sandboxjaho1
ocena: 0+x

Identyfikator Podmiotu: SCP-pl-018
Klasa Podmiotu: Euclid Keter
Specjalne Czynności Przechowawcze:

death-164761_960_720.jpg

Zdjęcie pozyskane z telefonu Agenta ████

SCP-pl-018 jest przechowywany w Zbrojnej Strefie Przechowawczej 5 w komorze o wymiarach 10x10x3m, pracownik klasy D (zwany dalej utrzymywaczem) na którego oddziałuje SCP-pl-018 powinien być utrzymywany w stanie śpiączki. Funkcje życiowe utrzymywacza powinny być stale monitorowane, przyśpieszone tętno i zwiększona aktywność mózgu utrzymywacza są uznawane za normalne ze względu na wizje wywołane przez SCP-pl-018. W przypadku śmierci podtrzymywacza należy ogłosić naruszenie przechowalni i wykonać procedurę Alpha-18.
Ze względu na skargi personelu na krzyki, szepty, pukanie i inne dźwięki utrudniające pracę komora przechowawcza SCP-pl-018 została wyciszona

opis: SCP-pl-018 to humanoidalna postać, objawia się osobie na której oddziałuje (zwanej dalej ofiarą) w odbiciach, snach lub w oddali. Nigdy nie udało się zidentyfikować rysów twarzy SCP-pl-018, SCP-pl-018 zawsze objawia się w cieniu, w oddali, w formie cienia lub na zdjęciach niskiej jakości, tak aby jego rozpoznanie nie było możliwe. Oddziałuje ona na osobę która próbowała pozyskać o niej informację. Wyróżnia się 3 fazy oddziaływania SCP-pl-018.
Faza1: Ofiara zaczyna opowiadać innym o SCP-pl-018 tak aby zainteresować ich nim i zachęcić do pozyskiwania o nim dalszych informacji, rozmowa ofiary (agenta ████) z dr██████ uchwycona przez mikrofon w kamerze bezpieczeństwa w Zbrojnej Strefie Przechowawczej 5:

[Usunięte przez dr██████]

Faza2: Ofiara zaczyna odczuwać lęki podczas nocy i przebywania w samotności, zaczyna zauważać SCP-pl-018 w oddali, w lustrze i na granicy pola widzenia, słyszy niezrozumiałe szepty. SCP-pl-018 zawsze pojawia się na zaledwie ułamek sekundy Podczas tej fazy agent ████ zgłosił się do psychologa Fundacji
Faza3: Ofiara przejawia silny lęk przed snem ze względu na koszmary powodowane przez SCP-pl-018, odczuwa obecność SCP-pl-018 w pobliżu a nawet za swoimi plecami. Urządzenia elektroniczne obsługiwane rzez ofiarę często działają niepoprawnie, wyświetlając niezidentyfikowane symbole, zdjęcia przedstawiające SCP-pl-018 nad śpiącą ofiarą lub w innych miejscach.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License