SCP-092

Identyfikator podmiotu: SCP-092

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-092 musi być trzymany w okrągłym pojemniku o wymiarach 20x20cm zrobionym z dowolnego tworzywa sztucznego. Obiekt nie może utrzymywać stałego kontaktu z personelem badawczym gdyż może to spowodować śmierć większości znajdujących się wokół obiektu osób.

Opis: SCP-092 to kula nieznanego pochodzenia posiadająca zdolności paranormalne i potrafiąca tymczasowo zwolnić bieg czasu.

Kula sama w sobie nie różni się niczym od zwykłej piłki lekarskiej a jej kolor określa się jako czarno-beżowy lecz niektóre osoby twierdzą że jest czarno-czerwona lub bordowa. Obiekt SCP-092 aktualnie znajduje się w ośrodku 19 a badania nad obiektem zostały zawieszone do 2018.r lub bliżej nieznanego czasu. Spekuluje się że SCP-092 jest częścią nieznanego obiektu lub SCP. Miejsce pozyskania SCP-092 jest nieznane lecz wiadomo że nie pochodzi z ziemi. SCP-092 może spowodować obszerne obrażenia wewnętrzne jeśli osoba badająca będzie wykonywała badania dłużej niż 113min.

Dodatek 1:Log wydarzenia z roku 1992. Dwóch mężczyzn przychodzi do ośrodka pomocy medycznej i wyciąga kulę (SCP-092). Kula zaczyna obracać się z coraz to większą szybkością. Personel pracujący w ośrodku zaczyna odczuwać silne bóle głowy. Po około 113min od zdarzenia wszystkie osoby oprócz mężczyzn giną z nieokreślonej przyczyny. Mężczyźni kierują się do miejsca gdzie chowano zwłoki po czym wracają z jednym ciałem i wychodzą z placówki. Ciała nie zidentyfikowano. Mobilna grupa operacyjna zabezpieczyła kulę a następnie kulę przetransportowano do ośrodka 19.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License