Sandbox Dr-Maxwell1

STÓJ

Aby móc przeglądać tego sandboxa bez uszczerbku na zdrowiu musisz najpierw przejść standardową procedurę zabezpieczającą. Przeczytaj poniższy tekst.

Nauczyciel: Omów motyw lalki w powieści Juliusza Mickiewicza pt. "Dziady cz. V: Zemsta Balladyny". Swoją wypowiedź zaśpiewaj do melodii Bogurodzicy.

Uczeń: Kluczowym fragmentem jest tutaj scena balkonowa w czasie, której król Edyp spotyka się z Lady Makbet, by wspólnie omówić plan ataku na twierdzę częstochowską bronioną przez Azję Tuhajbejowicza. Spotkanie przerywa jednak nasłany przez Chochoła Raskolnikow. Zabija on Lady Makbet i porywa jej jedyne dziecko - Małego Księcia. Następnie, Raskolnikow wędruje przez 40 dni po pustyni, gdzie jest trzykrotnie kuszony przez Maryję. Ostatecznie ratuje go Drużyna Pierścienia. Wspólnie z jej członkami, Raskolnikow udaje się na szczyt góry Olimp, by tam wraz z królem Arturem śpiewać pieśń o Rolandzie, który bohatersko pokonał armię Chłopców z Placu Broni.


Drugi Sandbox http://scpsandbox-pl.wikidot.com/sandbox2-dr-maxwell1
Trzeci Sandbox http://scpsandbox-pl.wikidot.com/sandbox3-dr-maxwell1

ocena: 0+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-YYY

Klasa podmiotu:

Specjalne Czynności Przechowawcze:

Opis: SCP-PL-YYY to obszar o łącznej powierzchni 19,62 km2 zlokalizowany na terenie województwa podkarpackiego. 80% obiektu pokryte jest gęstymi lasami, których przeważającą część stanowią buki, jodły i sosny. Centralnym punktem SCP-PL-YYY jest wzgórze o wysokości 300 m n.p.m. Na południowo-wschodnim stoku wzgórza znajduje się opuszczona miejscowość Kozie Rogi zawierająca pozostałości budynków mieszkalnych wraz z kościołem. Ich powstanie datowane jest na wiek XIX. Obszar anomalny obejmuje wzgórzę oraz wieś i rozchodzi się promieniście we wszystkich kierunkach. W miarę przybliżania się do centrum anomalii gęstość zalesienia stopniowo się zmniejsza, pozostawiając szczyt wzgórza zupełnie pozbawionym drzew. Na terenie SCP-PL-YYY odnotowano znaczną ilość różnorodnych zjawisk o charakterze anomalnym.

« Szuflada | Sandbox 1 | Sandbox 2 »

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License