Sandbox miki8522
ocena: 0+x
1920px-RKM_Browning_wz._1928%2C_Muzeum_Or%C5%82a_Bia%C5%82ego.jpg

Zdjęcie SCP-PL-127

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-127

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Obiekt powinien być przechowywany w pojemniku około 50 cm x 30 cm x 6 cm. Personel sprzątający po wyjściu z przechowalni musi zostać poddany rewizji i zbadany pod kątem zdrowia psychicznego. Niezastosowanie się personelu do wyżej wymienionych zasad będzie karane. Obiekt znajduję się w Ośrodku 3.

Opis: SCP-PL-127 to karabin maszynowy Browning wz. 1928 kaliber 7,92 mm. Nienaturalne zachowanie obiektu jest widoczne po załadowaniu magazynka, gdy jakakolwiek ilość amunicji (działającej, lub niedziałającej) zostanie załadowana do obiektu, będzie ona powielana do nieskończoności. Amunicję w magazynku można zredukować za pomocą przycisku, który nie został wbudowany w innych egzemplarzach tej broni. Do obiektu można włożyć puste lub pełne naboje: ostre, „ślepe” i amunicję wybuchową. Odkryto również drugi efekt anomalny. Jeżeli karabin zostanie chwycony przez jakąkolwiek osobę, po upływie piętnastu minut ujawnią się właściwości anomalne obiektu, a osoba trzymająca go zacznie oddawać niekontrolowane strzały w losowym kierunku bez wyraźnej przyczyny i wykrzykiwać patriotyczne hasła, na przykład: „Za wolną Polskę!". Osobom, które trzymały karabin, należy jak najszybciej podać preparat amnezyjny klasy B. Jeśli jednak nie dojdzie do aplikacji, obiekt zaaplikuje swojej ofierze (hipoteza) anomalne wspomnienia, które będą skutkować halucynacjami i pojawieniem się ran postrzałowych położonych anatomicznie w tych samych miejscach, co ślady na szczątkach Dowódcy oddziału 1 DP im. Józefa Piłsudskiego.

Szacowany wiek obiektu to siedemdziesiąt trzy lata. Obiekt umieszczono w muzeum Westerplatte i z nakazu rządu przekazano Fundacji po niefortunnej zabawie dwójki dzieci jednego z archeologów, gdy odkryto, że karabin jest dalej funkcjonalny. Ojciec dwójki zeznawał, że w magazynku znaleziono tylko cztery naboje i to pozbawione prochu strzelniczego, jednak po otwarciu zasobnika odkryto, że amunicji nie dało się policzyć, gdyż było jej zbyt dużo.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License