Sandbox miki8522
ocena: 0+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-142

Klasa podmiotu: Bezpieczne Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: (opis protokołu bezpieczeństwa)

Opis: Na podmiot SCP-PL-142 składają się dwie instancje: SCP-PL-142-01 to małe elektroniczne urządzenie przypominające globus przedstawiający planetę skalistą, natomiast SCP-PL-142-02 to planeta Kepler-22b krążąca w ekosferze gwiazdy Kepler-22, której system jest odległy o 600 lat świetlnych od Układu Słonecznego.

Kula globusa jest zbudowana ze szkła i pełni funkcję dotykowego wyświetlacza, natomiast oś i podstawę wykonano ze stali. Ramę podmiotu pokryto bardzo cienką warstwą nieznanego metalu żaroodpornego, w podobny sposób pokryta jest kula obiektu do której pokrycia użyto szkła o tych samych właściwościach. U podstawy artefaktu znajduje się źródło zasilania, jednak do tej pory nie poznano sposobu jego działania. Metal którego użyto do pokrycia podmiotu wykazuję bardzo wysoką odporność na duże temperatury, a jego temperatura topnienia wynosi 4096°C. Całkowita wysokość podmiotu wynosi 12cm, a średnica kuli to 70mm. Badanie sposobu funkcjonowania podmiotu jest poważnie utrudnione ze względu na system obronny obiektu, aktywujący się w przypadku wykrycia jakichkolwiek uszkodzeń. Anomalne właściwości podmiotu aktywują się po naduszeniu przycisku na osi SCP-PL-142-01 wysuwającego panel, na którym widać trzy przyciski opisane nieznanym językiem.

Po naduszeniu pierwszego przycisku podmiot wyświetla niewielkie okno przedstawiające obecny stan planety, oraz pozwalające na wprowadzenie dowolnych modyfikacji. Przyciski drugi i trzeci umożliwiają przywracanie i cofanie zmian bez żadnych śladów wcześniejszych edycji. Modyfikacji planety dokonuje się na dwa sposoby: poprzez okno ukazujące stan planety, lub zaznaczając dowolny obszar na kuli i manipulując nim w dowolny sposób.

Planeta Kepler-22b, będąca drugą instancją podmiotu

Załączniki:

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License