Sandbox Szpaja
ocena: 0+x

SCP-PL-198 - Działo Lecznicze


Identyfikator podmiotu: SCP-PL-198

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Obiekt powinien być przechowywany w standardowym metalowym pojemniku o wymiarach 1x1x1 metra, zamkniętym na kłódkę ze specjalnym kodem. Użycie obiektu, powinno być zatwierdzone przez przynajmniej dwóch pracowników o poziomie dostępu wyższym niż 3. Transportowany musi być przeprowadzany przy użyciu specjalnych chwytaków wykonanych z metalu aby uniknąć efektu memetycznego.

Opis: SCP-PL-198 to urządzenie które wygląda jak zmodyfikowany wąż strażacki owinięty w taśmę i z dodatkową rączką. Ma on długość [50cm], waży 1,5kg oraz jest on koloru czarnego i nie ma żadnych innych szczególnych cech wyglądu. Właściwości anomalne podmiotu ujawniają się gdy człowiek weźmie go do ręki. Odczuje wtedy niekontrolowaną chęć do "naprawy" każdego bytu którego spotka. Osoba trzymająca SCP-PL-198 nazywa się od tamtego momentu SCP-PL-198-1. Gdy otwór obiektu zostanie skierowany w stronę rannego bytu np. człowieka czy kota domowego, i rączka zostanie pociągnięta, z otworu wydobędzie się niezbadany dotychczas strumień energii koloru czerwonego, który "wejdzie" w ciało bytu. Wówczas, wszystkie rany, szkodliwe bakterie, wirusy, choroby zostaną usunięte z organizmu bytu. Długość procesu zależy od ilości ran, bakterii, etapu rozwoju choroby etc. Po zakończonej "naprawie" SCP-PL-198-1 zacznie szukać kolejnego "pacjenta" do naprawy. SCP-PL-198-1 może wykryć ranny byt z odległości maks. stu kilometrów. Jeżeli SCP-PL-198-1 nie znajdzie żadnej chorej osoby, to [UTAJNIONO].

Dodatek 1A: SCP-PL-198 został pozyskany ██ /██ /20██ na terenie małej wioski o nazwie ██████, województwo ███████████, gdy to rozpowszechniła się informacja o osobie z wężęm strażackim biegającym po całej wiosce i (jak to opisała jedna z mieszkanek wioski) "faszerowała dziwnym czerwonym czymś każdego kogo spotkała!". Osoby które zostały "naprawione" przez tamtą osobę, zdawały relację że nagle nie miały m.in. raka płuc, czy nie miały już problemów z pamięciom etc. Niektóre osoby próbujące uciec przed SCP-PL-198-1 zdawały relację że podczas ucieczki, ten krzyczał do nich "No chodź tutaj. Obiecuję, że cię wyleczę!". Wszystkim mieszkańcom wioski którzy mieli styczność z SCP-PL-198-1 zaaplikowano preparat amnezyjny klasy A. Samego SCP-PL-198-1 zneutralizował Agent Piotr ███████ który przebywał aktualnie na terenie owej wioski, gdy to SCP-PL-198-1 próbował go "naprawić" gdy udawał się on na zakupy w miejscowym sklepie. Oddał on wtedy strzał w jego serce ze swojego pistoletu, zabijając go. Obiekt został później przetransportowany do Ośrodka-██ gdzie jest aktualnie przetrzymywany. Przeprowadzono autopsję tamtej osoby, która nie wykazała nic podejrzanego, oprócz śladów po kuli.

Dodatek 1B: Dnia ██/██/████, Dr. █████ zaproponowała użycie SCP-PL-198 w celach militarnych. Prośba do dnia dzisiejszego, czeka na zaakceptowanie przez radę O5

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License