Sanbox - Wojciech Wyrwas
ocena: 0+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-119

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowywawcze: Zabezpieczenie obiektu nie jest do końca możliwe z powodu jego sposobu poruszania się. Aquapark "Tatralandia" nie zostanie zamknięty. 0.5 kilometra od aquaparku jest placówka fundacji - nr 67. W tej placówce powinien się znajdować co najmniej jeden dwa odział-y nagłego reagowania MFO z powodu nie do końca znanej natury obiektu. powstawania co jakichś czas SCP-PL-119-2. Przy wejściu do "Tatralandii" ma być zawieszona tabliczka pt. "Nie twoje? Nie ruszaj!" w celu zmniejszenia intensywności przemian w SCP-PL-119-2. Na obiekcie są dozwolone eksperymenty i badania, lecz odradza się ich z powodu ryzyka, które za nimi stoi.

Opis: SCP-PL-119 to przenośny aparat cyfrowy marki Canon o rozmiarach 5 cm x 1,2 cm x 3 cm. Podmiot ma możliwość przemieszczania się po aquaparku "Tatralandia" za pomocą teleportacji. Podmiot ma właściwość SCP-173 "Patrzysz - nie poruszy się", pomimo że nie stwierdzono pokrewieństwa z podmiotami. Odkryto, że na karcie pamięci urządzenia znajdują się zdjęcia obiektu SCP-173 zanim stał się on tym, którego znamy w dzisiejszych czasach. Nie zarejestrowano agresji ze strony podmiotu.

Jego paranormalną zdolnością, nie licząc teleportacji, jest wymuszenie poczucia winy na osobach, które cokolwiek z nim zrobią (np.ochlapią wodą, zmienią jego pozycje). Takie osoby czują się jakby zrobiły komuś krzywdę, albo popełniły kradzież.

Jest ok. 12% szans na to, że po własnoręcznym dotknięciu obiektu osoba przemieni się w SCP-PL-119-2. Wtedy SCP-PL-119-2 będzie popełniał przestępstwa. Po przesłuchaniu obiektu SCP-PL-119-2 wynika, że słyszą one dźwięki typu szurania, kroków i co jakichś czas słów typu zniszcz, zabij itp. Po przesłuchaniu obiekt popełnił samobójstwo. Możliwe, że podmioty dalej słysząc dźwięki chcą to wszystko zakończyć (wraz z dźwiękami) i dlatego popełniają samobójstwo. Z tego też wychodzi chipoteza iż po popełnieniu przestępstwa dźwięki cichną, lecz później wracają. Po raz pierwszy zarejestrowaną przemianą była przemiana R██████ M████ 8 lipca 20██.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License