dotyczących SCP-PL-169. Obiekt może swobodnie się poruszać po ośrodku.

Interakcje z obiektem przez pracowników mogą się odbywać dobrowolnie jednak nie mogą być zbyt długie. Jeśli wokół SCP-PL-169 pojawia się czarny gaz, należy obiekt zostawić w spokoju. Gaz nie jest szkodliwy.

Eksperymenty związane z SCP-PL-169 mogą być wykonane jedynie za zgodą podmiotu.

W razie konieczności obiekt może być wykorzystany jako wsparcie do Mobilnych Formacji Operacyjnych.

Opis: SCP-PL-169 jest humanoidem o wysokości 193 centymetrów. Obiekt nosi na sobie zbroje płytową podobną do tych z XV wieku oraz nosi przy sobie miecz o długości 1,2m. Pancerz i oręż w dotyku bardziej przypominają ██████ niż metal.

SCP-PL-169 jest bytem inteligentnym i rozumie ludzką mowę w języku Angielskim, Polskim oraz ██████, obiekt sam nie potrafi mówić, porozumiewa się za pomocą gestów pisma, lub wystukując alfabet morse-a. W większości przypadków byt jest skory do zastosowania się do zaleceń wyznaczonego personelu.

SCP-PL-169 większość czasu spędza na patrolowaniu ośrodka, obiekt nie potrzebuje czegokolwiek do życia. Jednak nie przepada za długimi rozmowami, szczególnie tymi które uznaje za bezsensowne. Z reguły SCP-PL-169 ignoruje rozmówcę i idzie dalej, jednak jeśli rozmówca staje się nachalny SCP-PL-169 uderza pięścią wystarczająco mocno by pozbawić rozmówce przytomności ale żeby nie zabić czy dotkliwie uszkodzić. Obiekt powraca do patrolowania. W innym przypadku nigdy nie dochodzi do agresji ze strony obiektu wobec personelu.

SCP-PL-169 zawsze interweniuje w przypadku zauważenia niekontrolowanych zajść związanych z innymi obiektami. SCP-PL-169 za sprawą zaleceń wyznaczonego personelu eksterminacje kłopotliwego obiektu traktuje jako działanie ostatecznie.

Podmiot wydziela czarny gaz o nieznanym składzie gdy jest zdenerwowany. Ów czarny gaz nie wykazuje jakichkolwiek właściwości ani nie stanowi zagrożenia dla życia istot żywych. Im obiekt jest bardziej zdenerwowany, tym intensywniej wydziela gaz.
SCP-PL-169 jest niewrażliwy na jakiekolwiek anomalne działania innych obiektów znajdujących się fundacji oraz nie odkryto sposobu na zranienie bytu.
Obiekt posiada nadnaturalną siłę i potrafi podnieść ciężar aż do 400 ton.
Miecz posiadany przez obiekt nigdy się nie tępi i jest w stanie przeciąć nawet diament.

Pierwszy raz obiekt pojawił się w ośrodku █████████ położonym w █████████. Osoba która pierwsza ujrzała obiekt zauważyła SCP-PL-169 patrolującego po korytarzu ████████ jakby to robił już od dawna. Wszczęto procedurę alarmową, obiekt nie reagował na obecność strażników. Dopiero obiekt zwrócił uwagę gdy się do niego odezwano, ten tylko stukał palcem o swój pancerz, okazało się, że to była wiadomość którą przekazywał za pomocą alfabetu morse-a o treści "Czego". Gdy zapytano się obiektu czy mógłby odpowiedzieć na parę pytań, ten wystukał w alfabecie morsa wiadomość o treści "Pismem".

Przesłuchiwanie 1:

Przesłuchiwany: SCP-PL-169

Przesłuchujący: DR. █████████

Wstęp:

** Tuż po nawiązaniu kontaktu z SCP-PL-169 postanowiono zaprowadzić obiekt do pokoju przesłuchań proponując mu rozmowę. Podmiot nie stawiał oporu, poszedł do wyznaczonego pomieszczenia. Byt dostał do dyspozycji białą tablice na markery w celu umożliwienia SCP-PL-169 odpowiedzi na zadane pytania**

Przesłuchujący: Witam. Nazywam się Dr. █████████. Mam nadzieję że odpowiesz na wszystkie pytania jakie do ciebie mam.

SCP-PL-169: Jak będę znał odpowiedź to odpowiem.

Przesłuchujący: Może zacznijmy od tego. Czym jesteś?

SCP-PL-169: Wojownikiem na służbie

Przesłuchujący: Wiesz może jak powstałeś?

SCP-PL-169: Tak samo jak powstali "Nieznani", nie jest mi dane to wiedzieć.
Przesłuchujący: To może wiesz dlaczego powstałeś?
SCP-PL-169: By bronić.
Przesłuchujący: A kogo ty bronisz?
SCP-PL-169: Ludzi
Przesłuchujący: A przed czym ludzi bronisz?
SCP-PL-169: Przed zagrożeniem ze strony "Nieznanych"
Przesłuchujący: Kogo masz na myśli mówiąc "Nieznani"
SCP-PL-169: Coś, co nie jest naturalne ani nawet racjonalne. Wy macie sporo "Nieznanych" tutaj.
Przesłuchujący: Może jesteś w stanie bardziej ich opisać?
SCP-PL-169: Wy ich określacie jako obiekty SCP.
Przesłuchujący: Dobrze, a wiesz może coś o gazie który wydzielasz?
SCP-PL-169: To ostrzeżenie.
Przesłuchujący: A przed czym?
SCP-PL-169-PL: Przed moim gniewem, gdy jestem zdenerwowany.
Przesłuchujący: To wszystko co muszę wiedzieć, czy może czegoś potrzebujesz?
SCP-PL-169: Zakończenia tej rozmowy. Wszystko co powinniście wiedzieć już wiecie.
SCP-PL-169 wyszedł z pokoju i powrócił do patrolowania ośrodka. Obiekt odmawiał ponownej rozmowy. Jednak czasami odpowiadał na pytania zadane podczas patrolu obiektu, odpowiedzi udzielał przeważnie w alfabecie morse-a w postaci jednego wyrazu

Dodatek C-50-alfa: SCP-PL-169 napotkał na swojej drodze SCP-999. Pomimo że SCP-999 oblazł SCP-PL-169 próbując łaskotać, ten tylko kontynuował patrolowanie, po paru minutach SCP-999 wyraźnie podirytowany odpuścił i powrócił do swojej zagrody.

Notatka dr. ██████: "Po zapytaniu SCP-PL-169 dlaczego nie zareagował na zachowanie SCP-999, ten w odpowiedzi tylko wzruszył ramionami i wystukał w alfabecie morsa wiadomość o treści "Niegroźny" ”

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License